FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: sanatorium

Nowe Sanatorium
Autor Wiadomość
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 17:43   Nowe Sanatorium

Amerykański inwestor w ciągu trzech lat ma obok tężni solankowej postawić sanatorium na 400 łóżek.



Mowa tutaj o okolicach Małpiego Gaju oraz najmniejszego stawku.





Jedyna moja wątpliwośœć to droga użycia sprzętu ciężkiego.

Z jednej strony zniszczą asfalt i będą jechać pod zakazem wjazdu (od strony wału) z drugiej strony zakazu nie ma, ale jest stara zabytkowa droga brukowa, która poprostu by się rozpadła. Może wypada jakośœ zadbać o to by nie rozjechano tego bruku ?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 18:00   

Wydaje mi się, że zapanuje prawo dżungli, a raczej żądza pieniądza i nikomu bruk w interesach nie przeszkodzi :)

Z drugiej strony znaki drogowe - no te to są dopiero u nas wybrykami administracyjnymi :lol: Każdy sobie stawia jak mu się widzi, niezależnie od logiki i rozsądku (tu piję głównie do osiedlowych enklaw... i wspólnot wszelkiej maśœci, którym się co nie co poprzestawiało tu i ówdzie). Stąd też nie sądzę, by tamte znaki cokolwiek wpłynęły na inwestycję. Po prostu znikną lub zmodyfikują się odrobinę :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009 13:51   

zwróciłeśœ uwagę na naprawdę ważny aspekt budowy i z przyjemnośœcią na najbliższej sesji (w śœrodę) wystąpie z prośœbą o wyjaśœnienie jak mają władze miasta zamiar to logistycznie rozpracować.
 
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 28 Sty, 2009 01:15   

jutro oficjalnie w urzędzie dziśœ specjalnie dla Was:









Anna Trojanowska Inowrocław 28.01.2009

Radna Rady Miejskiej

Inowrocławia











Pan

Ryszard Brejza

Prezydent Miasta

Inowrocławia









Interpelacja





Informacja o powstaniu nowego sanatorium w okolicy Tężni Solankowej spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, szczególnie, że będzie ono finansowane przez prywatnego inwestora. Niestety przejazd w tą okolicę od strony ul. Narutowicza jest w tej chwili niemożliwy za sprawą stojącego tam znaku zakazu, jak również przez uciążliwośœć ruchu na tym obszarze. Możliwośœć taką zapewnia ul. Rąbińska, która jednak wykonana jest z podatnej na zniszczenia kostki brukowej. Ciężkie maszyny budowlane mogłyby ją uszkodzić podczas prowadzonych tam w przyszłośœci prac. Czy na dzień dzisiejszy znane są alternatywne rozwiązania dla tej kłopotliwej sprawy?

Wnoszę o rozpatrzenie przedstawionej sytuacji i o jak najszybsze rozwiązanie powstałego problemu.





Anna Trojanowska

…………………..
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 28 Sty, 2009 01:16   

:)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 28 Sty, 2009 22:36   

I jak została przyjęta? Cośœ wiadomo? Złożona w ogóle? :roll:
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 29 Sty, 2009 12:48   

No No No ? To juz druga moja interpelacja :lol: :lol:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 29 Sty, 2009 15:16   

według KPA mają miesiąc na odpowiedz, więc będzie trzeba poczekać. Ale niestety w rozmowach z prezydentem Stachowiakach dowiedziałam się, ze miasto będąc proinwestycyjne, chce pomagać inwestorom i uzbroić działki, oraz udogodnić dojazd. I w planach mieli zbudowanie tam asfaltówki...
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 29 Sty, 2009 15:24   

No cóż... wszystko jasne :( Są plusy i minusy rzecz jasna. Z jednej strony na siłę nie ma co robić z miasta skansenu, bo tą rolę ma już np. Biskupin, z drugiej, zachowanie reliktów przeszłośœci jest swego rodzaju atrakcją... Inwestycja w tym przypadku stanie się priorytetem i nie ma co się dziwić - rozwój miasta w tym ujęciu wskazany. Nie jest łatwo osiągnąć kompromis...
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 00:48   

szkoda, że ta brukówka nie jest wpisana do rejestru zabytków tak jak Władysławowo - Jastrzębie Góra . Tam tysiące turystów tłucze się po bruku i nikt nie narzeka.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009 15:27   

Ja narzekałam :) na stopa 2 razy tą drogę przemierzałam z Michałem i strasznie trzęsło ;) i jeszcze nie wszystko przesądzone, możliwe, ze znajdą inne rozwiązanie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.