FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: nawierzchnie, walowa, zmienia

Wałowa zmienia nawierzchnię
Autor Wiadomość
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 20:25   Wałowa zmienia nawierzchnię

W ostatnich dniach trwają szeroko zakrojone prace drogowe na odcinku od ul.Kasztelańskiej do ul.Rzeżnickiej polegajace na całkowitej wymianie starej -XIX-to wiecznej brukowanej nawierzchni na nową.

Równoczesnie wymieniana jest stara infrastruktura podziemna.ŒŚWIETNIE (!!!)zachowany bruk wywożony jest w nieznanae mi miejsce.Z powodu awarii mej syberfotki nie mogę na razie dołączyć stosownej ilustracji owego bruku.Doskonała perspektywa z odsłonietym brukiem mozliwa jest do sfotowania od strony ul.Kasztelańskiej.Kto może ,niechaj tam bieży z maszyną fotograficzną i to uwieczni.:-)A nuż komuśœ kiedys to sie przyda :-)

Ps.Patrząc na ta ulicę w czasie tego remontu odnoszę wrażenie,że czas zatrzymał tam sie w miejscu kilkadziesiat lat temu-zero sklepów,reklam,szyldów,śœrodków lokomocji,znaków,jakieśœ ruiny,niezabudowane parcele ,stare krawężniki ,no i ten bruk ...:-)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 14:13   

Czyli co?? bo nie za bardzo łapię..... nie powinni odnawiać??
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 16:16   

Zaraz ruszam do miasta w celach reporterskich,to może uchwycę co nie co...

Czy odnawiać? Nie wiem jeszcze co i jak bo nie widziałem,ale jestem za brukiem :) Bardziej klimatyczny.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 16:27   

W śœródmiesciu tylko bruk .... :-) W razie awarii infrastruktury podziemnej tańsze są koszty usunięcia powstałej usterki. Miasto zaoszczędzi :-)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 16:31   

Większośœć cywilizowanych miast i do tego na poziomie inwestuje w renowację starych ulic i uliczek stosując właśœnie powrót do bruku :) Tak jak Aldo powiedział, choćby ze względu na koszt rozbiórki pod awarię podziemnej infrastruktury...
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 16:39   

Ciekawe,co nasi "geniusze" wymyśœlili za nawierzchnię na tej ulicy po wymianie starej infrastruktury ?:-) .Oby tylko nie wylali asfaltu czy podobnego głupstwa :-).
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 16:41   

No,wydaje mi się,że nie ma się czegośœ szczególnego po nich spodziewać :) Chyba,że czymśœ mnie zaskoczą? (na co liczę) :lol:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 17:42   

ale krytykujecie władze miasta....... no no no........
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 22 Cze, 2007 19:42   

Byłem...szału to nie zrobiło.ogólny syf,kiła i mogiła...(czyli po staremu:) )Wszak to prace ziemne są dopiero wykonywane,ale mój opis dotyczy w ogóle tego zakątka.Wybitna antyreklama miasta :) No,ale to kraina latających noży i ogólny slums atack. co do samej inwestycji,to z tego co się zorientowałem wymieniają starą asfaltową nawierzchnię pod którą jest bruk, a nie brukową :) Taki mały drobiazg.Fotek nie robiłem-nie strawiłby tego aparat :)

Co do krytyki- hmm...grunt by była ona konstruktywna.wydaje mi się,że to co wnieśœliśœmy choćby tym forum, na którym od pomysłów dla "animatorów miasta" aż się roi,jest właśœnie ową konstruktywną cz궜cią owej krytyki. Poprzez wskazywanie zonków mam nadzieję że działamy inspirująco :) Psalmów piać bez podstaw nie będę :) Idąc dalej tym tokiem,to niestety przyznam,że całą pulę pomysłów "dla miasta" posiadamy poza tym miejscem.Ze względu na to,że to nie nam płacą urzędniczą pensję duża ich cz궜ć nie ujrzy śœwiatła tego miejsca :( Uważam,że dośœć dawania pomysłów free.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 24 Cze, 2007 17:10   

slums atak :D padłam ;) hehe



a co do krytyki, moze i ona jest konstruktywna, ale za mało osób ma możliwośœć jej czytania :P lepiej wplątać się dogazety jakiejśœ... tego politycy się boją: obsmarowania w gazecie :P
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 24 Cze, 2007 22:09   

Bastion nie bawi się w politykę...A na czytelnośœci forum również nam nie zależy :) Ci co wiedzą to wiedzą gdzie nas szukać... A czcze gadanie w prasie i wszelkie bicie piany nie wiele wnosi do sprawy :) Dla karierowiczów zawsze pozostaje zaangażowanie się w jakąśœ partyjkę lokalnego prowodyrstwa i już :) Można się spełniać w tej sferze :) Zauważ jak n iski poziom reprezentują fora lokalnych stron internetowych :) Jawna słoma z butów... :lol: I nawet wstyd za cośœ takiego,bo to czytane jest w "szerokim śœwiecie" :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 10:33   

To my mamy jakieśœ lokalne forum?? ;) hehe

i OK będę się starała mniej na politykę schodzić :)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 11:42   

Te "lokalne" to jakieśœ info.pl czy ino-onliny :lol: Tak schizole dają upust swoim wyobraźniom :) Do tego dochodzą jeszcze podpisy/komentarze pod "newsami",z których większośœć to wyniki meczów i konkursy kredkowe w domach starców :lol:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 11:45   

te, rzeczywiśœcie mam gdzieśœ tam konto założone.... tylko nie pamietam już z jakiego maila.... hmmm..... ale wolę tam nie wchodzić teraz, bo kiepsko przykładam się do swoich nowych obowiązków i nie byłabym w stanie obronić wszystkich pomysłów pewnie ;) ale cichoooooooooooo-sza :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.