FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: konsultacje, mieszkancami, przebudowa, rynku

Przebudowa Rynku - konsultacje z mieszkańcami
Autor Wiadomość
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 15:45   Przebudowa Rynku - konsultacje z mieszkańcami

Newsy z Urzędu:



"Od 1 do 8 kwietnia br. czekamy na opinie mieszkańców na temat przedstawionej propozycji przebudowy płyty Rynku, które należy przesyłać na adres: [url]mailto:rozwoj@inowroclaw.pl[/url].

Koncepcje różnią się przede wszystkim wzorem nawierzchni i kolorystyką. Nie są to propozycje ostateczne, bo kolory będzie można jeszcze zmienić.

Prosimy o wypowiedź w zakresie wyboru jednej z dwóch zaproponowanych koncepcji oraz preferencji kolorystycznych.

Podstawowym założeniem koncepcji przebudowy płyty Rynku w Inowrocławiu jest przywrócenie mu rangi głównego, pełnego życia, placu miasta, nadanie mu pewnego dostojeństwa, nawiązanie jego klimatem i charakterem do historii i tradycji miasta, również do tradycji Inowrocławia jako uzdrowiska, zbudowanego w oparciu o będące podziemnym bogactwem Inowrocławia złoża soli.

Dla realizacji powyższego celu zdecydowano o możliwie dużym otwarciu przestrzeni placu: usunięciu zieleńców, fontanny – basenu, usunięciu rozbijającego Rynek pawilonu gastronomicznego. Zdecydowano również o ograniczeniu dostępnośœci Rynku dla ruchu kołowego - dostęp będą posiadały jedynie pojazdy uprawnione.

Domknięcie północno – zachodniej pierzei Rynku, poprzez odbudowę dwóch kamienic, plastyczne uporządkowanie płyty posadzki Rynku, nadanie jej geometrycznego rygoru, wykonanie nowych chodników wzdłuż pierzei Rynku, zamknięcie krótszych boków Rynku szpalerami uformowanych niewysokich drzew stanowiących równocześœnie swoistą izolację i wreszcie ukształtowanie na skrzyżowaniu osi Rynku, na przedłużeniu osi deptaka – ul. ŒŚw. Ducha, dominanty plastycznej – jakby wyłaniających się spod powierzchni posadzki Rynku brył – kryształów soli tworzących fontannę - nada placowi odpowiedni klimat.

Wyeksponowanie w posadzce Rynku zarysu murów nieistniejącej już dziśœ wieży śœredniowiecznego ratusza, zlokalizowanie dobranego w skali naturalnej pomnika – postaci ŒŚw. Jadwigi, usytuowanie nawiązującego do zabytkowego słupa ogłoszeniowego oraz poidełek dopełni kompozycję jego głównej płyty. U wlotu ul. ŒŚw. Ducha na Rynek projektuje się usytuowanie zabytkowego wozu tramwajowego, jaki do lat 60. XX w. obsługiwał linie tramwajowe w mieśœcie.

Po północno – wschodniej stronie Rynku, pomiędzy kamienicami a główną płytą nawierzchni Rynku, projektuje się zlokalizowanie sezonowych ogródków gastronomicznych związanych z lokalami gastronomicznymi w tych kamienicach. Uzupełnione bujną zielenią ozdobną stworzą dodatkową zachętę do spędzenia czasu na Rynku Starego Miasta. Dopuszcza się zlokalizowanie podobnych ogródków gastronomicznych po przeciwnej stronie Rynku, wzdłuż północno zachodniej pierzei."



i jakie opinie? Jak dla mnie cz궜ć OK ;)

a reszte się dopracuje ;)

Jak uwazacie?
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 15:59   

Uzupełnimy info jeszcze widokiem,bo niektórzy może nie wiedzą o czym mowa (zdjęcia z portalu: http://www.inowroclaw.pl):





Zdjęcie z portalu: http://www.inowroclaw.pl





Zdjęcie z portalu: http://www.inowroclaw.pl



I co Wy na to?

Jak na ilośœć osób udzielających się w temacie "rynkowo-tramwajowym",zadziwiająco dużo odpowiedzi pojawia się w tym wątku...

jest możliwośœć skrytykować bądź pochwalić,zatem proszę :)

:lol:

Hmm...projekty wywołują we mnie mieszane uczucia.W każdym z nich czegośœ brak.

"Kratkowy Rynek",tzn.jego płyta w szachownicę - uważam,że jest zwykłym standardowym,schematycznym rozwiązaniem,ale najbardziej pasującym,takim stonowanym,nie krzykliwym.

"Promienisty" - ciekawy wzór,sprawia wrażenie przestrzennego.Barwa zielona odpada,gdyż gryzie się z architekturą Rynku.Jednak nadaje efektu nadmiernej"pustki".

Ten pomnik - trochę lipa...

Fontanna - tak,tylko jakaśœ również "retro",elementy z brązu,mosiądzu czy kutych,kamienno-murowana...



Brakuje tu wizualizacji tramwaju i jego otoczenia -szkoda - czyli tak jak składaliśœmy w projekcie pisemnym/propozycji "przystanku retro".

Wg projektu fontanna w tym miejscu i tramwaj w ul.Ducha pogryzą się :)

Ciekawe na ile inspiracją aranżacji tramwaju jest to forum :) Wątek "Tramwaj w Polsce - jak to wygląda" ma jedną z większych oglądalnośœci :) Można go oglądać bez logowania,tak więc nie wykluczone,że i "włodarze" podglądają i podczytują co nie co :)

My ze swojej strony zrobiliśœmy i tak wiele w tym temacie.



To tak na gorąco...Więcej refleksji po dłuższej analizie :)

No i te zarysy fundamentów Wieży Ratuszowej...trochę nie tak z jej polem powierzchni podstawy:)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 18:42   

"ograniczenie dostępnośœci Rynku dla ruchu kołowego" no chyba, ze ten biały samochod to uprzywilejowane nowe cacko straży miejskiej :) a projekty ekhm... wszytsko bedzie ładniejsze od tego co jest teraz ;)
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 18:59   

drFaustus napisał/a:


"Kratkowy Rynek",tzn.jego płyta w szachownicę - uważam,że jest zwykłym standardowym,schematycznym rozwiązaniem,ale najbardziej pasującym,takim stonowanym,nie krzykliwym.


tu jestem za. taki kanon wtedy obowiązywał,alen btyły wyjątki,,,



drFaustus napisał/a:
"Promienisty" - ciekawy wzór,sprawia wrażenie przestrzennego.Barwa zielona odpada,gdyż gryzie się z architekturą Rynku.Jednak nadaje efektu nadmiernej"pustki".


nosz ;elegancja Francja,ale kudy nam?



drFaustus napisał/a:
Ten pomnik - trochę lipa...


Jadźkę to powini sobie darować,,,,

drFaustus napisał/a:
Fontanna - tak,tylko jakaśœ również "retro",elementy z brązu,mosiądzu czy kutych,kamienno-murowana...


Pełna zgoda:)



to tyle moich wynurzeń

Wojciech
 
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 20:43   

Kratka/szachownica stanowczo odwraca uwagę od tej kupki (za przeproszeniem) solnej na płycie Rynku ...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 23:01   

No,ten kupal na śœrodku to zonk mega :) Kopiec kreta jakiśœ :)
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 23:25   

tylko bruk granitowy szary , bez maszkary fontanny, bez Jadzi, moze byc ta zielen drzew oczywiscie no i na pierwszym miejscu tramwaj moze byc w formie przystanku.
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 23:55   

Ja jestem ciężko niedowidząca więc mam pytanie - Jadzia to takie różowe cośœ kole latarnii?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 00:03   

No chyba tak :) Taka solna figurka skoro różowa :) czy z czego ona tam jest :)

Taki skansen jak ze "Starej Baśœni" chcą zrobić może? :)
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 00:03   

jaszka dokładnie, to, to .



Jak to ktośœ nazwał na inowrocław.info.pl "na obu projektach jest pomnik penisa obok latarnii" :lol:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 00:05   

Dobre! Big Fallus na inowrocławskim rynku!Toż to super mega atrakcja na skalę swiatową :) A przecież o to im chodzi,nie?O przyciągnięcie turystów :) Hahaha,to skoro tak ostatnio trendy są wszelkie zboki,to może Ino zrobi się mekką gejów i lesb? :)
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 01:19   

jak dla mnie rynek sie kupy nie trzyma....to co widze do bełkot a nie projekt
 
 
akwarium 
starszy drużynowy


Dołączyła: 06 Maj 2006
Posty: 150
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 09:55   

No trochę pustelnia jakaśœ. "Penis" rzeczywiśœcie nie pasuje, mimo tego, że jest obok latarnii. Może zamiast jednej fontanny zrobić trzy? Jedna duża i dwie małe? Trochę ten rynek na pierwszy rzut oka skojarzył mi się z boiskiem do gry w piłkę.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 23:52   

A zwróciliśœcie uwagę, że mieli ileśœ tam czasu, ale w sumie sporo,



a na paru kolejnych "fotkach" np. nie umieli wyciać Arenki z kadru, albo z kiedy mają zdjęcia skoro jeszcze bilbord STS był. Nie zdąrzyli za to umieśœcić tranwaju. Tandetna ta firma wg. mnie Jedyne co niby zaprojektowali to jakiśœ bezsensowny pusty plac. Z tą Jadwigą przesadzają. Jeszcze trochę i zrobią mini tężnie na całej długośœci a po bokach ławeczki.

W sumie jestem wybredny, bo jeszcze tak naprawdę żaden rynek mi się nie spodobał nigdy, to nie jest miejsce które ma jakieśœ większe znaczenie w życiu człowieka. Po prostu przechodzę przez niego, Po co piękny rynek skoro i tak na około będą obdrapane kamienice ? Ja jeszcze nigdy nie widziałem wycieczki na rynku, nawet turystów. To nie Toruńska Starówka żeby było co pokazać. Czuję, że Pan Prezydent robi to dla kuracjuszy/turystów, ale On nigdy nie zrozumie, że Nasz mieszkańców jest więcej od nich. Jak chcą jakiśœ pomnik to niech zrobią cośœ a'la Kolumna Zygmunta heh. Zresztą ... śœciany na około się walą, a On wymienia płytki ... Polski Fachowiec.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008 17:11   

Nie bedę się rozpisywał.Moja wypowiedż-komentarz znajduje się na portalu :www.ino-online.pl w artykule na ten temat.Projektanci zbytnio sie niewysilili i wykazali bezmyśœlnośœcią.Chodzi mi o SŁUPKI zamykajace wjazd na ulice wokół Rynku,LOKALIZACJE OGRÓDKÓW PIWNYCH I TRAMWAJU,WIELKOŒŚĆ FONTANNY,BRAK WC,DLA KLIENTELI "ZŁOCISTEGO Z PIANKĄ",MONOTONNA KOLORYSTYKA a także PLANY CAŁKOWITEGO ZAMKNIECIA RUCHU W TYM MIEJSCU,co wiazać się bedzie z zamknięciem sąsiednich ulic dla ruchu kołowego.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 23 Kwi, 2008 19:43   

Wyobraźcie sobie, ze przez 2 ostatnie dni konsultacji nie mogłam się zalogować na stronę UM!! Skandal!
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 11:08   

Spisek? Celowa manipulacja... Ot co...
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 12:50   

spisek, tak jak niedziałała na początku, tak i pod koniec.



A tak z innej beczki do Anii, kto wydał i czy w tym roku obowiązuje też ogródek piwnny na śœrodku Królowki ten Stopklatki, bo dla mnie to poraniony pomysł był.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 13:29   

Nie radni a Urzędnicy... nie wszystko idzie przez moje ręce ;)

dowiem sie jutro bo mam sesje :)





ps nie maczałam paluchów w zmianie organizacji ruchu na Nowym osiedlu <tak na przyszłośœć> :)
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 14:56   

PO CO MIASTO UDAJE,ŻE SIE KONSULTUJE Z MIESZKAŃCAMI W TEJ SPRAWIE,JAK STRONA,NA KTÓREJ MOZNA BYŁO WYRAŻAĆ SWOJE UWAGI PRZEZ WIĘKSZOŒŚC CZASU BYŁA NIEDOSTĘPNA ,A MIASTO ZROBI I TAK PO SWOJEMU.
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 15:29   

jak wszystkie konsultacje wladzy z ludem jeden wielki kit
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 15:54   

Szykuja sie już chyba konsultacje w sprawie usuniecia wiatraków zbudowanych w poblizu ulicy Pakoskiej.Polecam news o wiatrakach na lokalnych inowrocławskich stronach internetowych:-)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 16:11   

co?? ale te wiatraczki sa przecież ładne :)
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 08:55   

o jakich wiatrakach mowa?
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 09:37   

Krawiec napisał/a:
o jakich wiatrakach mowa?


otych co z nimi don Brejza walczy ,,,poczytaj na ino-online :D
 
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 13:24   

tylko i.... walczy z wiatrakami one i tak sie beda obracaly
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 15:31   

Pewnie,nie ma co,walczmy z ekologiczną formą pozyskiwania energii :)

Nie stawajmy się niezależnymi w jej pozyskiwaniu...
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 20:49   

dziśœ ustaliłam, ze na terenie koło uzdrowiska więcej wiatraczków nie stanie, teraz obstawią drugą stronę Ina :) i dobrze :)
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008 23:40   

maten55 napisał/a:
Krawiec napisał/a:
o jakich wiatrakach mowa?


otych co z nimi don Brejza walczy ,,,poczytaj na ino-online :D




nie czytam ino-onlajnów bo samo wejscie na strone doprowadza mnie do drgawek jesli mam cos wyszukac z tego nieladu...mniejsza z tym



kuzyn ma wiatraki pod Pakoscia i co komu do tego ze stana np za Parkiem Solankowym ? tak tak badzmy za kopalnia odkrywkowa bo to jest dobre pozyskiwanie energii ? gdybym mogl juz dawno bym baterie sloneczna zamontował na swym salonie...co do wiatraka staram sie przekonac okolicznych mieszkanców :D
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 09:52   

Brejza jest całkowicie za stawianiem wiatraków, ale nie chce by były one widoczne w reprezentatywnej cz궜ci miasta! pozatym to dziwne, ze mieszkańcy przyległych solectw, tak bardzo przeciwni włączeniu do miasta, którzy chcą koniecznie zachowac ojcowiznę, nie chcą odrolniania i postulują o to, nagle zmieniaja zdanie! no i skoro Janusz tam inwestuje, to będą z tego kokosy :) hyhy wczoraj na sesji wręczył nawet prezydentowi taki wiatraczek :)
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 18:04   

Może nie w temacie, ale nowego zakładać nie będę Zmiany na Rynku:



- Usunęli już Arenkę

- czyszczenie elewacji jednej z kamienic na Kr. Jadwigi (naprzeciwko Drogerii Natury)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 22:28   

Chyba jak najbardziej w temacie! Super Huurrra :)

W końcu to paskudztwo zakończyło żywot Mr. Green
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 08 Paź, 2009 22:08   

Czy ktośœ dokumentuje zmiany? Warto :wink:
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 18:18   

Wstrzymano przebudowę teatru. Koparka natrafiła na fragmenty śœredniowiecznych murów zabudowań franciszkańskich.





Źródło: ino-online.pl
 
 
RobertM
młodszy drużynowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 92
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 19:05   

Pan Brejza jest historykiem.Dziwię się, że tak dziwnie dba o miasto...Puszczono koparki, jakby nie wiedziano, że pod ziemią są franciszkańskie fundamenty.I jak ten "teatr" będzie wyglądać? z jednego koszmaru popadnie w drugi koszmar.

Pan Brejza podlizuje się Glempowi, który dla Inowrocławia nic nigdy nie zrobił..ale co...grunt to kasa w portfelu i stołek pod tyłkiem dobrze przyklejony..Taka to rzeczywistośœć inowrocławskiej władzy
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Wto 13 Paź, 2009 22:05   

Na temat tych dwóch koncepcji zagospodarowania szkoda się wypowiadać niestety.

Jest to małomiasteczkowy projekt z pomysłami sprzed epoki!



Szajs przestrzenny!!!
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 13:07   

Małomiasteczkowy projekt- Deep, trafne okreśœlenie :)

No, ale wielkośœci miasta sobie nie wybraliśœmy i wpływu na nie nie mamy :)

To co widzę w projekcie, to istna masakra! Zamiast zrobić renowację w oparciu o projekty/wygląd sprzed wojny... No cóż... Science-fiction będzie nam służył obok pięknego 'domu buta"...

XXX, wszyscy zainteresowani bardzo dobrze widzieli/wiedzą co skrywa ziemia w tej okolicy, tak więc żadnej sensacji tam nie ma... Sensację rozdmuchuje jakiśœ lokalny kolo (dalej zwany w artykule "regionalistą"), siejąc pseudoaferę wokół tematu, bo dawno nie było już "afery" wg jego scenariusza...

Kiedyśœ cz궜ć fundamentów Klasztoru była odsłonięta i wyeksponowana (wzdłuż śœciany Teatru), potem z tego zrezygnowano, zrobiono symbolicznie oznaczenie kolorystyką płytek chodnikowych (co uważam za ciekawy pomysł).

Swoją drogą, skoro sama nowoczesna aranżacja jest przysłowiowym "zonkiem", to nie ma co liczyć na wyszukane wyeksponowanie w tej czy innej formie reliktów Klasztoru :(
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 13:55   

Przebudowa waszego teatru to też jakieśœ nieporozumienie, bo wygląda to jak galeria handlowa.

Nie rozumiem, czemu projektanci lub władze teatru nie chcą przywrócić temu obiektowi jego przedwojennego wyglądu?



Szajs architektoniczny!!!
 
 
 
RobertM
młodszy drużynowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 92
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 14:03   

Na co nie mamy wplywu? Są rzekomo konsultacje społeczne, są radni..itd...jest wielu ludzi powiązanych ze sobą różnymi interesami..i własnie o ten małomiasteczkowy interes chodzi...nikt się nei narazi Panu Prezydentowi, prawda?partie, partyjki, klany i klaniki...

Fundamenty okreslono kolorystyką plytek? do kogo to trafia? Pokolenie tarych inowrocławian odchodzi..a młodzi ludzie? polowa mlodziezy nie wie podstawowych wiadomośœci z historii...do nich nie trafia jakis tam "kolor plytek"...mlodzi ludzie muszą zobaczyć, dotknąć..takie rzeczy do nich trafiają..Zresztą co się dziwić młodym, skoro macewy z żydowskiego cmenatarza nadal leżą przez pomnikiem i przed liceum..Dorośœli udają, że nie ma sprawy..proszę, tylko nie piszcie, ze nie ma pieniędzy, bo to bzdura..Znam dwa projekty rewitalizacji i restauracji cmentarzy z pieniędzy unijnych a dokonanych tylko siłami międzynarodowej grupy młodzieży..

Nie interesuje mnie kto i dlaczego wg.Pana zdania rozdmuchuje "aferę"..to nie czas i miejsce na rozdmuchiwanie uprzedzeń i pretensji.Tu rzecz się toczy o historię miasta, którą się nagina do własnych ambicji, frustracji oraz prywaty.

Mogę zrozumieć, że prosty budowlaniec rozryje ziemię koparą bo wykonuje polecenie szefa, ale NIE ROZUMIEM beznadziejnej polityki włodarzy miasta...Popatrzcie na Wrocław, jak się promuje.W miarę pieniędzy restauruje sie kamienice...jest tysiące folderów, reprintów starych pocztówek, albumów ze starymi fotografiami...a u nas w Inie? beznadzieja totalna, brak jakiegokolwiek pomysłu na promocję miasta...po prostu żenada..
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 14:29   

Nasuwa się pytanie czym promować Inowrocław, miasto powstałe na soli?

Hmmm...

To może promować kopalnię?

Chyba nie, bo ją zalano pod pretekstem zapadlisk występujących w mieśœcie.

A to wielka bzdura, gdyż powodem zalania było zniszczenie jedynej konkurencji dla kopalni w Wieliczce :?

A zapadliska jak były, tak będą...



No to może zrobić muzeum kopalni w budynkach pokopalnianych?

Ale zaraz, przecież prawie wszystko zostało wyburzone wraz z paroma szybami, które pocięto na złom!



Fontanna z pseudo bryły soli to też ani promocja ani powrót do tradycji solarskich miasta!



Inowrocławianie - współczuję Wam!



Pozdr z Bydzi
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 18:12   

"Rzekome konsultacje" - więc wszystko jasne :wink:

Młodzi ludzie - jeśœli im nie zaszczepią bakcyla rodzice (lub szeroko rozumiany dom), jeśœli nie będą miały wzorców (choćby wśœród nauczycieli, w tym przypadku n.historii), jeśœli sami nie będą tym zainteresowani, to nic tego nie zmieni - żadna szopka czy inny cyrk na kółkach bądź inny przerost formy nad treśœcią. Konsumpcjonizm i hedonizm dziśœ prym wiedzie :(

Grupa młodych ludzi - będąca tą wartośœciową - i tak dotrze do źródeł, odnajdzie dla siebie właśœciwą drogę, nie poddaje się wszech marazmowi

Odnośœnie macew - wtórne wykorzystywanie płyt nagrobnych, niezależnie od tego jakiej wiary, nie jest odosobnionym przypadkiem. Wystarczy przejśœć się do pierwszego lepszego zakładu kamieniarskiego... Czy ktośœ robi z tego powodu dramat? Nie. Czy ktośœ dramatyzuje, kiedy współcześœnie grabi się i niszczy nekropolie innych wyznań - ewangelickie, menonickie... - nie. Dlaczego? Bo nie są kirkutami? Bo nie mają siły przebicia, bo nie mają lobbystów :roll: A co z cmentarzem przy ul.Marcinkowskiego? Wszystko fair? Czy działki przy "Zofiówce" też poddane zostaną rewitalizacji i staną się ponownie nekropolią? Za jakich czasów one powstały? Na powojennej mapie jeszcze jest naniesiony... Dlaczego o "historię" nie stoją na cmentarzach komunalnych czy katolickich, karząc opłacać haracz na kilkanaśœcie lat, po upływie których miejsce pochówku idzie do powtórnej eksploatacji?
 
 
RobertM
młodszy drużynowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 92
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 19:43   

Dom owszem, tylko gdzie mamy wzorce dla samego domu? W papce telewizyjnej pełnej serialowych idiotyzmów? Zaśœciankowi Sarmaci nabywali wiedzę z wątpliwej jakośœci kalendarzy a większośœć dzisiejszych Polaków z TV i szmatławców..

Co to znaczy grupa młodych ludzi -ta wartośœciowa? Są jakieśœ podziały?

Wtórne wykorzystywanie plyt nagrobnych..tak..ale nie jako schody..nie widzialem, żeby wspołczesne nagrobki wykorzystywano w ten sposób? Poza tym większośœć współczesnych nagrobków to beton + kamienie i szlifuje się to ala marmur...nie mają żadnej wartośœci artystycznej, w przeciwieństwie do sztuki zdobniczej macew.Jakie lobby? żydowskie? w Inowrocławiu? Chyba za dużo protokołów się ludzie naczytali i snują dalej spiskową teorię dziejów.

A od tego, żeby nie ginęły cmentarze jesteśœmy my dorosli..

Cały czas sie czegośœ uczę..Żydzi fascynują mnie od wielu lat, kiedy zakochałem się krakowskim Kazimierzu...Obecnie czytam bardzo interesującą książkę Paula Spiegla " CO znaczy koszerne", serdecznie polecam

Hedonizm i konsumpcjonizm kwitną właśœnie w takich prjektach jak rewitalizacja Teatru..

Pan deepdarkness zadaje pytanie czym promować Inowrocław...Jak to czym? literaturą -Kasprowicz, Przybyszewski kojarzeni się w Polsce z Krakowem i Zakopanem a o Szymborzu i Inowrocławiu wspomina się mimochodem..Pani Wachowicz nie doczekała się następcy..

Poza tym starymi fotografiami -kiedyśœ odkryto sporo szklanych klisz z widokami Inowrocławia i co? ucichło..nawet nie wiadomo gdzie się znajdują..

Pan deepdarkness pisze, że bryla soli da niewiele..owszem niewiele, ale spróbujmy sięgnąć do podań, legend i stworzyć z tego jakiśœ gadźet rekalmujący miasto..

We Wrocku nastawiano kilkanaśœcie krasnali robiąc z tego atrakcję turystyczną (jest nawet w sprzedaży specjalna mapa usytuowania krasnali w centrum)

Czym jeszcze? tradycjami rzemieśœlniczymi, rodziną Solwaya,mamy niewykorzystany potencjał ...Przed wojną w naszym santaorium nie tylko bywał Sikorski..

Możemy nawet wrócić go korzeni i gwary, która w Inowrocławiu jest rzeczą wstydliwą..

Od klikunastu lat mieszkam i podróżuję między ŒŚląskiem opolskim a Inowrocławiem i przyznam, że na ŒŚląsku bardzo pielęgnuje się tradycje regionu, kultury a także języka gwarowego, ba..wydaje się nawet bajki, czy słowniki z gwarą śœląska...a w Inie? ledwie jedna indydentalna ksiązka pióra Pana Lewickiego z gwarowymi opowieśœciami ..

Ostanio w Opolu odbywał się Festiwal Smaków..przed dwa dni graly i prezentowaly się zespoly mlodzieżowe, ludowe a wszystkiemu towarzyła promocja regionalnych potraw i smaków..tym samy region Opolski ma w Unii zarejestrowany swój kołacz..

Proszę..region inowrocławski nie ma nic bo nie chce mieć, bo po co się wysilać, prawda?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 20:34   

Prawda :wink: - to do ostatniego pytania i do spostrzeżeń dot.promocji :wink:

Wzorce dla domu? W jego tradycji i korzeniach (mówię o domach powszechnie uznanych za niepatologiczne). Myśœlę, że wszyscy wiemy o co chodzi :wink:

Podział młodych ludzi - tak, na myśœlących (krytycznych, wartośœciujących jednym słowem myśœlących i pracujących nad swoim rozwojem) i patologię (śœwiadomą i nieśœwiadomą, szeroko rozumianą).

Cośœ jeszcze... Myśœlę, że są osoby odpowiedzialne z ramienia włodarzy za promocję i wizerunek miasta i regionu. Mają za to płacone - za generowanie i wdrażanie ich w życie w sposób konstruktywny. Jak z tym jest w rzeczywistośœci wszyscy widzimy :( Skąd więc te ciągłe nieporozumienia? Ano stąd, że nie zawsze są to właśœciwe osoby na właśœciwych stanowiskach :wink:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Śro 14 Paź, 2009 21:24   

:wink: Też myśœlę że jakieśœ kompleksy mało miasteczkowe jeszcze drzemią.Zamiast z tak śœlicznego bogatego w tradycje miasta zrobić jego promocję, postawić na turystykę. Zadbać o kuracjuszy aby chętnie do miasta na spacerki chadzali. Inne znacznie mniej ciekawe miasteczka, czy miasta potrafią swoje walory miejscowe bogato wyeksponować. Ale ja już widzę śœwiatełko w tunelu.Park Solankowy całkiem przyjemnie się prezentuje.I w samym mieśœcie cośœ drgnęło. :wink: Poczekamy zobaczymy... :roll: A tym macewą to dajmy już spokój. Bo i szacunku dla innych wyznań jeszcze długo uczyć się musimy. :wink:
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 12:03   

papa bruku ...



rury kanalizacyjne



ocieplanie wełną mineralną ...



sprzęt nie lekki ...



dziśœ nie pracowali - ogólnie czyszczą elewacje.



tutaj już chyba dłubią tylko od śœrodka + brakuje balustrad na balkonach.



Ps. Sorki za jakośœć zdjęć, wszystko koma i to z nie najlepszym aparatem :(



Zagadka sorki za jakośœ ... to tabliczka na przesmyku między remontowanym budynkiem (tym z remontem elewacji, a Stopklatką) niedaleko drzwi z boku jest taka tabliczka ... nic nie mogę się doczytać, zdjęcie jeszcze gorze, ale może ktośœ ogólnie wie co to za tabliczka i czy stara ;)



 
 
RobertM
młodszy drużynowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 92
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 12:10   

Czy na Królowej Jadwigi pozostanie bruk czy planują cośœ innego?
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 14:18   

Zamiast zostawić starą będzie:



Ulica Królowej Jadwigi – podbudowa: warstwa odcinająca z piasku, podbudowa z kruszywa łamanego, podsypka z miału granitowego;

nawierzchnia jezdni z kostki granitowej promieniowanej 15x30 cm gr. 8 cm;

śœcieki przykrawężnikowe z kostki granitowej 8/11 koloru czarnego oddzielone od chodników opornikiem granitowym koloru szarego 15x25 na ławie betonowej z oporem;nawierzchnia chodników z płyt granitowych promieniowanych gr. 8 przeplatanych kostką granitową 8/11 koloru szarego oraz płytami granitowymi płomieniowanymi 25x25 cm gr. 8 cm;



Wkońcu ktośœ musi zarobić :)



Hmm ale w SIWZ znalazłem cośœ na pocieszenie:



Uwaga! Kostka pozostała z demontażu istniejącej nawierzchni powinna zostać zawinięta w palety i przekazana Zamawiającemu.



tylko czy mowa o polbruku czy granitowej ?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 18:54   

No, Luter, kawał dobrego fotoreportażu :) Super, zwłaszcza, że przez jakiśœ czas jestem skazany na absencję w mieśœcie soli :wink:

"Tabliczka" z przesmyku to istna rewelacja! Cośœ więcej mógłbym powiedzieć, jak zobaczę. Na obecną chwilą mogę snuć dywagacje, wśœród których jedną z teorii może być opcja, iż jest to reklamówka" firmy kładącej tam ową nawierzchnię. Mam podobny przykład z Łodzi (dziśœ postaram się wrzucić w dział "Relikty...", tyle że jest ona mosiężna, ale idea podobna- wkomponowana w nawierzchnię.

Bruk oryginalny - aż żal go niestety :(

Moi drodzy, warto zwrócić uwagę na kratki kanalizacyjne wzdłuż remontowanego odcinka - prawdziwe rarytasy "Hohensalza" itp... Super Focić póki jeszcze są lub zanim wzbogacą kolekcję jakiśœ zblazowanych kolekcjonerów :wink: Licho wie, czy wrócą po remoncie :roll: :? :(
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 20:53   





Już mamy pierwszą kratkę śœciekową, zdjęcia jeszcze ciepłe.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:04   

Wow! Jaka szybka reakcja! Super

Zdjęcie jeszcze mokre :lol:

Ale ok, super! Behrendt i cośœ tam obok... To tylko jedna z opcji jakie można spotkać :) Zatem czekamy na następne :wink:

Wracając do Lutera (czy Lutra - czort wie jak Cię odmienić, tj. wg jakiego scenariusza :) ) i tematu kostki z napisem, to dorzuciłem do "Reliktów..." przykład wkomponowanej w podłoże reklamy z Łodzi - może to podobna koncepcja? :roll:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:05   





Jeszcze jedna z wielu kratek śœciekowych.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:10   

No, to już współczesna :(

Masz jeszcze jakieśœ? Bo powinny być :wink:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:11   





Może nie w temacie. Ale odkryte fundamenty obok budynku Teatru Miejskiego.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:15   

Jak najbardziej w temacie Super

Ehhh..., że mnie tam teraz nie ma :cry:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:18   





Ale my jesteśœmy.Tak dziśœ wyglądała Królówka.
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 21:26   





I jeszcze trochę bruku.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 23:30   

Sorki za offtop,



Faustus, tabliczka jest na wysokośœci hmm tak z 2,30 m nad ziemią przy drzwiach tego budynku z kropką w przesmyku (kółko na czerwono).

Skoro tyle osób od Nas ze strony się tam kręci codziennie mógłby ktośœ z jakimśœ dobrym zoomem to sfocić :oops:







EDIT



Faustus w tej kamienicy remontowej, czyli po lewej stronie przesmyku (wchodząc od Kr. Jadwigi) - ogólnie na googlemaps ten przesmyk zwie się ul. Łączna (nawet nie wiedziałem :oops: ). Zresztą kamienica w której jest Stopklatka i Adidas nie ma wejśœcia z boku od przesmyku. Tylko proszę się wpatrywać troszkę wyżej i uważnie bo tabliczka przybrała kolor budynku (może ze starośœci, a może udaje kameleona :lol: ) - zresztą na foto widać (że nic nie widać :lol: )
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 23:56   

Ale tam zaraz off - wszystko ok :)

Pytanko: na lewej czy prawej stronie kółka?

Raisa, dasz radę sfocić to miejsce?
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 00:06   

Obserwuję sobie waszą konwersację :lol:

Ostatnie posty przypominają sprawę detektywistyczną pt:

"Tajemnicza Tabliczka"



Z mojej strony brawa za zaangażowanie!



Z niecierpliwośœcią czekam na dalszy rozwój wydarzeń!



ps:

Mam nadzieję, że mordercą nie był lokaj hehe!

.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 00:15   

Deep, powiem Tobie, że super sprawa z Tą tabliczką! :)

Jednym słowem śœledztwo trwa :) Tabliczka, kratki... mnóstwo takich "fantów" zasługuje na szerszą uwagę.

Takich zagadek jest więcej... :wink: Tylko nam śœwieżej, zainteresowanej krwi brakuje. Choć aktualni userzy (Raisa, XXX, Ty-Deep, Luter...), to aktualna istna kwint esencja w temacie, za co duże pochwały się im należą Super
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 17:22   





A ja sobie dorzucę dzisiejszą fotkę kraty która leży sobie luzem na Królówce. Szału nie robi, ale po kolei.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 21:51   



- ja tam widzę nawet jakieśœ logo czy cośœ ... Orła ?







 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009 13:23   

:roll: Tak wygląda... ptaszysko jakieśœ jest :) Polskie czy Pruskie - oto jest pytanie :)

Tekst mało czytelny dla potrzeb identyfikacji w tym momencie...

Być może jest to tabliczka 'ubezpieczeniowa' :roll: (jest kilka takich gadżetów w mieśœcie... :wink: )
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009 15:34   





I jeszcze takie cacko. :wink:
 
 
g.dark
starszy drużynowy


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Inowrocław/ Bydgoszcz
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 12:31   

Orzeł jak najbardziej polski, u dołu napis UBEZPIECZONO OD OGNIA
 
 
 
g.dark
starszy drużynowy


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Inowrocław/ Bydgoszcz
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 12:42   

Wyżej to chyba TOWARZYSTWO POMOCY WZAJEMNEJ. gdzieśœ, kiedyśœ widziałem podobną tabliczkę w Inie (dawno, nie pamiętam gdzie)> Tabliczka jest emaliowana dałoby się zmyć warstwy farby, czy tynku.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 19:02   

Rzeczywiśœcie, teraz G.Dark jak napisałeśœ co tam jest , to jest to nawet widoczne :wink:

Jak będę w Inie to z twardego dysku wrzucę być może podobną (o której piszesz, bo faktycznie są/były :roll: )
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 20 Paź, 2009 13:32   









tak jak wykonawca obiecał ... nie będzie przestojów w pracy, zawsze ktośœ będzie pracował.

A Królówka nie będzie wyglądać jak burdel ...











teatr jakośœ im idzie ...







skuwają dół elewacji, a u góry nadal czyszczą szczeliny między cegłówkami

(Królówka vis a vis Natury - już był ten budynek)







ŒŚw. Mikołaja ... tutaj też dłubią przy elewacji, też chyba skuta ale czy będą czyśœcić cegły czy sobie ocieplą styropianem -

póki co nie widać







Studzienna i postęp przy centrali mięsnej ...
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 13:13   

Potwierdziło się to co na GG pisałem Faustosowi.



Znaleziono resztki drewnianej chatki śœredniowiecznej





Źródło: ino-online
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 28 Paź, 2009 01:22   

No extra :) Całe centrum pod ziemią skrywa takie fanty, więc przy okazji wykopów mogą one wychodzić.

Dziśœ technika poszła duuużo na przód, więc może tym razem badania przeprowadzone zostaną z zastosowaniem owych cudów? (łudzę się :) )
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 17:28   





Już powoli odsłaniają :)







tutaj już odsłonili







a tutaj zaczynają ...





Jednym słowem ... dawno się tyle nie działa jeśœli chodzi o remonty kamienic w centrum :) . Warto dodać, że niedługo wezmą się za kolejną elewację na Kasztelańskiej (tam gdzie będzie galeria/muzeum)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 18 Lis, 2009 11:33   

Ładnie,ładnie... zmiany na DUŻY PLUS Super Miasto nabiera wyrazu.

Dzięki za czujnośœć Luter i bieżące info prayer

Czuwaj dalej na posterunku, bo przynajmniej dzięki Tobie będziemy na bieżąco.
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 01:11   

dzisiaj około godz. 12-tej odkryto dalszy ciąg śœredniowiecznej chałupiny tyle że z drugiej strony studzienki kanalizacyjnej i znaleźli odrobinę ichnich naczynek ja mam w domu więcej tak nawiasem, i do tego chodził żart cytuję" dostali archeo łapówkę to powinni zamykać oczy i nic tam nie widzieć" :D
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 20:51   



Teatr od tyłu





Front. Widać już nowe okna i kolumny.





Chyba wiadomo gdzie :)





Razem z odkrytym dołem



No i na koniec zawód miesiąca :(





Skuli tynk + założyli siatkę. Ale chyba nie wszystko stracone, bo najprawdopodobniej cośœ w śœrodku robią ...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 20:59   

Ostatnia fotka - to jest to słynne centrum kulturalne które powstaje, tzn. w tym miejscu? :roll:
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 21:50   

Nie. 2 kamienice w lewo :) Tam gdzie były Kapelusze :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 22:18   

Aaaaa, to wiem gdzie wobec tego :)
 
 
Lesiu12345
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 466
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009 14:46   

A tu pamietny nasz Rynek w latach 90-tych :wink: Miał taka fajna fontannę :cry: , fotka w scenerii nocnej





I w dzień ale z lotu ptaka

 
 
 
Lesiu12345
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 466
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 11 Gru, 2009 14:55   

A tu pieknie okazały, z fontanną w śœwięto Bożego Ciała, no i ja siedze sobie przy fontannie. Rok 1996



 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 12 Gru, 2009 01:30   

Super są te stare ujęcia! Powiem Wam, że wolę właśœnie tą dawną formę rynku. :cry: Miał klimat i był po prostu nasz...

Kolejne odsłony - poza znakomitym brukiem i śœwiatłami wokół - to tylko nieudane metamorfozy.

Nawet ten szalet miał swój klimat - klimat historyczny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.