FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: 14radugabunker, fuchsbaukontrola, ochrona, powietrzna

ZGS 14-RADUGA-BUNKER FUCHSBAU-Kontrola i ochrona powietrzna
Autor Wiadomość
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 17:40   ZGS 14-RADUGA-BUNKER FUCHSBAU-Kontrola i ochrona powietrzna

Witam wszystkich odwiedzajacych Forum,

dla zainteresowanych krotka wiadomosc z Niemiec,

niedaleko od granicy PL/DE, a dokladnie w FĂźrstenwalde (od Swiecka-ok.36 km) znajduje sie Bunkier Fuchsbau, otwarty i udostepniony do zwiedzania w 2005 r.

W kazda sobote o 10:00 rozpoczyna sie zwiedzanie bunkra, niestety w j.niemieckim, ale mozna sie zameldowac wczesniej z grupa(min.10 osob)

i zyczyc sobie inny termin w j.polskim, o czym przekonali sie czlonkowie Zarzadu Stowarzyszenia Bastion, ktorzy odwiedzili nas 02.07.2008!

Mysle, ze dla tzw. "hobbystow bunkrowych" jest to atrakcyjna propozycja do spedzenia prawie ok. 4 godzin w bunkrze, bo tak dlugo trwa normalny czas zwiedzania.

Jesli macie pytania, to prosze o maile! :D

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

thizo1
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:59   

Byliśœmy, zmarzliśœmy ale WARTO było!!! Podziękowania dla przecudownych państwa T. :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008 01:52   

thizo1 , miło mi Cię powitać w naszych progach!

Na nas wszystkich - bezapelacyjnie- cała wyprawa do wnętrza ZGS 14 wywarła ogromne wrażenie! (Relacja wraz z materiałem foto za jakieśœ 2 tyg.na łamach naszej witryny).

Znaczenie tego miejsca oraz jego rola w historii - zarówno tej związanej z II W.ŒŚw., jak i również z okresu funkcjonowania Układu Warszawskiego - sprawia, ze nie sposób nie ulec magii historii tego miejsca!

Dołączając do tego Wasze zaangażowanie oraz wkład jaki pośœwięcacie w jego rekonstrukcję, otrzymujemy miejsce, do którego każdy miłośœnik architektury militarnej powinien trafić!

Pozdrawiam serdecznie.
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 11:31   

Gospodarze bunkra,to prawdziwi pasjonaci.Uroczy ludzie.Samo miejsce w którym dane nam było być i zwiedzać to nie zapomniane chwile.Wycieczka pełna wrażen.Elegancja szyk,logika miejsc które zwiedziliśœmy to nie zapomniane chwile.
 
 
akwarium 
starszy drużynowy


Dołączyła: 06 Maj 2006
Posty: 150
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008 22:45   

Jeśœli ktośœ jest głodny wrażeń, chce, żeby mu oko zbielało i szczęka opadła to konieczne musi zwiedzić Bunkier Fuchsbau!

Polecam, naprawdę warty obejrzenia!

Należy jednak bardzo uważnie słuchać Gospodarzy, kiedy mówią o ciepłym ubraniu się przed wejśœciem do śœrodka :) Ten, kto nie do końca tego przestrzegał wie o czym piszę - gęsia skóra w stadium maksymalnym gwarantowana i raczej wypad szczęki z zimna niż opad z wrażenia :lol:
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008 10:57   

Witam ponownie zainteresowanych,

od Waszej wizyty u nas znowu sie wiele w bunkrze zmienilo, nowinki na stronie internetowej (nowe fotki), zapraszam.

Chetnie bym zamiescila fotki na tym forum, dla Was, ale niestety nie wiem jak wklejac zdjecia, pierwsze kroki zawsze trudne, bylabym wdzieczna za rady.

Pozdrowionka z FĂźrstenwalde :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008 00:30   

Witaj thizo! :)

Niezmiernie ciekaw jestem nowinek z Waszego obiektu, stad też m.in. ruszam ze wsparciem technicznym odnośœnie wklejania zdjęć na forum (czy później większośœci rozmaitych for, bo zasady najcz궜ciej będą takie same).

W http://www.stowarzyszenie...djecia,126.html (kliknij w kolorowy tekst) przybliżałem temat swego czasu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by go ponownie wywołać, a zatem:



1. zdjęcie, które planujemy wrzucić na forum mamy na komputerze lub nośœniku danych (np. CD, DVD, pendrive itp.)



2. zdjęcie powinno być odpowiednich rozmiarów, tzn. jego "waga", rozmiar (długośœć/szerokośœć) powinny być na tyle małe, by program za pomocą którego wrzucamy w sieć, "przełknął" je. Dla przykładu http://www.imageshack.us/ akceptuje rozmiar/wagę poniżej 1,53MB. To waga pliku. Klikając na zdjęcie prawym przyciskiem myszki wchodzisz na "właśœciwośœci", a następnie uzyskujesz informację nt. wielkośœci (wagi) danego zdjęcia. Najcz궜ciej mieszczą się w kryteriach. Gdyby jednak było za duże należy je zmniejszyć...-ale to już w następnym wejśœciu spróbuję przybliżyć.



3. ja preferuję najcz궜ciej w/w miejsce czyli http://www.imageshack.us/



4. po wejśœciu na stronkę http://www.imageshack.us/ wybierasz przycisk przeglądaj i wskazujesz miejsce lokalizacji danego zdjęcia -> otwórz -> host it













5. następnie program "ładuje" owe zdjęcie w cyberprzestrzeń, na zakończenie której to czynnośœci generuje listę adresów, pod którymi ono teraz jest dostępne.



6. dla naszych potrzeb wybieramy ostatni link/adres u dołu strony, obok którego napisane jest: Direct link to image









7. kopiujemy cały link (klikając lewym przyciskiem myszy automatycznie całośœć zaznacza się na niebiesko) -> prawym przyciskiem myszy "kopiuj"



8. piszemy post, w którym chcemy zamieśœcić zdjęcie, a następnie piszemy pod tekstem:

[img]TU WKLEJAMY SKOPIOWANY LINK[/img]



9. czyli kwintesencją jest tutaj ów kod HTML w postaci składni [img]przed linkiem bez odstępu oraz [/img] bezpośœrednio za, pomiędzy które wklejamy nasz uzyskany/wygenerowany adres.





Hmm... nie wiem na ile czytelnie udało mi się przedstawić i przybliżyć całe zagadnienie, ale zachęcam do prób :) Może któryśœ punkt jest mało czytelny - proszę pytać :)



Gdyby jednak cośœ całkiem nie szło, to proszę podesłać zdjęcie na adres kontaktowy Bastionu, ze strony głównej (dział: kontakt). Wtedy wrzucę do odpowiedniego postu :)
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Śro 23 Lip, 2008 11:34   

Halo raz jeszcze z bunkra Fuchsbau(wolne tlum.lisia nora)

wlasnie probuje sie zastosowac do rad drFaustusa co do wklejania fotek, no i zobaczymy moze mi sie uda!

fotka, ktora prezentuje w budynku glownym wejsciowym do bunkra plac "dyzurki", gdzie mialo miejsce wymiana dowodow na przepustki.

Reko tego miejsca 18.07.08, z pomoca paru czlonkow Interesengemeinschaft Bunker-Fuchsbau e.V.

przepraszam z gory, jesli sie nie powiedzie z tym "wklejaniem"



Pozdrawiam goraco! :D



 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 23 Lip, 2008 13:19   

Nie pozostaje mi nic innego jak na początek pogratulować udanego wrzucenia fotki na forum, które to zakończyłaśœ pełnym sukcesem :D

Czyli "nie taki diabeł straszny..." :wink:

Niech thizo1 będzie przykładem dla pozostałych użytkowników forum, że komputer nie gryzie, a mało tego może stać się źródłem małych satysfakcji związanych ze zgłębianiem jego obsługi :)

Eksperyment uważam za udany, zatem zachęcam do dalszego aktywnego uczestnictwa w życiu forum, zwłaszcza, że jesteśœcie korespondentami z miejsc odległych nam na co dzień, więc w Waszych rękach Wasz region :)



Biuro przepustek - pamiętam je doskonale z naszej ostatniej wizyty, jako że zwróciło moją uwagę swoim nieładem artystycznym w tym czasie, kiedy byliśœmy :) Wiązało się to właśœnie z adaptacją pomieszczenia dla opisanych przez Ciebie celów, która to (adaptacja) jak widać wprowadziła ład i porządek do tego miejsca :) Nie pozostanie nic innego teraz jak tylko oczekiwać jegomośœcia w uniformie w roli kasjera :)



Pozdrawiam serdecznie!



P.S.

Szykuję "kurs" pomniejszania zdjęć :wink:
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Śro 23 Lip, 2008 16:21   

Nastepna proba ze zdjeciami z Fuchsbau:

1 fotka przedstawia prace przy odblokowywaniu wejscia glownego do bunkra z betonu i szlaki (7 tygodni zmudnej pracy od rana prawie czasami do wieczora), a efekty tej pracy widzieli juz niektorzy na wlasne oczy!!!







Pozdrowionka!!!
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 24 Lip, 2008 19:36   

Ta gigantyczna praca jaką wykonał i dalej wykonuje właśœciciel Fuchsbau,wraz z żoną jest godna pochwały.Widac i czuje się radośœć tych sympatycznych ludzi gdy ich się odwiedza.Warto.Pamiętajcie jest tam koszmarnie zimno a zwiedzanie to minimum trzy godzinki.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 01:51   

Jeszcze kilka zdjęć z poczty od thizo1 w temacie biura przepustek :wink:











 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008 11:22   

to jest moja trzecia proba napisania i wyslania odpowiedzi. troche irytujaca mimo ciaglego sie zarejstrowania, nie powiodly sie proby.

moze tym razem sie uda?!?

nastepna fotka z bunkra przedstawia pomieszczenie poczty rurowej.

Moze ktos z Was wie, gdzie jeszcze obecnie sie taka forme komunikacji i przesylania informacji sie stosuje? Ostatnio dowiedzialam sie , ze w bankach jeszcze funkcjonuje poczta rurowa do "przesylania" banknotow.

Sama widzialam (co prawda nie od wewnatrz, ale bylo tez slychac charakterystyczne syczenia) w belgijskim banku.

Czekam niecierpliwie na odpowiedzi w tym temacie.



 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 15:29   

Po wpisaniu hasła "poczta pneumatyczna" do wyszukiwarki okazało się że istnieje mnóstwo współczesnych firm oferujących montaż tego typu technologii. Można ją wykorzystywać w szpitalach, supermarketach, aptekach i ponoć nawet na stacjach benzynowych.



http://www.poczta-pneumat...astosowanie.php
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 16:40   

:D Dziekuje za link do strony o poczcie pneumatycznej,



fascynujaca technologia i zastosowania, szkoda, za nie mozna tego "dotknac ani zobaczyc na wlasne oczy" bo zapewne ze wzgledow bezpieczenstwa nie kazdemu sie cos takiego pokazuje.

szkoda, ze nie preferuje sie jak dawniej w ramach jakiegos przedmiotu szkolnego wypadu do takich miejsc z uczniami, gdzie jeszcze taka poczta funkcjonuje, niekoniecznie stara jak u nas w bunkrze (i nie funkcjonujaca)

ale niektore przedsiebiorstwa sa przeciez wyposazone w juz nowoczesna poczte, bylaby to zapewne duza atrakcja!



jeszcze raz dzieki i pozdrowienia z FW :)
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008 18:49   

Berliner Unterwelten wciąż organizuje trasy wycieczkowe dotyczące berlińskiej poczty pneumatycznej. Z tego co pamiętam odbywają się one tylko w języku niemieckim ale to dla Was kochani żaden problem ;)



http://berliner-unterwelten.de/tour-4.16.0.html



Pozdrawiam ciepło :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 02:06   

Mam dla zainteresowanych dobrą wiadomośœć. Otóż rozpocząłem prace nad kolejnym dużym materiałem jaki ukaże się na łamach witryny "Bastionu", a mianowicie długo oczekiwany "Fuchsbau". Dla przypomnienia tematu oraz rozbudzenia ciekawośœci (której - mam nadzieję - rozbudzać w tym temacie nie potrzeba) prezentuję kilka ciekawych zdjęć ukazujących wnętrze obiektu...

Zdjęć do obrobienia jest sporo, tak więc proszę o cierpliwośœć - wszystko jest na dobrej już drodze :wink:



















 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 19:47   

Byłam. Widzialam. Zachwyciłam się. Zmarzłam. :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 21:06   

Tak właśœnie siedzę i czytam posty i wracam do poczty pneumatycznej...

http://www.instom.com.pl/...umatycznej/3/pl jest kolejny przykład, ale wciąż brak jakichśœ schematów i sensownej merytoryki... Szukam dalej...

http://www.gromkowski.rep...neumatyczna.pdf zamówienie na infrastrukturę złożone przez nabywcę (szpital)





schemat przebiegu ze http://www.poczta-pneumat...astosowanie.php, które przedstawiła Jaszka...



Kolejna firma ze swą http://1259.ru.all-biz.info/pl/cat.php?oid=15693, z której pochodzi poniższy obrazek:





Wciąż bez konkretów...
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009 13:17   

Jeszcze raz, w Nowym Roku wszystkiego dobrego na poczatek dla wszystkich Klubowiczow.

Pisze z troche mieszanymi uczuciami, bo moze juz ostatni raz nowosci z Bunkra Fuchsbau!

Od ostatniej soboty tj. 10.01.2009 funkcjonuja w bunkrze niektore z czasomierzy wiszacych na scianach. (nowosci jak zawsze na stronce http://www.bunker-fuchsbau.de)

Pisze, ze moze ostatni raz, gdyz nie wiem czy dotarla do Was wiadomosc, ze caly teren (las) wlacznie z zabytkiem technicznym Bunker-Fuchsbau, zostalo jesienia 2008 wystawione na sprzedaz!

Znalazlo sie tez paru chetnych do kupna calosci, za sume dla nas prawie niewyobrazalna. Do zastanowienia pozostaje nam tylko fakt, kto i w jakim celu(???!!!) moze zaoferowac tak duza kwote pieniedzy, wieksza niz to wszystko do kupy jest warte?

Odpowiedzi na nasze w duchu zadawane pytania, nie chcemy jednak nawet dopuscic do glosu, bo JESZCZE nie znalazl sie nowy wlasciciel i moze nie wszystko stracone....! :cry:

Pozdrawiam goraco!
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009 14:40   

:shock: :shock:

Wprost nie do wiary! Ale w dzisiejszych czasach wszystkiego można się spodziewać :( A myśœlałem, że tylko w Polsce takie rzeczy się dzieją...

Powiedz nam, jak to się ma teraz do Waszego wkładu i pracy włożonej w obiekt? Ktośœ po prostu wejdzie na gotowca? Swoją drogą to jakaśœ klauzula w umowie była/jest zapewne, że to tylko dzierżawa czy tym podobny akt prawny.

Idąc za domniemanym zapytaniem "kto/po co?" aż się cisną na myśœl same spiskowe kwestie... Hmm...

W każdym bądź razie mam prośœbę - pisz na bieżąco jak sprawy się toczą.
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009 16:02   

Wlasnie(teraz) dotarly do nas nowe plotki, ze moga tutaj znalezc przystan i miejsce dla rozwoju neonazistowskich idei!?( o zgrozo!!!!!!!!!!)



Mysle, ze potrzebujemy otwartego PROTESTU z roznych stron(jesli nie z calej EUROPY!)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009 16:34   

Hmm... no, to wiele wyjaśœnia bo raczej tego typu ugrupowania nie należą do biednych...

Swoją drogą to ktośœ na to przyzwala... ale skoro są to tylko i aż plotki, to należy się z tym liczyć, gdyż w każdej plotce...

Tak jeszcze się zastanawiam, przecież nazwę "Fuchsbau" specjalnie przyjęliśœcie by nie kojarzono obiektu z ideologią okresu w którym powstawał oraz by wam nie zarzucano takich zapędów, tymczasem niezależnie od tego ona sama póki co w formie plotek dociera na dawne miejsce... :roll:
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009 17:56   

Taaak, wyjasnia czy nie wyjasnia to swoja droga, najgorsze, ze ten co sprzedaje (Skarb Panstwa)wcale nie nosi sie z ta mysla komu sprzedaje, bo w tym przypadku nie chodzi o normalna sprzedaz prywatna, jesli zalozymy ze sprzedajacy ze sprzedazy chce splacic swoje dlugi, wiadomo, ze bedzie sie cieszyc z jak najwiekszej sumy, jaka mu kupujacy zaoferuje, ale to nie ten przypadek, poza tym nalezy sie liczyc z tym, ze obojetnie jaka nazwe bunkier posiada, od momentu, w ktorym my go przejelismy, udostepniony do zwiedzania i otrzymania statusu "technicznego zabytku" , historia tego objektu prezentowana przez referentow Interesengemeinschaft e.V. byla zawsze NEUTRALNA! co dla wielu zwiedzajacych bylo powodem do zachwytu!

No, ale mamy cicha nadzieje, ze dobro i zdrowy rozsadek zwyciezy...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009 22:21   

Mnie najbardziej szkoda byłoby Waszego wkładu, całej pracy i serca jakie włożyliśœcie w cały obiekt i przedsięwzięcie :(

Póki co miejmy nadzieję, że to wszystko to "tylko" plotki.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 11:41   

Wiadomośœć z Niemiec ze stacji ZDF w jakiej się ukazał poniższy materiał:

http://www.zdf.de/ZDFmedi...88?inPopup=true



Thizo, poproszę o przybliżenie zagadnienia :wink:
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 12:36   

Hejka wszystkim sledzacym temat, z pola bitwy o sprawiedliwosc!

dr Faustus prosi o przyblizenie tematu...

prawde mowiac, juz sama nie wiem, czy cokolwiek moge napisac na tym forum, gdyz z niewiadomych nam przyczyn obojetnie co bysmy nie wyslali per mail lub wpisali sie gdziekolwiek, jest niewiadomymi drogami pod obserwacja! nasze wolania o pomoc do roznych majacych cos do powiedzenia w tej sprawie osob, albo nie reagowalo, albo twierdzilo, ze nasza grupka pasjonatow tez nie jest czysta od prawicowych mysli(mam na mysli wlamanie sie do naszej strony internetowej hakerow, ktorzy zmontowali link przekierunkowujacy do zdjecia przedstawiajacego prawicowe symbole i pozdrowienie... wiecie co mam na mysli?).

sprawa zajmuja sie oczywiscie odpowiednie organa i urzedy.

co do calej sprzedazy "lasu z malym prezentem w postaci bunkra" to jest jeszcze wszystko otwarte, walka trwa, a przyszly wlasciciel musi pewne warunki zaakceptowac, nie chce sie teraz rozpisywac o konkretach, bo moze zapeszyc.

w tym reportazu chodzilo glownie o to by publicznosci mniej wiecej przyblizyc znaczenie tego objektu dla ogolu, bo do tej pory caly czas mowilo i pisalo sie o bunkrze DDR, a to przeciez nie jest prawda. wybudowany juz w 42r. przez wiezniow obozu koncentracyjnego( wsrod ktorych - dowiedzialam sie ostatnio- byl rowniez polski lekaz internista i stomatolog), poprzez wojsko DDR, i w koncu przez prawie 5 lat pracowala tez Bundeswera w tym samym bunkrze!

mysle, ze to na razie tyle, ile moge na dzien dzisiejszy napisac.

jesli sie dla nas cos pozytywnego lub (uchowaj Boze!)negatywnego wyklaruje, bede sie meldowac!

Pozdrawiam goraco i trzymajcie kciuki!!!!!!!!!
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 16:08   

Dziękuję.

Oczywiśœcie trzymamy :!:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 20:46   

Ja jestem Wam wdzięczna za wspaniałe kilka godzin z Wami w bunkrze w m-c lipcu.Często Was wspominam i to co w bunkrze dziękiiiiiiiiii Wam dane było mnie zobaczyć.Już trzymam kciuki za wspólną sprawę. Pozdrawiam serdecznie myśœlę że do zobaczeniaaaa.
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 15:20   

Witam wszystkich ponownie, a raczej jeszcze i dalej z pola bitwy!

jak szybko czas plynie, nie da sie ukryc, juz prawie rok temu (spojrzelam na date mojego ostatniego wpisu) zaczela sie ta nasza meczaca walka o utrzymanie dostepu do naszego objektu dla wszystkich zainteresowanych historia i technika w naszym bunkrze.

od tamtego czasu w samym bunkrze niewiele sie zmienilo, poza tym, ze wieksze zainteresowanie jest ze strony rowniez mlodziezy szkolnej(tej starszej), ktora w pozytywnym tego slowa znaczeniu chce wiecej wiedziec i wspiera nasza inicjatywe! (poprzes pisane otwarte listy nawet do samej pani kanzler A.M.)

jak dalej potocza sie nasze losy jest wielka niewiadoma, ale jak juz pisalam tak latwo sie nie poddamy.

dziekujemy za mocne trzymanie kciukow i prosimy o jeszcze mocniejsze!

z przyjaznym pozdrowieniem :wink:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 18:36   

prayer Trzymamy te kciuki, aż ręce nam bieleją.Myśœlę że telepatycznie to odczuwacie. Heart nie dajemy za wygraną. Guy with axe Pozdrowionka dla rodzinki. :wink:
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 19:37   

No powiem że miejsce jak extra i mam pytanko. Kiedy się tam wybieramy?

Wiem że chcę zwiedzić to miejsce :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:10   

Generał, byliśœmy tam w ubiegłym roku :wink:

Materiał czeka na publikację :?

Thizo, dzięki że się odezwałaśœ. Cieszę się, że wszystko jest "po staremu", tj. nie gorzej jeśœli chodzi o relacje z władzami. Patrząc na to z innej strony, to sami robią Wam dobrą reklamę :wink:

Rzecz jasna cały czas trzymamy za Was i Waszą inicjatywę kciuki, mile wspominając nasz pobyt, który jak widać należałoby powtórzyć z kolejną grupą zainteresowaną wyjazdem :D

Pozdrawiam!
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 12:09   

Raisa, Dziekujemy za pozdrowienia, oczywiscie rowniez goraco pozdrawiamy!



Dr Faustus pisze, ze wypad do bunkra fuchsbau juz sie odbyl, ale my cieszymy sie rowniez z prywatnych odwiedzin! ( To odpowiedz, na zapytanie Generala: "...kiedy sie tam wybieramy?")

w marcu tego roku mielismy tez duza grupe z Polski, nocowali w naszym domku 45, i zwiedzanie bunkra w j.polskim tez sie odbylo. byla to grupa pasjonatow aut LANDROWER. o tej wizycie mozna bylo przeczytac na str.internetowej:www.landklinika.pl

bylo bardzo sympatycznie, pomimo ze pogoda niezbyt dopisala.



pozdrawiamy serdecznie wszystkich

zainteresowanych tematem
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009 14:36   

Chętnie odwiedziłabym Was ponownie :) Tym razem w cieplejszym ubranku :) Pozdrawiam serdecznie
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009 22:16   

To może cośœ wymyśœlimy MOŒŚCI panie żeby tam wpaśœć w odwiedzinki?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009 23:53   

Myśœlimy, myśœlimy... Myśœleliśœmy, że uda się pod koniec sierpnia, ale nic z tego... Tera znieśœmiało planujemy na pierwszą połowę wrześœnia... Szczegóły ewentualnego wyjazdu będą podane :wink:
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010 14:00   

witam ponownie w Nowym roku 2010! ciagle i jeszcze na posterunku!



zycze wszystkim Forumowiczom przede wszystkim zdrowia i sukcesow na niwie prywatnego i zawodowego zycia!!!



zwiedzania bunkra jeszcze dalej mozliwe(co sobote o 10:00)

w naszej sprawie jak dotad jeszcze sie nic nie wyjasnilo, moze ten rok przyniesie jakies nowe rozwiazania w naszej kwestii??



Goraco pozdrawiamy

z FĂźrstenwalde
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010 14:16   

prayer Witam, w nowym sezonie. :roll: Pomyśœlnośœci na co dzień.Życzliwośœci ludzkiej na każdy dzień tego roku.Pozdrowionka bardzo mrożne, ale to z aury.Z serca gorące pozdrowionka. Super Heart
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010 14:28   

a w oczekiwaniu na jakiekolwiek rozwiazanie przedsiewzielismy pare krokow by dla zwiedzajacych udostepnic kolejne pomieszczenia (wczesniej funkcjonujace jako centrum pogodowe-Flugwetterwarte w bunkrze). znajduja sie one w korytarzu po prawej stronie przed wyjsciem ze starej czesci bunkra do nowej.

wszystko co sie tam znajdowalo-cale wyposazenie, przed zabetonowaniem zostalo wymontowane i przeniesione do lotniska Berlin-Gatow, gdzie funkcjonowalo jeszcze dlugie lata, az do jego zamkniecia.

28 grudnia 2009 mielismy u nas tzw. dzien pracy spolecznej(w j.niem. "subotnik"???), gdzie zjawilo sie 22 osob z naszego stowarzyszenia i przygotowali te pomieszczenia (centrum pogodowego) do uruchomienia(zdjecia i informacje na ten temat na naszej stronie internetowej).

Uroczyste otwarcie wypadnie prawdopodobnie jak zawsze na poniedzialek wielkanocny.

do tego czasu musi byc jeszcze pare rzeczy zrobionych o czym nie chce teraz pisac, ma to byc niespodzianka.

poza tym ze spraw technicznych, to probujemy wykorzystac cieplo ziemi do ogrzania bukra w zimie a takze budynku glownego wejscia(Kopfbau) poprzez odpowiednie napowietrzanie i cyrkulacje powietrza z bunkra.

i to by bylo na tyle....chwilowo. pozdrowionka
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 14:09   

Czas na oficjalną zapowiedź :)



 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 22:14   

prayer Super
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011 23:26   

Cztery miesiące na wokandzie... :? :oops:

Mam nadzieję, że warto było czekać.

Projekt bliżej zamknięcia, tj. w nadchodzącym tygodniu nastąpi jego odsłona :wink:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011 02:48   

Gwoli formalnośœci... Materiał dostępny :wink:

Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich uczestników wyjazdu, w oparciu o który on powstał :)
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 14 Mar, 2011 22:02   

Ja już fotki obejrzałam Super Oczywiśœcie są Super Byłam, widziałam i z przyjemnośœcią powróciłam wspomnieniami. :wink:
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 13:16   

Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z wejśœciem do obiektu? Będę w okolicach za parę tygodni i z miłą chęcią bym podjechał, ale sprawa chyba jeszcze trwa, tak?
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 17:20   

Witam kochani! ;(

z przykroscia niestety musze Was powiadomic, ze nas tzn. IG (stowarzyszenie uzytecznosci publicznej) od marca 2010 juz na terenie bunkra i w naszej siedzibie nie ma. Panstwo sprzedalo teren bunkra (lacznie ze wszystkimi naszymi, w nim rzeczami i wyposarzeniem technicznym, nie wspomne juz o tysiacu godzin pracy i domku 45 z jego wyposarzeniem dla czlowieka, ktory praktycznie zainteresowany byl wycinka drzew na tym terenie! czego oczywiscie nie omieszkal do tej pory zrobic. tak wiec w marcu 2010 pojawil sie ze slusarzami i ekipa regionalnej telewizji po czym rozwiercil zamki wejsciowe do bunkra i dla calego naszego stowarzyszenia wydal tzw. Hausverbot! czyli zakaz wstepu na teren i do bunkra. od tamtego czasu praktycznie rozpoczela sie nasza mozolna walka z wiatrakami niem. sadownictwa!, ktora jest jeszcze nie zakonczona i pewnie jeszcze "pare" lat potrwa. nas z naszej siedziby wyrzucono na tzw. bruk, rzeczy z naszej hali rozkradli, wiekszosc wrzucono do kontenerow na smieci i tak sie robi z ludzmi, ktorzy wierza , ze ktoregos dnia sprawiedliwosci ZADOSC sie stanie. z tego co mi wiadomo jakies zwiedzania sa, ale na pewno nie w j.polskim. o reszcie nie chce pisac na forum, bo mimo wszystko jest to dla mnie niesamowite rozgoryczenie i zal, ze jak sie glosno TU mowi w kraju prawa i sprawiedliwosci tekiego traktowania doznalam na wlasnej skorze, ze najgorszemu wrogowi nie zycze! mieszkamy teraz zupelnie gdzie indziej mimo tego jako IG istniejemy i dalej walczymy z WIATRAKAMI TUTEJSZEGO SADOWNICTWA! Pozdrawiam WAS kochani serdecznie!
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 18:19   

Pewnie chodzi o nagranie http://youtu.be/VU9QqVgauSk

Historia przeraża i to jeszcze nie koniec.
 
 
thizo1
służba przygotowawcza



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: FĂźrstenwalde/Spree, DE
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 20:14   

tak sie to wszystko zaczelo, mozna powiedziec...

komiczne z tego wszystkiego jest to, ze ten pan z tym smiesznym napredce wykonanym szyldzikiem nie mial przy sobie zadnych innych potwierdzajacych dokumentow, ze to wlasnie on jest obecnym wlascicielem...eeeeech gadac mi sie juz nie chce na ten przykry temat....

;((((((, sorki ;((((((((, jest wogole jeszcze wiele do wyjasnienia i to nie przez nas, lecz specjalne do tego i odpowiednie ORGANA..

pozdrawiam
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 28 Lut, 2012 14:15   

Słów brak :cry: Jedyne co moge napisać, to ze miałam przyjemnośœć dzięki Wam zobaczyć uwiecznić w formie zdjęć i zachować wspomnienia. :wink: A tego zniszczyc się nie da. Super Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.