FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: pomocniczy, zewnetrzny

FORT II b- fort zewnetrzny pomocniczy
Autor Wiadomość
jacekwoj3 
komendant drużyny


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 789
Skąd: Twierdza Przemyśœl
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009 22:43   FORT II b- fort zewnetrzny pomocniczy

Korzystając że dzisiaj nie padał deszcz wsiadłem do służbowego „Dzikuna” i udałem się na fort II a. Jako ,że tym autem prawie wszędzie dojedzie gnałem przez pola w kierunku fortu a tu niespodzianka .Droga zamknięta a raczej zagrodzona siatką z napisem „ Teren Budowy Wstęp Wzbroniony” .No cóż mówi się trudno autko zostaje a ja przez siatkę i dalej z buta. Docieram na fort mam w pamięci fotki zarośniętego obiektu. Przechodzę przez fosę (zarośnięta) wychodzę na wal i szok fort czysty odkrzaczony. Trawy brak ,brama wjazdowa widoczna w każdym detalu. Przechodząc kolo miejsc gdzie palono gałęzie da się jeszcze poczuć swąd popiołu. Naprawde zaniemówiłem z wrażenia . Wracam do samochodu i mysle kto to czyści czyżby załoga Borka . Jednak myśli mam coraz czarniejsze nie to nie oni bo nie wieszaliby takiej tabliczki z zakazem wejścia. Niewiele się zastanawiając łapie za telefon i dzwonie do znajomego ze stowarzyszenia opiekującego się Borkiem. Pytam co i jak ? Aon mi odpowiada podjedz na droga za fort II Jaksmanice zobacz teren za fortem a później dawaj do nas na „Borek”. I tak zrobiliłem i znowu szok droga za fortem II z obu stron ogrodzona z tabliczkami „Zakaz Wstepu” a za płotem las , młody las porasta jeszcze nie dawno piękny krajobraz forteczny ,krajobraz pola bitwy. Wracam jadę na „Borek” .Kolega wita mnie słowami „co Ty o niczym nie wiesz ?głośna sprawa niszczenie krajobrazu twierdzy zagrodzenie dojazdu do fortu itp. .Sadza las dopłaty łatwa kasa w dup.. mają forty. I to cała odpowiedź. Wracając z powrotem mam w pamięci niedawne spotkanie w Związku Gmin Fortecznych i planowa na ten rejon twierdzy .I co ,czyżby znowu nic, czy już jest za późno ? I pytanie zasadnicze ci z fortem IIa czy po oczyszczeniu dzierżwca również posadzi tam las ?

A teraz mała fotorelacja z tego rejonu:














A tak wygląda droga i teren przy niej, za fortem II Jaksmanice na fort III Łuczyce. Niedawno były tu relikty okopów, pozostałości ziemianek i roślinności fortecznej a teraz jest młody las, ogrodzony tabliczkami „Zakaz wstępu”





Smutne, ale prawdziwe!
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 26 Paź, 2009 03:09   

Las... Hmm... nawet nie wiem co mam napisać, bo to kolejny przykład naszej rzeczywistośœci... :cry:
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 02:00   

kasa, kasa, kasa i tyle w temacie :twisted:
 
 
jacekwoj3 
komendant drużyny


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 789
Skąd: Twierdza Przemyśœl
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010 13:40   

Fort „ Mogiłki „ wczoraj . Szok , prace trwają i wygląda na to że jednak nie będzie zalesiony a wręcz odwrotnie ukłon w stronę dzierżawcy :




 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010 18:00   

Oooo :shock: Porównując z pierwszymi postami to duuuuuża zmiana :wink:
 
 
pmck
zastępca komendanta drużyny


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 444
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010 18:47   

Nieśœmiało myśœlę że może cośœ dobrego z tych działań się szykuje?



Pzdr.-P.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.