FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: czterej, pancerni

Czterej Pancerni i Pies
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 18:43   Czterej Pancerni i Pies

Dzisiaj oficjalna premiera na łamach witryny http://www.stowarzyszeniebastion.com materiału pośœwięconego temu serialowi. Pierwsza cz궜ć nowego - docelowo - cyklu "Tropem Czterech Pancernych i Psa", związana jest z plenerami w okolicach Kłodzka...



http://www.stowarzyszeniebastion.com/panc1.html



Mam nadzieję, że temat ten nie zostanie osamotniony i będzie się regularnie rozwijał :)

W końcu jest nas kilkoro w "podeszłym" wieku, którzy wyssali ów film z mlekiem matek Mr. Green



Zapraszam!
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 16:10   

szanowny Marcinie w podeszłym wieku powiem jedno siedziałem , oglądałem, słuchałem i beczałem że dane było mi tam być i razem się w to bawić i cieszę się że mogłem tego smarkatego niemiaszka [Krawca] za kark tarmosić w miejscu tak kultowym, dla mnie osobiśœcie to kult ten film i myśœlę że warto pociągnąć choćby na razie plenery Bydgoskie i gratuluję wspaniałej roboty podając łapę zamiast Szarika. :D :D :D
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 18:25   

prayer Kawał znakomitej roboty.Dużego pośœwięcenia czasowego.Tylko czy ja chciałam być Marusią. :roll: Nie ja chyba wolałam psa. :wink: Przypomnę Wam że zdjęcia również były realizowane w Inowłodzu lub pod Inowłodzem.Jednym słowem AVE Faustusss.Tak myśœlę, że w Janku też się podkochiwałam.Był uroczy Heart Heart Super ŒŚwietna robota. Super
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:15   

Dziękuję, dziękuję :wink:

Słowa pochwały śœwiadczą, że warto robić i działać!

Orderek, temat bydgoski planowany jest na sierpień... :wink:

Inowłodzkie ujęcia pamiętam, pamiętam... Wszystko po kolei :wink:
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 00:53   

jakby co to daj znać chętnie się wybiorę. :D
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 16:09   

Jak swego czasu, gdy byłem młody, piękny i wysportowany, to byłem w Kłodzku. Jako żołnierz, na zgrupowaniu lekkoatletycznym przed mistrzostwami Okręgu Sląskiego. JW była szkółką mechaników czołgowych, stał tam rudy. :D Podobno oryginał, który brał udział w zdjęciach do filmu. Miasto bardzo mi się podobało, bo większośœć budynków była stara i tworzyła niesamowity klimat. Wam nie muszę tłumaczyć o co chodzi, z tym klimatem. Tam pierwszy raz "załapałem", że większośœć ostatnich odcinków Pancernych, powstała w Kłodzku. Adminie temat super! Film do dziśœ oglądam, przy każdej nowej powtórce. :D
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 20:00   

No ja też powiem że bardzo lubiłem oglądać Czterech pancernych. Czasem jak są jakieśœ powtórki to też popatrze. Wspaniały serial.
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 22:58   

Oczywiśœcie też przyznaję się do tego że lubię ten serial.

Cenię w nim wyjątkową oryginalnośœć scenografii.

Ta oryginalnośœć ujawnia się w tym, że w Polsce w latach 60tych i 70tych były jeszcze miejsca, które od czasów wojny nic się nie zmieniły.

Dlatego też większośœć scen kręconych zwłaszcza w miastach i wsiach mają na sobie widoczne znamię, być może piętno II Wojny ŒŚwiatowej.



Mam nadzieję, że zrozumieliśœcie mój wywód 8)
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 00:23   

No nie chcę wyjśœć na mądrale, ale zrozumiałem i w pełni się z Tobą zgadzam deepdarknesie :D Wydaje mi się również, że obsada aktorska miała wielki wpływ na sukces tego serialu.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 23:02   

Mały bonusik http://www.stowarzyszenie...erej/index.html
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 23:06   

Noooo SUPER! W końcu wrzuciłeśœ :)

Ehh... było zajefajnie tam...

Żeby nie było - też mam jeszcze bonusy stamtąd i to niezłe (niepublikowane jeszcze w galeriach naszych :wink: )

sporo mam teraz roboty innej, więc jak wyjdę na prostą to i one wyjdą z podziemia (nawet w sensie dosłownym:) )
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009 11:57   

Witajcie, jestem nowy na forum. Od lat jestem fanem "Pancernych'. To, jak wielu już podkreśœliło< serial kultowy. Działam na forum związanym z tym serialem. W planach mamy reaktywację Klubu pancernych. Oczywiśœcie nie w takiej formie w jakiej był w latach 60-tych. Mamy kilka pomysłów. Jeśœli ktośœ jest chętny - zapraszam. Sam pochodzę z Torunia. Jest nas tutaj dwóch z forum. Jeśœli ktośœ jest z Torunia czy okolic to można by się kiedyśœ spotkać.



Swoją drogą Wasze forum jest bardzo ciekawe. A Faustusowi gratuluję rewelacyjnych fotek. Czy przy odnalezieniu ich kierowałeśœ się książką Marka Łazarza?
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009 12:56   

prayer Witam Cię Jankukos na naszym forum, również jako fana serialowego " Czterech pancernych i psa" Super
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009 16:10   

Witaj Jankukosie :D Dziękuję za słowa uznania :wink: Z plenerami kłodzkimi nie miałem żadnych problemów, jako że Twierdzę i Kłodzko, a co za tym idzie tamtejsze plenery znam jeszcze sprzed ukazania się publikacji, o której piszesz :wink:

Oczywiśœcie książka jest obowiązkową lekturą dla każdego fana serialu, także jestem również jej szcz궜liwym posiadaczem. Dzięki niej trafiłem do gospodarstwa z końcowych kadrów galerii :wink:

Pomysłów również wiele w głowie się kotłuje... :D
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009 16:49   

Współpracowałem z autorem Przewodnika przy pracach nad Mapnikiem. Czy w przyszłośœci byłaby możliwośœć skorzystania z Twoich zdjęć? Mapnik nie jest materiałem na którym zarabiam jakikolwiek pieniądze, a powstał z myśœlą o tych którzy chcieliby poznajdować plenery z serialu.

Natomiast myśœlę że warto byłoby porozmawiać jeśœli tematy serialu "Czterej pancerni" są Wam tak samo bliskie. Z tego co zdążyłem się zorientować ludzie stąd pochodzą z Inowrocławia lub okolic. Do Torunia blisko. Co o tym myśœlisz?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009 20:53   

Inowrocław,Łódź,Bydgoszcz,Nasielsk,Międzyrzecz,Gdańsk,Szczecin... to tylko cz궜ć miejscowośœci, z których pochodzą nasi userzy :wink:

Co do pogadania - pogadamy w realu :wink:
 
 
jacekwoj3 
komendant drużyny


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 789
Skąd: Twierdza Przemyśœl
Wysłany: Pon 03 Sie, 2009 22:02   

drFaustus napisał/a:
Inowrocław,Łódź,Bydgoszcz,Nasielsk,Międzyrzecz,Gdańsk,Szczecin... to tylko cz궜ć miejscowośœci, z których pochodzą nasi userzy :wink:

Co do pogadania - pogadamy w realu :wink:




:( a o Przemyśœlu zapomnialeśœ :?:
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009 09:31   

W każdym bądź razie można się gdzieśœ spotkać. Do Przemyśœla trochę daleko, ale dla chcącego... Może zorganizujemy jakieśœ spotkanko wszystkich fanów? Jak wspomniałem staramy się reaktywować Klub Pancernych. Wszyscy chętni mile widziani.
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 01:12   

całkiem ciekawa propozycja tego spotkania i pogadania, :)
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 08:36   

Ja tam jestem zawsze za spotkaniami, dialogiem i integracją :D

Janekkosie, jesteśœ z Torunia, to może u Ciebie? Przy okazji można zorganizować zwiedzanie fortów Toruńskich? :D Jakieśœ trzy lata temu będąc w Auchan w Wawie spotkałem "Gustlika", oj naruszył, go "żab czasu".
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 12:30   

Jeśœli tu mowa o jakimśœ spotkanku to ja już wyjeżdżam na nie :)

A jeśœli chodzi o forty to da rade cośœ zrobić myśœle tylko trzeba by było pogadać ze Zbychem :)
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 17:05   

Jeśœli chcecie w Toruniu, to postaramy się tu cośœ zorganizować. W końcu mamy tutaj też jeden plener z "Czterech pancernych", choć w bliskiej Bydgoszczy jest ich o wiele więcej. Fortów mamy chyba ze 14 ale nie wszystkie są udostępnione dla zwiedzających.

Dam wkrótce znać co i jak.
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009 17:15   

No to czekamy z niecierpliwośœcią :wink:
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 12:24   

Słuchajcie,

Proponuję (po uzgodnieniu z drugim pancernym z Torunia) datę 12 wrześœnia na nasze spotkanie. Jeśœli wszystko dogramy to może załatwimy nocleg w tutejszym forcie 4. Proponujemy też odwiedzenie innych fortów (oczywiśœcie tych które da się odwiedzić. Tylko musielibyśœmy wiedzieć ilu z Was przyjedzie.

Pozdrowienia oczywiśœcie pancerne

Janekkos
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009 12:54   

To nie jest końcowa deklaracja, ale wstępnie ten termin mi pasuje. Chyba, że będzie kolidował z przyjazdem do Twierdzy Modlin moich gośœci, to wtedy odpada. :cry: Myśœlę, że jakieśœ dwa tygodnie i się wyjaśœni :wink:
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 13:34   

Kurcze taki fajny temat i podupadł jakośœ :( :( :( :( :( :( czyżbyśœmy przestali lubić 4 pancernych :?:
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 14:34   

Trudno powiedzieć... ja w każdym bądź razie nie :D

Pracuję nad kolejną duuuużą odsłoną dalszej cz궜ci materiału Super

Fotosów tymczasowych nie zamieszczam dla spotęgowania efektu przy ostatecznej odsłonie :lol:

Ale co z pozostałymi userami :roll:

:wink:
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 14:51   

Ha ha ty to umiesz napięcie podtrzymać,jestem ciekawa co to będzie,myśœle że ten dział jest fajny,może jednak "userzy" zaczną go znowu zauważać.



A Ja dodam ze bardzo lubię Czterech pancernych i psa i czołgi...a to dowód :



http://www.fotosik.pl
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 15:05   

Od czasu do czasu taki suspens nie zaszkodzi :)

No tak, ale gdzie robiłaśœ swoje portfolio? :)
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 15:11   

To zdjęcie akurat pochodzi z Helu,czołg stoi(stał jeszcze w zeszłym roku) koło Muzeum Obrony wybrzeża. Ya winkles
 
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 09:22   

Co do pomysłu to sam w sobie nie upadł. Przesunął się w czasie. 17ego października planujemy wyruszyć z Klubem do Bydgoszczy, a później do Starogrodu i Chełmna. Będzie między innymi autor "Przewodnika po serialu i okolicach" - kopalnia wiedzy jeśœli chodzi o serial. W planach oczywiśœcie zwiedzanie plenerów i szukanie miejsca załadunku mąki. Raczej już namierzony. Trzeba tylko fajne fotki pstryknąć. W Starogrodzie znaleźliśœmy miejsce gdzie kręcono dojazd czołgów do przeprawy przez Odrę, oraz samą przeprawę ale to już w miejscowośœci Borówno. Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w wycieczce. Miejsce spotkania - Bydgoszcz, Rybi Rynek, godz. 10.00, jak już wspomniałem 17ego października. Przy okazji zapraszam też do tego forum jak i do naszego Klubowego związanego tylko z serialem. A przy okazji wycieczek to miałem okazję ostatnio być w Żaganiu. Obowiązkowe miejsce dla wszystkich fanów serialu. Kręcono w nim m.in. scenę powitania pancernych w Lublinie, impreza w fabryce, słynna wizyta u nauczycielki, sceny warszawskie, sceny z odcinka "Psi pazur" oraz inne.
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 14:58   

Brzmi wspaniale, Janku jakiśœ temacik dla naszego forum będzie? bo brzmi to wszystko co się tam u was szykuje- fantastycznie. :wink:
 
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 14:04   

Oczywiśœcie obiecuję zdać relację z wyprawy w plenery + dołączyć fotki. Nie mniej jednak zapraszam do osobistego wzięcia udziału, tym bardziej że będzie z nami Marek Łazarz - autor "Przewodnika".
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 22:35   

Niestety... W tym czasie będę wystrzelony służbowo gdzieśœ w polski kosmos :( Evil or Very Mad
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009 23:37   

Przypadkiem włączyłem dziśœ Polsat a tam... czterej Pancerni! Dwa odcinki, no proszę, kolejna reemisja,jak miło Super
 
 
madmax78 
komendant drużyny



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 573
Skąd: Skalmierowice
Wysłany: Pon 16 Lis, 2009 00:24   

Ja też namiętnie oglądam... Super



 
 
 
Lesiu12345
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 466
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 25 Lis, 2009 12:18   

kultowy serial oparty na powiesci J.Przymanowskiego, ciagle popularny ktoz nie zna przygód załogi czołgu 102 ,,Rudy". Miałem na j.rosyjskim opowiadac o ulubionym filmie, to własnie wybrałem pancernych.Fajnie sie opowiadało w tlumaczeniu rosyjskim, nawet stopnie wojskowe łatwe byly do zapamietania, bo rosyjskie ciut tylko sie roznia od naszych...

zaloga czołgu Rudy z ich kumplem Kapralem Wichurą ( Witold Pyrkosz)

 
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 26 Lis, 2009 11:58   

Witajcie znowu, wraz z toruńsko-bydgosko-inowrocławską filią Klubu Pancernych planuję wyjazd do Bydgoszczy, Starogrodu i Chełmna. O tym wyjeździe wspominałem wcześœniej, ale nie doszedł do skutku. Teraz myśœlę że wypali. Wyjeżdżamy z Torunia o 9ej więc w Bydgoszczy myśœlę że będziemy przed 10-tą. Można nas łapać na Rybim Rynku. Ogólnie chcemy szybko zaliczyć bydgoskie plenery związane z serialem, później poszukać jednego pleneru w pobliżu Stomilu nad Brdą. Potem wyjazd do Starogrodu. Tam chcemy popstrykać fotki. To samo w Chełmnie. Jeśœli ktośœ jest chętny to zapraszamy. Dysponujemy dwoma miejscami w samochodzie. W razie zainteresowania proszę o kontakt na mój e-mail: [url]mailto:maciej.j@wp.pl[/url]

Pozdrowienia
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 27 Lis, 2009 01:46   

Witaj Nie widzę czy nie ma podanego terminu? :roll:

Osobiśœcie nie mogę :(

Bydgoszcz mam w 98% sfoconą pod materiał "ŒŚladami..." Czeka tylko w kolejce na stronę :wink:
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 27 Lis, 2009 12:02   

Przepraszam, w całym tym zamieszaniu nie podałem że oczywiśœcie w najbliższą sobotę czyli 28-ego listopada.

Wiem dr Faustus że masz, ale samo oglądanie plenerów jest frajdą, poza tym nie dogadaliśœmy się w sprawie udostępnienia fotek, więc postanowiłem sam popstrykać. A namierzyłeśœ miejsce załadunku mąki? ja na jakieśœ 80-90%.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 11:27   

Po raz kolejny trwa reemisja serialu - ku naszej (fanów serialu) wielbicieli :)

W związku z tym postanowiłem zebrać się w sobie i rozpocząć prace nad kolejną odsłoną reportażu "Tropem...".

Tym razem odwiedzimy miejsca, które były plenerami wczorajszych (sobotnich) odcinków.

Dziśœ niedziela - ile zrobię nie wiem, ale postaram się co nie co wrzucić w ten watek, tak na "rozgrzewkę" :wink:
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 12:10   

Do roboty:)
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 22:59   

Wiem ze dziśœ był emitowany odcinek serialu kręcony w najpiękniejszym dla mnie miejscu na ziemi, czyli w Inowłodzu. :wink: Ale dziśœ wracałam z kilku dniowej wędrówki z aparatem i nie było mnie dane tego odcinka oglądać. :cry: Ale nadrobie zaległośœć. Super
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 23:01   

Slash, cała niedziela zeszła na tym :)

Próbka:











:wink:
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 23:23   

Żebyśœ jeszcze wynalazł szukaną scenę przeze mnie Hansa Klossa:)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 23:28   

A czego szukasz?
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010 23:45   

Sceny co były kręcone w Gdańsku, o wiadukt na mojej dzielni mi dokładnie chodzi:)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010 00:17   

Ojj... to nie pomogę :)

Nawet nie wiem w tym momencie o które miejsce chodzi.

slash, to Twoje rewiry w końcu, tak więc działaj w terenie :wink:

Wrzuć może w temat Klossa tą miejscówkę.



Tymczasem jeszcze dwa składaki z dzisiaj:







 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010 09:21   

dr Faustus jesteśœ perfecto! Fajnie uchwycone kadry. Na forum klubu czterech pancernych (może odwiedziłeśœ) można dowiedzieć się o wielu nowych odkrytych plenerach. Zapraszam.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010 13:27   

Janek, dziękuję :wink:

Właśœnie od wczoraj nadrabiam zaległośœci na F4P Super

Sporo newsów i ludzi wielu doszło Rock ya

Zaraz zabieram się za szukanie materiału do tematu z wnętrza Pałacu Lloyda z Rybiego Rynku, w którym wczoraj kilka słów się udzieliłem Mr. Green
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 31 Lip, 2010 18:15   

Dziśœ czas na prapremierę drugiej cz궜ci cyklu "Tropem...".

Zanim materiał wejdzie na stronę główną ukłon w stronę użytkowników forum, by mogli jako pierwsi rzucić okiem na całośœć.

http://www.bastion.website.pl/g/panc2/index2.htm



Z Pancernym pozdrowieniem Super :wink:
 
 
Janekkos
kandydat


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010 14:35   

Dla mnie rewelacja. Szczególnie podobają mi się zestawienia kadru z filmu i zdjęcia. Co do merytorycznej strony - przydałyby się opisy miejsc.

Tak na marginesie - sceny rozgrywające się w pałacyku Loyda w Bydgoszczy nie do końca są sprawdzone. Mogły być kręcone w studio. Co do budynku sklepu w którym Czereśœniakowie kupują chleb (śœwietna scena) to budynek został zburzony. Na jego miejscu stoi nowy (informacje od Marka Łazarza autora książki "Przewodnik po serialu i okolicach).
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 04 Sie, 2010 14:43   

W Pałacyku Lloyda spędziłem trochę czasu i sądzę, że klika ujęć zostało w jego wnętrzu zrobione (m.in. to z prasowaniem, czy pułkownikiem).

Budynek ze sceny z chlebem - czy zburzony czy gruntownie przebudowany?

W mojej ocenie został on nadbudowany, a pierwotna bryła zawiera się we współczesnej :wink:
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 23 Lis, 2010 03:05   

Doktorku bosko :D
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 23 Lis, 2010 04:19   

Stary, dzięki :)

Oj zaległośœci się późno nadrabia jak widzę :)

Ehhhh.... te wybory :wink:
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Wto 23 Lis, 2010 12:30   

Chyba wkońcu muszę wstawić zdjęcie torpedowni :D
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 25 Lis, 2010 23:04   

Nieeee, Slash wstaw tutaj (w końcu możemy nie odnaleźć Mr. Green )
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010 00:40   

No no ACHTUNG BITTE!!!

Tutaj macie foty zeszłoroczne:)

http://picasaweb.google.com/slash.gda/Torpedownia#

a tutaj owe z 4 pancernych,widać fajne molo które dopiero w latach 90 zostało wysadzone.







Moje kadry nie są identyczne jak te z filmu,za co sorry:P
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010 23:04   

ŒŚwietne. :wink:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010 01:30   

Slash, nie będę marudził, ale lubię "zestawienia" :wink:

Fotek torpedowni nigdy za wiele! To również "moja" miejscówka Super
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010 12:33   

Wolę zostawić to profesionalistom:)Ale zobaczymy,jak będę tam następnym razem to postaram się o te same kadry:)Nie muszę dodawać,jaki to zajebiaszczy widok jest z niej:P
 
 
gogo-dimpek 
pomocnik komendanta drużyny
Homo-wratislawienses



Wiek: 51
Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 381
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 08:41   

Kto z was pamięta odcinek pt."Most". Moment kiedy Rudy wjeżdża na most na warszawskiej Pradze i widać panoramę Warszawy. Nie wiem czy się mylę lecz mam wrażenie jakby to ujęcie było kręcone we Włocławku.
Skąd to mi przyszło do głowy? Dość często bywałem we Włocławku jako że mam tam rodzinę i pewnego dnia polazłem sobie mostem na druga stronę Wisły. Stanąłem sobie twarzą do mostu i nagle przyszło mi do głowy że skądś ja ten widok znam. I to nie bynajmniej z faktu że we Włocławku spędziłem kawał żywota z powodów rodzinnych(bądź co bądź mój ojciec się tam urodził i mieszkał). To gdzieś widziałem w jakimś filmie. Potem oglądałem serial i patrząc na wspomniany odcinek przyszło mi do głowy czy ta panorama Warszawy to przypadkiem nie jest panorama Włocławka z za Wisły?
Poddaje to pod rozważenie.
_________________
Były "niezrzeszony" z Wrocławia
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 26 Sty, 2014 11:17   

Za rekwizyt i plan posłużył w tym odcinku most w Toruniu... ;)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 11 Mar, 2014 13:09   Rudy 102 Muzeum Broni Pancernej Czterej pancerni i pies

Temat trochę przygasł - naturalna kolej rzeczy ;)
Serial emitowany aktualnie na dwóch kanałach w TV, więc jest w czym wybierać ;)
Tymczasem zamieściłem kilka zdjęć z miejsca, które niewątpliwie jest tym, do którego prawdziwy miłośnik, fan tego serialu powinien dotrzeć, by móc dotknąć oryginalnego czołgu, w którym kręcono ujęcia z wnętrza pojazdu.
Znajduje się on w Muzeum |Broni Pancernej, którego sylwetkę na forum przybliżamy --> TUTAJ
Na zachętę "Rudy 102" w "gotowości" :mrgreen: :

 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016 20:02   

Dla tych którym 4 pancerni są bliscy, a szczególnie plenery...
http://lodz.tvp.pl/260848...chniki-lodzkiej
http://wiadomosci.radioze...-WIDEO-00025149
_________________
FORUM - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...
TURYSTYKA HISTORYCZNA
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016 18:01   

:cry: :cry:
_________________
http://www.stowarzyszeniebastion.com/
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 15 Lip, 2016 18:08   tropem Czterej Pancerni i Pies

zdjęcia w naszym materiale znaleźć można w galerii poniżej.
Chodzi o zdjęcia nr: 76 - 84 oraz 118 - 177
http://www.bastion.website.pl/g/panc2/index2.htm
:|

Przy okazji zerknijcie na całość, a szczególnie zdjęcia od 178 - 225 ukazujące most, który... również stał się historią...
_________________
FORUM - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...
TURYSTYKA HISTORYCZNA
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 16 Lip, 2016 12:41   

Cudny dla mnie fotoreportaż. :supz: Wiele z tych miejsc znam osobiście.Szczególnie fotki z Inowłodza są dla mnie podróżą w czasie. :supz: Tomaszów Mazowiecki z tym mostem którego już nie ma.Miejscami widoczna pod mostem rzeka Pilica itd. :supz: :supz:

[ Dodano: Sob 16 Lip, 2016 12:44 ]
A i pałacyk z Łodzi do którego mnie nie udało się wejść do środka, mimo że wielokrotnie robiłam "podchody"
_________________
http://www.stowarzyszeniebastion.com/
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016 07:25   Czterej Pancerni i Pies zdjęcia

To ten:
_________________
FORUM - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...
TURYSTYKA HISTORYCZNA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.