FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: innymi, inowroclawia, miastami, wyzszossci

O wyższośœci Inowrocławia nad innymi miastami
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 18:44   O wyższośœci Inowrocławia nad innymi miastami

Tytuł rzecz jasna czysto zartobliwy i przekorny :)

Są plusy,wśœród których niewątpliwie "wyższym" jest Park Solankowy i jego tężnie,ale nie oszukujmy się.Parków w liczących się miastach nie brakuje.Ale nie o tym...

Od dłuższego czasu spotykam się z wieloma problemowymi sytuacjami w tym mieśœcie.Z tyloma,że odrobinę za późno ten wątek powołany do życia zostaje,bo sporo z "hitów" umknęło z pamięci :) Niemniej jednak,mam nadzieję,że w tym miejscu powoli zaczną się zbierać przysłowiowe "złote czcionki" z rozmaitych kategorii :)

Standardową sytuacją problemową w tym mieśœcie są wszelkie kwestie związane z handlem,a śœciśœlej rzecz ujmując z zaopatrzeniem sklepów w odpowiedni/poszukiwany przez klienta asortyment.



1. Dziśœ po raz kolejny zawitałem do księgarni w tym kujawskim grodzie i...? Standardowo sytuacja problemowa - brak książki.Oferta zalegająca na półkach nie uwzględniła cz궜ci klientów,która byłaby zainteresowana np.albumem o fortyfikacjach.Dodam tylko,że wcześœniej w owej księgarni był...Na moje przypomnienie tej kwestii, osoba obsługująca najpierw z wyrazem twarzy wskazującym na bolesne poszukiwanie szarej komórki odpowiedzialnej za pamięć,a następnie z wyraźną "eureką" na ustach poinformowała mnie,że nie ma...Rety,przecież to zostało stwierdzone na samym wstępie!Ale cóż...Nie poddaję się,chcąc uparcie kupić w tym mieśœcie pożądaną pozycję,pytam:"Kiedy ewentualnie można by sie spodziewać w Waszej ofercie tej książki?".No i tu zadałem kolejną bolesną ranę.Zapowietrzenie,głęboki wdech i wydech...- to jedyne co uzyskałem w odpowiedzi,na którą odparłem:"Ok,dziękuję" i opuśœciłem "dom książki" :)



2. Ta sama księgarnia,tylko kilka miesięcy wcześœniej.Poszukiwania książki "Strach",która w tym czasie w większośœci miast już od dawna zalega na półkach u nas nie.Pytanie,potem jak zawsze nie wiadoma odpowiedź,może na początku przyszłego tygodnia (albo jeszcze często słyszę pod koniec tygodnia:) Na pytanie pomocnicze z mojej strony,czy aby na pewno tego tygodnia,który właśœnie się rozpoczął,na twarzach sprzedawców rysuje się lekka konsternacja i zakłopotanie :wink: )

Powiedziałem,że jestem zainteresowany w tym czasie a nie później,że w ośœciennych miastach jest już od tygodnia... Wzruszenie ramionami - na to tylko było stać mojego sprzedawcę :) Skwitowałem to tylko poinformowaniem go,że nie pozostaje nic innego jak Allegro,z którego za dzień,góra dwa książka przyjdzie sama pod drzwi i to nawet parę groszy taniej.Tu wyraźnie dotknąłem ambicji "księgarni",bo oto ów "sprzedawca" lekko podirytowany zapytał/stwierdził,że" przecież na początku przyszłego tygodnia,a może (MOŻE?!) jeszcze pod koniec tego on też będzie miał" :) Hahaha...może...morze....no cóż....Literatura może nader specyficzna,by była od zaraz? W każdym bądź razie funkcjonujemy dalej :) Tyle,że zarabiają nie lokalni sprzedawcy,a np. z Lublina :)
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 19:21   

Zadawałeśœ zbyt długie pytania poprostu :)



3. Ja czekałam na "Lód" Dukaja ponad miesiąc - u nas go nie było JESZCZE - w innych miastach go nie było JUŻ. Koniec konców entuzjazm stopniał i czekam na lodową pozycję w bibliotece.

A panie w księgarni, która jest chyba monopolem w tym mieśœcie, lubię za cudny uśœmiech, który za kazdym razem powstrzymuje mnie od gwałtu na własnym języku ;)



Inowrocław natomiast całośœciowo jest taki trochę jak z Monty Pythona - nikt nie wie o co chodzi a śœmiech często przez łzy lub zęby zaciśœnięte. Poza tym,o to jedno z niewielu miast jakie znam, które baaaaaaardzo podoba się turystom, i jednocześœnie baaaaaaardzo nie podoba się mieszkańcom. I za to rozdwojenie jaźni - Polakom gratulujemy Inowrocławia. :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 19:23   

Dodajmy jeszcze,że turystom podoba się miasto,natomiast mają zastrzeżenia co do jego mieszkańców :) - opinia wielokrotnie powielana z wielu źródeł i pierwszej ręki + naskórnie :)

No a z tym "już" a u nas "jeszcze" -śœwięte słowa, to wyleciało mi z głowy,ale to również standard w tej materii :)

Monty Python :lol: Monty Inowrocław :!:

No to wyliczanki ciąg dalszy:



4. Zakup pendrive'a.Takiego wybajerzonego,8 GB,w każdym bądź razie w "Polsce" jest. Lokalny patriotyzm znów wziął chwilowo górę i postanowiłem wesprzeć drobnych handlowców swą kasą.Standardowa pielgrzymka po "renomowanych" sklepach "komputerowych"...Sytuacje jak w przypadku księgarni (podobne grymasy twarzy,sugerujące ewentualne orientowanie się w temacie,które po weryfikacji okazały się błędnym spostrzeżeniem - nie mieli zielonego pojęcia o co chodzi!"Komputerowcy" :shock: W jednym ze sklepów sprzedawca zdobył się na szczerośœć słowami:"Czegośœ takiego u nas w mieśœcie Pan nie dostanie,o to nikt nie pyta.Tu tylko mamy takie "zwykłe" - Cokolwiek to oznacza i jakąkolwiek zwykłośœć miał on na myśœli?!:) O kryteria wg których klasyfikuje się cośœ jako zwykły i niezwykły (czy wręcz cudowny) nie zapytałem :)



5.Dobra passa - pamięć powraca,więc pociągnę temat póki jeszcze na to pozwala :) Zakup rutera...Klasyczna sytuacja problemowa...Jak na to miasto przystało :)Tak już mam,że przed zakupem strategicznych (w mojej ocenie) przedmiotów przygotowuję sie merytorycznie,tak by reprezentować przyzwoity poziom intelektualny w danej branży,a już w szczególnośœci w temacie zakupu okreśœlonej rzeczy/przedmiotu.Chcąc skorzystać z "fachowośœci" lokalnych kolporterów cyberprzestrzennych maszyn,postanowiłem "poradzić" się,co warto i...dlaczego.To pytanie "dlaczego" jest standardowo przysłowiowym gwoździem do trumny dla rozmówcy (w tym przypadku sprzedawcy),gdyż rzadko który potrafi uzasadnić swą ocenę :) Hitem było stwierdzenie w jednym ze sklepów,że Pan sprzedawca przygotuje się w temacie i wpiątek mnie zaprasza! :shock: Tu poniedziałek,zakup pilny,a on w piątek mi pomoże :lol: skrócę całą historię,bo denna jest jak każdy kolejny przykład w tym wątku jaki będzie się ukazywał (dennośœć w odniesieniu do terenu...) :) Finał był taki,że tego samego dnia nabyłem poza Inowrocławiem to co chciałem,po niższej niż na miejscu cenie (too też reguła!Tu jest mega kosmos i wolna prowincjonalna amerykanka cenowa!),natomiast w ten zapowiedziany piątek nie omieszkałem sprawdzić co w sklepie piszczy :) I ...? Jak się okazało,gdybym czekał do p[iątku,to miałbym opóźnienie ze sprzętem i jego ewentualnym zakupem,bo po pierwsze nic nie sprowadził,po drugie nie przygotował się! Hahaha...Żenada...
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 19:47   

6. Kino. Reperturat ten sam x tygodni, a nowośœci dochodzą tutaj z opóźnieniem jak w Afryce, nie mówię że nie ma premier na czasie, ale musi to być Superpremiera, przykładów było wiele. Najśœmieszniejszy ... na stronie kina JUŻ WKRÓTCE W KINOMAX + zdjęcie plakatu (film od ... 1 luty) data w kinie JUŻ WKRÓTCE mimo, że jest 2 m-ce po premierze. Albo wystarczy spojrzeć obecnie JUŻ WKRÓTCE "Horton słyszy Ktosia" , pierwsze komentarze kiedy on będzie z końcówki Marca, a obecnie ? hmm śœrodek maja ? Później psiączą na piractwo, gdy taki bieżący repertuar mają. Ja np. niedoczekałem się X-Men Ostatni Bastion, leciał chyba 3 dni i to bez żadnej reklamy też z m-c po polskiej premierze. Tragedia
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 19:58   

7. Kioski,a w szczególnośœci prasa...To chyba dośœwiadczył każdy zainteresowany czymśœ więcej niż lokalnymi brukowcami,w których hitami są rubryki "ludzie piszą (czy dzwonią/mówią" - nie ważne, lub w innej "halo "Hans" :) )

Miny sprzedawców,jakie na mnie spoglądały po zakonczeniu zadania pytania o tą czy inną prasę mówiły same za siebie: czy ten Pan urwał się z choinki? Tu mamy tylko Panią domu bądź Naj...:lol:

Z tym problemem borykałem się przez pewien czas,ale z powodu jego braku,a już tym bardziej na trwonienie go w bezsensownej pogoni w rodzaju "Wielkiej Pardubickiej" po lokalnych kioskach,odpuśœciłem. Wszedłem w prenumeraty.Na czas, na miejsce,pod dom! Znowu - lokalnym kolporterom dochód o jednego klienta mniej.Na nic negocjacje,że będę odbierał regularnie bo jestem zainteresowany itp...Raz tak uwierzyłem w swej nieposkromionej naiwnośœci i byłem - jak możecie się domyśœlać w plecy :) Pozostał list do wydawnictwa + koszty dostarczenia :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 20:30   

Takie same sytuacje zdazają się też w "większych" miastach.



książki nie kupuje się w zwykłej księgarni a w empiku bo we wszytkich filiach premiery są od razu, jednego dnia. to samo z gazetami,magazynami czy jakimiśœ tam miesięcznikami... włascicielowi w małym kiosku sie nie opłaca kupowac,bo nie wiedomo czy na 100% sprzeda, a empik jako gigantyczna firma moze sobie wynegocjowac zwroty no i ma gdzie te wszystkie czasopisma wyłozyć..... bo nie tylko o bunkrach ludzie chcą czytac ale tez o szydełkowaniu, pieleniu ogródka, malowaniu dachów, obsłudze komputerów, projektowaniu skalniaczków.... zmiesciłbyśœto wszytko w kiosku?



tak samo z kinem... nowośœci sa w multipleksach czyli w miejscach gdzie troszkę wiecej ludzi chodzi niz te 20 na seans - więc X-mena puszczaję tylko cinemacity i multikino, a mniejsze kina <jak Bydgoska Adria> nie mogą sobie na wszytkie premiery pozwolic! z prostej przyczyny - nie zwraca się, więc jest nieopłacalne!



Pendrive 8Gb - w czwartek powiedziałam znajomemu że bym chciała, w piątek zadzwonił czy ma być czarny czy srebrny i w poniedziałekmi dowiózł. więc jest do zdobycia w Inie. pod warunkiem ze się pomysli o czyms odpowiednio wczesnie!



8. Najgorsze w małych miastach jest to, ze ludzie jadą po sobie nawzajem :P i zawsze znajdą dziórę w całym zamiast się cieszyć tym co mają...
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 20:47   

Anusiaino napisał/a:


książki nie kupuje się w zwykłej księgarni a w empiku


No to kolejny punkt do listy:

9 (zachowując ciągłośœć numeracji po Twojej ósemce na koncu postu:) ) Brak KMPiKu - a kiedyśœ był... :(



Anusiaino napisał/a:
włascicielowi w małym kiosku sie nie opłaca kupowac,bo nie wiedomo czy na 100% sprzeda,


Z taką filozofią to niech sprzedaje ziemniaki :) Choć i to nie gwarantuje zbytu,bo może ktośœ na skrobię jest uczulony i nie będzie nimi zainteresowany :)



Anusiaino napisał/a:
empik jako gigantyczna firma moze sobie wynegocjowac zwroty no i ma gdzie te wszystkie czasopisma wyłozyć.....


Kioski są przedstawicielami,składają zamówienia na to na co jest popyt,więc w przypadku zainteresowania daną tematyką mogą ją śœciągnąć do siebie



Anusiaino napisał/a:
nie tylko o bunkrach ludzie chcą czytac ale tez o szydełkowaniu, pieleniu ogródka, malowaniu dachów, obsłudze komputerów, projektowaniu skalniaczków.... zmiesciłbyśœto wszytko w kiosku?


No dokładnie,nie tylko o bunkrach :) Ale czy to co wymieniałaśœ powinno się znajdować w sklepach mięsnych? Może warzywniaki w Inie podjęłyby się kolportażu czasopism? No chyba nie,bo od tego są kioski czy pseudo salony prasowe...



Anusiaino napisał/a:
tak samo z kinem... nowośœci sa w multipleksach czyli w miejscach gdzie troszkę wiecej ludzi chodzi niz te 20 na seans - więc X-mena puszczaję tylko cinemacity i multikino, a mniejsze kina <jak Bydgoska Adria> nie mogą sobie na wszytkie premiery pozwolic! z prostej przyczyny - nie zwraca się, więc jest nieopłacalne!


Tyle,że ten stan rzeczy - 20 osób- zawdzięczają m.in.takim podejśœciem do tematu.Adria jest jednym z wielu w Bdg. natomiast Kinomax jest jedynym w Inie.



Anusiaino napisał/a:
Pendrive 8Gb - w czwartek powiedziałam znajomemu że bym chciała, w piątek zadzwonił czy ma być czarny czy srebrny i w poniedziałekmi dowiózł. więc jest do zdobycia w Inie. pod warunkiem ze się pomysli o czyms odpowiednio wczesnie!


Sklep to sklep.Jak mam się biksować z każdym g...m jak z zamówieniem to sorry Winnetou,ale dla mnie to lipa.Nie idę tam po raz drugi,trzeci.meta spalona.Są zakupy spontaniczne i są zakupy planowe.Ale nawet po te planowe warto wyjechać,bo koszt podróży zrównoważy niższa cena asortymentu w większym mieśœcie,a nie rzadko nawet jeszcze wyjdzie się na tym do przodu :)



Anusiaino napisał/a:
8. Najgorsze w małych miastach jest to, ze ludzie jadą po sobie nawzajem :P i zawsze znajdą dziórę w całym zamiast się cieszyć tym co mają...


Ze znajdywaniem dziury w Inie to nie ma żadnego problemu,więc nie trzeba się nader wysilać by sprostać takiemy "wyzwaniu" :) "Jadą po sobie na wzajem"? Trochę nie rozumiem tego sformułowania :( Czyli co,że niby my tu teraz o tych co tutaj? :?: A co,mam marudzić o tym co w Zielonej Górze?A co mnie to obchodzi. Mieszkam tu i tu wymagam.
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 22:37   

Anusiaino napisał/a:




książki nie kupuje się w zwykłej księgarni a w empiku




Pytanie: co kupuje się w zwykłej księgarni? o ziemniaki mam tam pytać?



Empik jest w Bydgoszczy, ja mieszkam i pracuję w Inowrocławiu. Inowrocław to miasto, księgarnie (choć zwykłe) są dwie co najmniej (żenada, ale zawsze cośœ). Roszczę sobie prawo do kupowania książek w zwyklej księgarni bo taką mijam codziennie wracając z pracy.



Zaśœciankowośœć naszego miasta rośœnie jak wielki balon. Obawiam się że niedługo ludzie, którzy nie studiują lub nie pracują w Bydgoszczy/Toruniu/Poznaniu ... będą mogli u nas kupić tylko ziemniaki :(
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 09 Maj, 2008 23:07   

ok... Wy czytacie książki, a właśœciwie to Kupujecie... większośœć społeczeństwa nie ma takiej potrzeby. Osobiśœcie jak chcę cośœ szybko przeczytac to idę do Empiku, siadam i na miejscu konsumuję. A w księgarni pod blokiem to tylko podręczniki, mapy i przewodniki można dostać,czyli cośœ na co napewno będzie popyt i na czym da się zarobić. Wy jesteśœcie jedyni i wyjątkowi, a wasze potrzeby wyższego rzędu naprawde się chwali, ale trzeba pamietać, ze ludzi biznesu nie interesuje to co chcą jednostki a masa!



Dlaczego mamy tylko 1 kino?? hmmm może własnie dlatego, że na seanse przychodzi tylko kilkanascie osób? Masa śœciąga z internetu, Masa chodzi do wypozyczalni, Masa czeka aż prawa kupi TVN lub inna komercyjna stacja. Dlatego nie opłaca się sciągac hiciorów od razu, lepiej odkupic po czasie od innego kina. I znowu...nie będą robili wyjątku dla kilku rządnych kultury osób z Tego Forum.



Slangowego zwrotu "jadą" odruchowo urzyłam, zapominając, że nie wszyscy mogą zrozumieć. Chodzi o to, ze narzekasz na zasciankowośœc wszystki dookoła siebie, pani w kiosku, sprzedawca w RTV, wlasciciel kina. Wszyscy to "Ci źli" co się na niczym nie znają i nie rozumieją potrzeb wielmożnego pana??
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008 01:38   

Anusiaino napisał/a:
Wy czytacie książki, a właśœciwie to Kupujecie... większośœć społeczeństwa nie ma takiej potrzeby.


Hahaha...dobre :) Masz na myśœli lokalne społeczeństwo czy jakieśœ inne? :)

"A właśœciwie kupujemy" ?! Hmm...no kraśœć nie muszę jeszcze.Tak,kupujemy,bo jesteśœmy bibliofilami na dodatek wymagającymi :)



Anusiaino napisał/a:
Osobiśœcie jak chcę cośœ szybko przeczytac to idę do Empiku, siadam i na miejscu konsumuję.


Chodź najedzona,nie jedz książek :) Niestrawnośœć celulozyjest domeną m.in.człowieka :)



Anusiaino napisał/a:
A w księgarni pod blokiem to tylko podręczniki, mapy i przewodniki można dostać,czyli cośœ na co napewno będzie popyt i na czym da się zarobić.


A skąd tapewnośœć?Co,wszyscy mapy i przewodniki nagle kupują??



Anusiaino napisał/a:
Wy jesteśœcie jedyni i wyjątkowi, a wasze potrzeby wyższego rzędu naprawde się chwali


Komplement zaszedł :) No dzięki :)



Anusiaino napisał/a:
, ale trzeba pamietać, ze ludzi biznesu nie interesuje to co chcą jednostki a masa!


Ludzie biznesu są akurat zainteresowani...to dorobkiewicze i zaśœciankowcy nie wychodzą na przeciw potrzebom "wyjątkowym"



Anusiaino napisał/a:
Dlaczego mamy tylko 1 kino?? hmmm może własnie dlatego, że na seanse przychodzi tylko kilkanascie osób?


A co,mają przyjśœć po czasie?Po premierach?Wolą pojechać i wesprzeć finansowo sąsiadów z województwa :)



Anusiaino napisał/a:
Masa śœciąga z internetu, Masa chodzi do wypozyczalni, Masa czeka aż prawa kupi TVN lub inna komercyjna stacja. Dlatego nie opłaca się sciągac hiciorów od razu, lepiej odkupic po czasie od innego kina.


Właśœnie takim podejśœciem wiążą na siebie bat :)



Anusiaino napisał/a:
I znowu...nie będą robili wyjątku dla kilku rządnych kultury osób z Tego Forum.


A już ktośœ taki wyjątek zrobił?



Anusiaino napisał/a:
Slangowego zwrotu "jadą" odruchowo urzyłam, zapominając, że nie wszyscy mogą zrozumieć. Chodzi o to, ze narzekasz na zasciankowośœc wszystki dookoła siebie, pani w kiosku, sprzedawca w RTV, wlasciciel kina.


"Jechanie" rozumiem,za to Ty nie zrozumiałaśœ mnie... :)



Anusiaino napisał/a:
Wszyscy to "Ci źli" co się na niczym nie znają i nie rozumieją potrzeb wielmożnego pana??


Nie,nie wszyscy..al jeśœli ktośœ pracuje w danej branży i ma się za fachowca musi się liczyć z tym,że są również klienci wymagający,a nie tylko głąby...

To mamy tu też wielmożnych w naszym gronie? Wow,jak miło :) Że niby co,hrabiostwo jakieśœ? :wink: :?:
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008 15:17   

Anusiaino napisał/a:
ok... Wy czytacie książki, a właśœciwie to Kupujecie... większośœć społeczeństwa nie ma takiej potrzeby.




Trafione w 100%! Ja kupuję w jednym kolorze żeby się ładnie z regałem komponowało :)



Dobrze że wszystko się na śœwiecie robi dla dobra "większośœci społeczeństwa". Może niedługo wreszcie pozamykają wszystkie księgarnie, kioski i zrobią tam nowe banki - w końcu tego większośœć społeczeństwa potrzebuje. A książki (brrr - groza ogarnia większośœć) będą sprzedawane przez podziemie księgarskie.



Pójśœć do Empiku i łyknąć książkę - brzmi interesująco ale wydaje mi się że jednak inne książki łykamy ...



Kino jedno ale szansę na różnorodnośœć miało. Krótko istniał DKF, ambitny nawet, ludzie chodzili, drogo nie było. Skończyło się po 6 miesiącach. Bez wyjaśœnień. Pustynia wróciła.



Problem? Żaden ponoć. Jest DVD, jest Internet, jest TVN. Próbowałam kiedyśœ z młodymi w pracy pogadać o kinie. Nie dało się. Może to dlatego że nie mają szansy poczuć atmosfery Kina (takiego jak kiedyśœ śœwiętej pamięci Słońca czy Bałtyku), obejrzeć filmu, w którym się mówi a nie tylko strzela albo goni wampiry. Moze dlatego że nie czytają ... książek nie lubią ... ale zaraz! nie ma się czym martwić - większośœć społeczeństwa nie ma takiej potrzeby :(
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008 19:01   

No to w takim razie proponuję byśœcie sami zainwestowali swoje pieniądze w taki interes - może się opłaci... ja przyjdę i jeszcze 3 osoby wyrzej tez. Moze się utrzyma dłuzej niz te 6 miesięcy DKFu. poprostu myśœlę racjonalnie.
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008 21:16   

Dobra, śœciągamy z netu filmy , ebooki , zamawiamy z allegro peny i ksiażki. Chociaż akurat Pen to nie problem w Inowrocławiu(Ps. nie lepiej 3 razy dołożyć i kupić dysk zew. :>)



rok temu sam składałem kompa ... z 2 tyg. za cz궜ciami czekałem wszystkimi to jest dopiero tragedia. Ale inna sprawa, że Inowrocław jest za mały żeby np. mieć magazyn przysklepowy żaden sklep RTV/AGD w Inowrocławiu nie ma magazynu, wszystko sprowadzają w central, podobnie i te cz궜ci komputerowe itd. itd.



Galeria nic by nie rozwiązała. Ogólnie ... był ktośœ w Focusie i Galerii na czasie ? Focus ... cośœ Burger King i Pizza Hut jeszcze nie wybudowała boxy puste. Galeria ? przesada sklepy zamknięte puste (Orange, kawiarnie i jakieśœ odzieżowe , stylowe meble) i całkiem inne sklepy albo puste sklepy. Z jednej strony Galeria fajna z prawa z drugiej 4 molochy jak w Bydgoszczy powodują to co teraz, czyli ucieczki z jednego do drugiego zamiast skupić wszystko w jednym miejscu. Przypominam: Galeria Pomorska, Galeria Glinki, Focus Park i Auchan.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008 22:15   

zapomniałes o Drukarni i Realu. Ale pod resztą postu mogę się podpisać!
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Nie 11 Maj, 2008 13:13   

eee nie chce sie dołować swoją wypowiedzią
 
 
mucha1992
starszy drużynowy



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 201
Skąd: Hannover
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008 22:17   

ja wam powiem tak INOWROCŁAW powinien zostać ogrodzony i zrobić tu cośœ ala GUŁAG taki duży. Czasem myśœle, że w tym mieśœcie mieszkam za kare...
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008 22:59   

"Archipelag Gułag Inowrocław" :) Hahaha,no trafne spostrzeżenie Mucha! Brawo :lol:
 
 
mucha1992
starszy drużynowy



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 201
Skąd: Hannover
Wysłany: Śro 21 Maj, 2008 21:13   

wow jakiśœ zaszczy zostałem zauważony :P no no :P :) taki happy :) hehe :P :D a co do inowrocławia to jest największa wieśœ w POLSCE :D hmmm chyba przez te posty się dowartośœciowuje
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008 00:20   

Znalazłem jeden pozytyw Inowrocławia! stoimy wyżej od Gdańska i Gdyni,,,,,,,,,,,,,,

w metrach nad poziom morza (;)))))

Wojciech
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008 23:44   

Nieee,no kilka pozytywów się również znajdzie... :) Np skansen mentalny :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 12:46   

a SHT Bastion nie jest pozytywem?
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 18:54   

To chyba jedyny pozytyw w naszym mieśœcie:-)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 00:48   

Skądinąd zrodzony poza tym miastem :)
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 14:47   

A tu zaszczepiony :-)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 21:28   

jak tak czytam wasze posty to nie chce mi się tu wracać :p
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 00:20   

W końcu nie po to wyemigrowałaśœ do większego miasta,by się tu uwsteczniać :)

Pogadamy jak tu wrócisz (?) i założysz rodzinę :) Wrócisz?Założysz?Będziesz dumna,że tu mieszkasz,że potomstwo się tu będzie rozwijało,że ma tu tyle perspektyw na przyszłośœć...

Ehh...Wracasz tu chociaż poprzez to forum :)

Powiem tak,ze swojego punktu widzenia: dla ustabilizowanych osób,cisza,"spokój",skansen - to to miasto OK :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 00:44   

na forum mi sie nie chce wracac! z Inowrocławia to mi się nie chce wyjezdzac
 
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 00:07   

Anusia kapusta tez mowi ze jej sie z beczki nie chce wychodzic a jednak ja wyciagaja i jakie specjaly z niej robia.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 00:11   

Dobre porównanie! :lol:
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 13:17   

bo mnie juz mierzi kiszenie sie w tym smrodzie wszystko gdzies byle nie u nas.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 18:42   

W niedzielę,jak wieczorem najadłem sie kapusty,to poniedziałek miałem z główki a raczej z dupki:-):-):-)
 
 
Lesiu12345
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 466
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 22:50   

Nasze miasto jest jakie jest. Na królowce kupe banków i roznych sklepów, na osiedlach kupa bloków i mnożą sie markety . Miasta powiekszyc nie idzie bo władza kiepskie miała argumenty. Nasze kluby sportowe to porażka, koszykowka jakos idzie, piłka nozna jeden koszmar.Stadiony to rudery, bez remontow i innych nowoczesnosci ( no choc zaczął sie remont stadionu miejskiego), drogi dziurawe, na ulicach brud, nocą strach iśœc jak nie bandy gownażerii to i pijanych żuli i innej patologii,mamy ochydne targowisko miejskie choc w okolicy ukonczone nowe ale nasze ludzie lubia w syfie kupować, miasto z bezrobociem,zabytki sie rujnują choc robią remonty od czasu do czasu, niszcza pomniki bo przeszkadzal im rosjanin na pomniku wdziecznośœci, policja nic nie robi, wladza inwestuje w solanki i markety oraz centrum miasta. Jest jak jest ale kocham te miasto ;) ;) ;) ;)
 
 
 
akwarium 
starszy drużynowy


Dołączyła: 06 Maj 2006
Posty: 150
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 24 Gru, 2009 15:01   

Jakiśœ czas temu byłam we Wronkach (tych niedaleko Poznania) i po powrocie z Wronek stwierdziłam, że dobrze, że już jestem z powrotem w Inowrocławiu. Tam kursuje tylko jedna taksówka i akurat tego dnia, kiedy byłam... nie kursowała :-) Musiałam iśœć ok. 2 km. pieszo do punktu docelowego, bo nie ma tam żadnych innych śœrodków komunikacji:-)

Tak, więc nie jest w Inowrocławiu, aż tak źle :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.