FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: cisnien, magazynowa, wieza

Wieża cisnień - ul.Magazynowa
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 25 Mar, 2006 23:35   Wieża cisnień - ul.Magazynowa

UkrytyPodnickiem-z dnia dzisiejszego wiadomośœć.Ta wieża przy ul.Magazynowej jest w prywatnych rękach.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 27 Mar, 2006 15:32   wIEŻA CIŒŚNIEŃ

DOSTAŁEM INFORMACJE, ŻE PLANOWANA JEST ROZBIÓRKA WIEŻY CIŒŚNIEŃ W SOLANKACH.TRZEBA SPRAWDZIC,CZY TO PRAWDA I ZORGANIZOWAC WYPRAWĘ W CELU JEJ ZINWENTARYZOWANIA.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006 09:42   

Oj byłaby to niesamowita STRATA dla miasta i regionu!!!To chyba cośœ nie tak....Obowiązkowo informacja do weryfikacji!
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 05 Kwi, 2006 00:30   

w prywatnych raczkach to wiem ale pytanie co dalej z tym obiektem...byly plany zrobienia tam pubu cos a'la Harlem ale pomysl chyba upadł...gdyby ta wieza byla blizej centrum to pewnie juz od dawna bylaby czynna.niestety wydaje mi sie ze jej stan jest tylko do rozbiorki.natomiast wieza cisnien w Solankach jest znakomitym miejscem do zamieszkania:)...moze troche za blisko torow ale pomyslec ze miec mieszkanie na wiezy z niesamowitym widokiem i ogromnymi pokojami...kto byl na tej wiezy to wie ze sa tam bardzo duze wnetrza!!
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 05 Kwi, 2006 18:50   

MOŻE POMYŒŚLIMY O SIEDZIBIE W TYM OBIEKCIE?
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2006 18:57   

Też myslałem o tym !!! Dobre miejsce na siedzibę SHT.
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 10 Kwi, 2006 09:12   

siedziba to nie tylko obiekt ale takze umiejscowienie obiektu...a majac stowarzyszenie warto wychodzic do ludzi niz uciekac w las :twisted: aczkolwiek obiekt godny stowarzyszenia
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 22:48   Wieża ,,,

Wieżę pooglądałem z bliska, nieciekawie się prezentuje.Po prostu niszczeje.Kolej się takich obiektów pozbywa,,,,,

tu w Iławie



http://www.pkp-nieruchomo...hp/sp_show/2297



Wojciech
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 23:10   

Hmm...ciekawe na ile wyceniają takowe cudeńka?
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 17:54   

DZIERŻAWCA WIEŻY(WŁAŒŚCICIEL)WG.WSTĘPNEGO WYWIADU ZNAJDUJE SIĘ W BYDGOSZCZY.NA 100% OBIEKT NIE NALEŻY DO PKP ANI DO WODOCIAGÓW MIEJSKICH.KONTAKT Z UZYTKOWNIKIEM WIEŻY MOZNA NAWIAZAĆ POPRZEZ INOWROCŁAWSKĄ STRAŻ MIEJSKA,KTÓRA W ZESZŁYM ROKU ŒŚCIĄGAŁA DWOJE DELIKWENTÓW Z DACHU TEGO OBIEKTU.WYSTAPIMY WTEDY O ZGODE NA JEJ INWENTARYZACJĘ.ZAPEWNIAM TYCH,KTÓRZY TAM NIE BYLI-WIDOK Z GÓRY JEST IMPONUJĄCY.
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006 00:57   

Mam kontakt z starszym Panem który w czasach swietnosci tych obiektów był ich konserwatorem czy pracownikiem na tych obiektach - jak to okreslił dużo wie bo miał dokładnie tą wieżę o której mowa "pod sobą".

W srodę bede sie widział z tym Panem to troszke pogadam moze cos ciekawego powie?
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006 09:25   

http://img91.imageshack.u...akolejarzu9.jpg



z dnia wczorajszego powyzsze zdjecie...stan obiektu oceniam na bardzo walacy sie
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006 11:17   

Ale zdjęcie ładne :)
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2006 01:29   

Kiepsko widze nowego własciciela tego obiektu mam na mysi chocby nas.wyremontowanie obiektu kosztowało by fortune a jeszcze potrzebna jest ekspertyza odnosnie zaawansowania destrukcji budowli i moznosci jej dalszej eksplaatacji!!!
 
 
 
RK
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 23:40   Wieże ciśœnień - dwie co najmnień

Na prawdę, przykre było dla mnie to, co przeczytałem w niektórych postach. To, co uważam w nich za najsmutniejsze, to jakaśœ zupełnie fatalistyczna zgoda na to, co ma niby nastąpić. Ludzie, czy Wy na prawdę kochacie TO MIASTO ? Jestem w stanie zrozumieć wiele rzeczy, ale nie rozumiem WAS; Ot, tak, po prostu, się zgadzacie? ( Jeżeli zrobiliśœcie cokolwiek, przepraszam ) Różni ludzie bronią bardzo różnych spraw. Obiektywnie słusznych, bądż nie. Ale jeśœli rzeczywiśœcie w nie wierzą, musi to budzić pewną sympatię. Oczywiśœcie, ja również zdaję sobię sprawę z ograniczeń finansowych. Ale kto - na Boga - ma takich rzeczy bronić, jak nie Wy! Ale, może się nie znam? Może mało wiem? Ostatecznie jestem na forum od niedawna, być może mało rozumiem "... i proszę o wybaczeni

Pamiętam tę wieżę z Magazynowej od najwcześœniejszego dzieciństwa. Kilka ( kilkanaśœcie? ) lat temu ucieszyłem się szczerze, że ona jednak ocaleje, bo jakiśœ kolejny właśœciciel wyremontował jej pięknie dach.

Ale może po prostu byłem i chcę być naiwny ?

Następna wieża - ta w Solankach, jeśœli to jeszcze one - też pojawiła się na forum, aczkolwiek miałem wrażenie, że niektórzy je mylą.

Mam w związku z nią pytanie. Wychodzi na to, ze ktośœ był wewnątrz, bo opisywał jakieśœ pomieszczenia; czy wie cośœ o ceglanym, cz궜ciowo zalanym podziemnym chodniku, prowadzącym pozornie donikąd ?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

RK
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Sob 23 Gru, 2006 01:26   Re: Wieże ciśœnień - dwie co najmnień

RK napisał/a:
Na prawdę, przykre było dla mnie to, co przeczytałem w niektórych postach. To, co uważam w nich za najsmutniejsze, to jakaśœ zupełnie fatalistyczna zgoda na to, co ma niby nastąpić. Ludzie, czy Wy na prawdę kochacie TO MIASTO ?




Tak kochamy INOWROCłAW ,,,stąd ten wątek,,,,,,



RK napisał/a:
Jestem w stanie zrozumieć wiele rzeczy, ale nie rozumiem WAS; Ot, tak, po prostu, się zgadzacie? ( Jeżeli zrobiliśœcie cokolwiek, przepraszam ) Różni ludzie bronią bardzo różnych spraw. Obiektywnie słusznych, bądż nie. Ale jeśœli rzeczywiśœcie w nie wierzą, musi to budzić pewną sympatię. Oczywiśœcie, ja również zdaję sobię sprawę z ograniczeń finansowych. Ale kto - na Boga - ma takich rzeczy bronić, jak nie Wy! Ale, może się nie znam? Może mało wiem? Ostatecznie jestem na forum od niedawna, być może mało rozumiem "... i proszę o wybaczeni




Wybaczamy,,,



RK napisał/a:
Pamiętam tę wieżę z Magazynowej od najwcześœniejszego dzieciństwa. Kilka ( kilkanaśœcie? ) lat temu ucieszyłem się szczerze, że ona jednak ocaleje, bo jakiśœ kolejny właśœciciel wyremontował jej pięknie dach.

Ale może po prostu byłem i chcę być naiwny ?




tu masz pole do popisu,zbierz info podaj na 'Bastion'

przeciez Ty też "I love Inowrocław"



RK napisał/a:
Następna wieża - ta w Solankach, jeśœli to jeszcze one - też pojawiła się na forum, aczkolwiek miałem wrażenie, że niektórzy je mylą.

Mam w związku z nią pytanie. Wychodzi na to, ze ktośœ był wewnątrz, bo opisywał jakieśœ pomieszczenia; czy wie cośœ o ceglanym, cz궜ciowo zalanym podziemnym chodniku, prowadzącym pozornie donikąd ?




Ciekawe, no,no,,,,,



RK napisał/a:
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.



RK




Pozdrawiam Wojciech :D
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Sob 23 Gru, 2006 11:29   Re: Wieże ciśœnień - dwie co najmnień

RK napisał/a:
Na prawdę, przykre było dla mnie to, co przeczytałem w niektórych postach. To, co uważam w nich za najsmutniejsze, to jakaśœ zupełnie fatalistyczna zgoda na to, co ma niby nastąpić. Ludzie, czy Wy na prawdę kochacie TO MIASTO ? Jestem w stanie zrozumieć wiele rzeczy, ale nie rozumiem WAS; Ot, tak, po prostu, się zgadzacie? ( Jeżeli zrobiliśœcie cokolwiek, przepraszam ) Różni ludzie bronią bardzo różnych spraw. Obiektywnie słusznych, bądż nie. Ale jeśœli rzeczywiśœcie w nie wierzą, musi to budzić pewną sympatię. Oczywiśœcie, ja również zdaję sobię sprawę z ograniczeń finansowych. Ale kto - na Boga - ma takich rzeczy bronić, jak nie Wy! Ale, może się nie znam? Może mało wiem? Ostatecznie jestem na forum od niedawna, być może mało rozumiem "... i proszę o wybaczeni

Pamiętam tę wieżę z Magazynowej od najwcześœniejszego dzieciństwa. Kilka ( kilkanaśœcie? ) lat temu ucieszyłem się szczerze, że ona jednak ocaleje, bo jakiśœ kolejny właśœciciel wyremontował jej pięknie dach.

Ale może po prostu byłem i chcę być naiwny ?

Następna wieża - ta w Solankach, jeśœli to jeszcze one - też pojawiła się na forum, aczkolwiek miałem wrażenie, że niektórzy je mylą.

Mam w związku z nią pytanie. Wychodzi na to, ze ktośœ był wewnątrz, bo opisywał jakieśœ pomieszczenia; czy wie cośœ o ceglanym, cz궜ciowo zalanym podziemnym chodniku, prowadzącym pozornie donikąd ?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

RK


Drogi Kolego tak to juz jest na tym swiecie ze z pewnymi posunieciami wladz,wlascicieli czy nawet z samym czasem ktory jest nieublagany trzeba sie po prostu pogodzic.MY jako stowarzyszenie mamy ograniczona wladze i nie na wszystko mamy wplyw.sam widzisz ze wieza jest w oplakanym stanie i szczerze mowiac w kazdej chwili moze jej gorna czesc runac!w takim przypadku albo znajdzie sie bardzo dobry wlasciciel ktory zadba o to co jeszcze mozna uratowac albo niestety wieza zostanie potraktowana jak szkola nr 3.latwo jest mowic pisac ale o wiele trudniej dzialac co w przypadku "naszej" wiezy znakomicie widac.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 26 Gru, 2006 22:17   

O PEWNYCH RZECZACH ŁATWO MÓWIĆ,ŁATWO DLA NICH UMIERAĆ ALE NAJTRUDNIEJ Z NIMI I DLA NICH ŻYC JEŒŚLI BIJE SIĘ W GŁOWA W MUR ... .
 
 
RK
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 03 Sty, 2007 17:23   Wieża itd.

W związku z tym, że PROWOKACJA w temacie nie do końca mi się udała, (może trochę z powodu swojej niekonsekwencji spowodowanej tym, że jakośœ głupio mi było godzić za bardzo w ludzi, którzy robią wiele dobrego) i postów więcej najpewniej nie zobaczę, pozwolę sobie przedstawić swój punkt widzenia, nie tylko w sprawie wieży.

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że bardzo się cieszę z istnienia w naszym mieśœcie stowarzyszenia, m.in. upowszechniającego jego historię, a zwłaszcza jej materialne śœlady, jakże często niezauważane, lekceważone, czy wręcz dewastowane. Powiem wręcz, że stanowicie na tym polu zupełnie nową jakośœć.

Ale, jako że: 1- Apetyt rośœnie w miarę jedzenia

2- Wasze samozadowolenie zdecydowanie źle służyłoby

naszej, wspólnej chyba, sprawie,

jako Wasz SZCZERY sympatyk powiem, że marzy mi się cośœ więcej, a mianowicie bardziej aktywna OBRONA zagrożonych obiektów. Wszak nazwa zobowiązuje, nieprawdaż? Wiem, że nie o to w niej chodziło, a niepozorna wieża ciśœnień to nie to samo, co baszta czy barbakan, ale przy nieznacznej modyfikacji punktu widzenia... Myśœlę, że warto.

Co do samej wieży, w sprawie której jesteśœcie takimi pesymistami, powiem tak: Oglądałem ją ostatnio kilkakrotnie. Fakt, wygląda marnie, ale jeszcze nie beznadziejnie! Taka wieża musi mieć wyjątkowo mocną konstrukcję, żeby wytrzymywać ogromny ciężar zbiornika wodnego, zajmującego prawie całą górną kondygnację. Tego zbiornika najwyraźniej już nie ma. ŒŚciany górne, będące w najgorszej kondycji (z nieszczęsną dziurą od Magazynowej), utrzymują tylko dach. Dach, który ktośœ za własne (chyba) pieniądze naprawił. Na pewno było to już w czasach pokolejowych. Teren na pewno nie nadaje się na żaden supermarket, czy nawet stację benzynową, zatem nie sądzę, żeby właśœciciel palił się do rozbiórki obiektu (już by go zresztą nie było). Myśœlę, że jeśœli sam nie ma pomysłu na jego przyszłośœć, to nie miałby nic przeciwko temu, a przeciwnie, bardzo by się pewnie ucieszył, gdyby KTOŒŚ pomógł mu znaleźć "dobrego kupca", jak napisał "Ukryty pod nickiem", który jednak sam się nie "znajdzie". Reasumując, ciągle jeszczę wierzę, że obiekt da się uratować. Tą wiarą chciałbym Was zarazić.

Miejmy śœwiadomośœć, że bez WIARY, graniczącej miejscami z naiwnośœcią, nie będzie realnego działania, a z kolei bez niego - los podobnych obiektów, znajdujących się w marnym stanie, będzie przesądzony.

I na prawdę, nie chodzi mi o cuda, czy niezdrowe "bicie głową w mur"

Liczę na życzliwe przyjęcie moich życzliwych uwag.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 03 Sty, 2007 18:47   

Dzięki kolego za pomysł z wieżą.Teraz walczymy o tramwaj w Inowrocławiu.To jest w tej chwili nasz priorytet.Jeśœli czytałeśœ wczorajszą Pomorska to pewnie zauwazyłeśœ ,że ludzie którzy piszą o naszym mieśœcie ciekawe historie próbują siać zamęt piszac o kontrowersjach wokół lokalizacji "bimby" w Inowrocławiu jak i celowośœci jego sprowadzenia do miasta.Gwarantuję,że takowych kontrowersji nie ma i trzeba tępić w zarodku wszelką dywersję skierowaną w dobro solnego grodu.
 
 
RK
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 03 Sty, 2007 19:51   

Wczorajszą Pomorską przeglądałem tylko w necie, ale nic takiego nie widziałem. Dzisiaj też nie mogłem znaleźć, więc nie wiem o co chodzi. Wiem tylko, że w zajezdni stoi odrestaurowana "bimba", ale nie wiadomo gdzie ją najlepiej postawić. Sam mam dwa pomysły. Kontrowersje co do lokalizacji mogą być. I dobrze - niech będzie dyskusja! (może nowy temat?) Ale jeśœli są ludzie, którym nie podoba się sprowadzenie tramwaju, to bardzo im się dziwię.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 04 Sty, 2007 04:43   

Tak sobie czytam...wnikam...miło,że pojawiła się rozmowa w tej sprawie :) Sama forma ,czy raczej okreśœlenie "prowokacja" nie jest jednak najszcz궜liwszym :) Źle się kojarzy... Ale zachęcam do dalszej dyskusji :) Mam nadzieję,że owocnej...konstruktywnej...mobilizującej :) Co do artykułu w wirtualnej G.P.to może go nie być z tego względu,iż była to forma wzmianki,a nie artykuł.Taka cichociemna dywersyjna wzmianka,która poszła w druku,a na którą za bardzo nie ma gdzie kontrować...
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 02:14   

kolega sie uparl na wieże !! :) kolego dolacz do nas a wspolnie i w wiekszym gronie (tym i wieksza sila) wiele zdzialamy !! tak przez moment zastanawialem sie ....jak mozna wieze wykorzystac?wpadl mi pomysl muzeum kolei w Inku(lecz na samy dworcu pkp jest sporo pomieszczen niewykorzystanych),galeria prac artystow z Inka-wernisaze,wystawy,....UWAGA obserwatorium atsronomiczne po usunieciu pewnej czesci dachu(za jasno jak na usytulowanie w miescie)ale moze wieza cisnien w Solankach?rzucam pomyslami bo w koncu one sa sila napedowa



moze cos na ksztalt planetarium....ale nie klimaty rodem z kosmosu lecz ukazanie Inowroclawia na przestrzeni lat.....
 
 
RK
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 15:05   

Może się i uparłem, ale na pewno w dobrej wierze! I to chyba dobrze, że w KONKRETNYM przypadku. Bardzo podobają mi się pomysły kolegi, zresztą ten z obserwatorium już się kiedyśœ pojawił - z tego, co wiem, ZHR planował urządzić tam właśœnie obserwatorium astronomiczne, ze skutkiem - jak widać. Sam mam jakieśœ pomysły (może nawet nie tyle "ja mam", co się raczej same każdemu nasuwają) typu: pub "Na okrągło". W tym przypadku (zwłaszcza gdyby nazwę traktować zbyt dosłownie) byłyby problemy na styku: zawiany klient/grawitacja, ale do rozwiązania. Pomysł typu galeria sztuki też się jakośœ sam nasuwa, zresztą są udane przykłady, typu wieża na Wzgórzu Dąbrowskiego w Bydgoszczy. Ale, tak na prawdę, dopóki nie znajdziemy kogośœ "z kasą", nasze pomysły będą tylko zbiorem literek na ekranie. Ale na razie - dobre i to, BO OD CZEGOŒŚ ZACZĄC TRZEBA !!!

Co do ew. "wcielenia w szeregi", to w przypadku TEJ formacji, wcale się nie uchylam, a nawet zgłaszam na ochotnika!
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 05 Sty, 2007 19:35   

obserwatorium astronomiczne to spory wydatek i pewne wymogi... wiem ze musi byc usytulowane z dala od zrodel swiatla z zewnatrz (luna nad miastem) a takze w miejscu gdzie ograniczony jest ruch komunikacyjny ze wzgledu na drgania wywolywane przez pojazdy co ma bezposredni wplyw na teleskop...

jesli w gre wchodzi planetariu z wirtualna pokazowka miasta lub innym programem to jest zbyt malo miejsca dla widzow a gdzie tu projektor konsola itp.

pub...moze i tak ale trzeba tu szybkiej gotowki i dzialania
 
 
RK
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 08 Sty, 2007 19:37   

Widzę cośœ takiego: na górze pub czy może raczej kawiarnia artystyczna - koncerty, wernisaże, wieczory poetyckie. W dół - staromodne, żeliwne, kręcone schody. Na dole miejsce na wystawy rzeźby i różnych form przestrzennych, a oprócz tego stała ekspozycja starośœwieckich urządzeń wodociągowych - jakieśœ wielkie zawory, pompy, filtry (najlepiej w przekrojach). Takie mini muzeum. To ostatnie słowo na pewno szumne i "na wyrost", ale może warto byłoby go używać przy okazji starań o jakieśœ dofinansowanie. Myśœlę, że ew. inwestor mógłby na nie liczyć; ostatecznie była by to placówka kulturalna. Może dało by się tym zainteresować tzw. śœrodowiska twórcze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.