FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: niegdyss, solanki

Solanki niegdyśœ...
Autor Wiadomość
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 30 Mar, 2008 22:38   Solanki niegdyśœ...

Wiem, że posiadacie zdjęcia/plany/opisy starych solanek jak:



http://www.inowroclaw.inf....php?strona=144



i w tym temacie możecie je wklejać ale zastanawiam sie <i potrzebuję> jak wygladał niegdyśœ teren i teraz uwaga spróbuję Go opisać ;)



Przy Stawku koło Basenu odkrytego < przy przejsciu na Rąbin, Ziemowit tam jest i pani z doklejoną głową, a kiedyśœ była fontanna kolorowa>

od zachodu <czyli blizej byłego Zoo niż Basenu>

Jest taka górka <z wejśœciem do śœrodka>

i zaraz obok niej taki mini betonowyt placyk z murkiem i 3 filarami



Jeszcze kilka lat temu te filary były połączone chyba metalem <teraz prawdopodobnie rozkradziono. i rosły tam dzikie róże <jeszcze jeden kszaczek się chyba ostał>



OK jeżeli ktokolwiek mnie zrozumiał, proszę by mi przybliżyć jak to kiedyśœ mogło wyglądać. Zastanawiamy się co tam zrobić, a wiem, ze powrót do poprzedniego wyglądu byłby fajny.
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 01:10   

Ja tam zrozumiałem, chodziło o filary przy pompowni fontanny na małym stawku. Pamiętam, ale zdjęć nie mam, no może prywatne ale nie chce mi się przeglądać albumów.

Zresztą tamta strona Solanek jest zaniedbana od zawsze, tam poprostu nie ma co robić. Niech wyjdzie taki kuracjusz z Modrzewia i co ? musi latać jakimiśœ czasem błotnymi alejkami w kierunku centrum Solanek. Ławki na drodze Modrzew pierwszy stawek nie uśœwiadczysz (nie licząc jednej w krzakach) i najlepsza jest alejka ... znaczy dróżka wydeptana z latarniami, chyba ktośœ zapomniał tam chodnika zrobić heh.

Poza tym lepiej wyglądał ten stawek, kwietniki, ławki, i te murki ładnie pomalowane, schody nie porozwalane, a teraz ... to zadanie dla Ani żeby skończyli upiększać główną alejkę ... na której dywanie kwiatowym przy muszli do lutego pozwala się rosnąć chwastom metrowym.

Tak z ciekawośœci w zeszłym roku mieli zrobić (tutaj do Aldka jak się fachowo nazywa tę łukowatą budowole z filarami na głównym deptaku na której rosną smaczne winogrona)



Solanki to jest jedna z tych rzeczy która w tym mieśœcie sprawia, że krew mi wrze ze złośœci.

Wkłada się w pieniądze dla paru tysięcy kuracjuszy, np. na te słynne już niedziałające fontanny, czy jakąśœ ławeczkę gdzie gorące 13stolatk robią sobie "sexi" fotki, a zapomina np. o ławkach czy robieniu chodników, bo po deszczu w solankach za ciekawie nie jest. I tak parę tysięcy osób z Rąbina musi lecieć przez tę "drogę" obok "strzelnicy" nie daj boże jak w drodze powrotnej popada. Ale pamiętajcie Uzdrowisko w oparach Sody to cudowny kujawski morski mikroklimat dla ŒŚlązaków którzy nie mają nawet połączenia autobusowego i kolejowego z Inowrocławiem.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 17:25   Re: Solanki niegdyśœ...

Anusiaino napisał/a:
Zastanawiamy się co tam zrobić...


Wy - czyli kto?



Anusiaino napisał/a:
Wiem, że posiadacie zdjęciaplany/opisy starych solanek



A Ci "oni" nie posiadają? (domniemam,że chodzi o tych samych,co się zastanawiają:) )



hmm... urzędnicze pensje do czegośœ obligują chyba,nie?

Może taki dział zrobimy?Pomysły dla urzędników miasta?

A oni za ich wdrożenie w życie skasują dodatki,premie itp.,bo wykażą się kreatywnośœcią:) Hahaha...

To forum i tak już było kopalnią pomysłów i pewnie jeszcze nie raz będzie źródłem inspiracji dla wielu osób...

może to i dobrze...może to i źle...bo uważam,że od tego są ludzie,którzy za takie myśœlenie "co dla miasta" biorą kasę...

A tak...będą wieźć się na garbie forum,czy nawet SHTB (czego przykład miałaśœ dzisiaj-ale o tym w "ograniczonym kontakcie" poproszę dać znać co i jak wyszło)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 21:52   

A czy ja napisałam, ze urzędnicy? Oni juz dawno mają plan rewitalizacji Solanek z uwzględnieniem ławek, pięknych śœciezek, ba nawet parkingiem by Ci z rabina nie musieli iśœć, a mogli podjechać... plus piękne ogródki Papieskie, nowe odmiany drzew a nawet śœcieżki edukacyjne... i fundusze z Uni już załatwione.



Tylko, że mi chodzi akurat o mój ulubiony kawałek parku. Jak byłam młodsza wyobrażałam sobie, ze między tymi filarami rosły piękne róże, może inne rośœliny z jakimiśœ kłączami, może daszek... Jak nie chcesz pomóc Faustus to spoko, pozostanie mi niedosyt wiedzy, ale równiez cudowne wyobrażenia ...
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:12   

Napisałaśœ "chcemy" więc zapytałem o wyjaśœnienie te liczby mnogiej :)
 
 
akwarium 
starszy drużynowy


Dołączyła: 06 Maj 2006
Posty: 150
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:21   

Znając Faustusa to on pewnie posadziłby tam krzewy cierniowe :) A róże są jak najbardziej wskazane, fajnie byłoby gdyby oprócz dominującej ilośœci bratków były też w parku inne ozdobne kwiaty.
 
 
akwarium 
starszy drużynowy


Dołączyła: 06 Maj 2006
Posty: 150
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:31   

No i rzeczywiśœcie poprawy wymagają alejki, śœcieżki w parku, bo często po deszczu trzeba brnąć w błocie po kostki. Wiem cośœ o tym, gdyż codziennie chodzę przez Solanki do pracy. Najgorzej jest zimą, bo lampy się nie palą i trzeba iśœć w ciemnicy po omacku, żeby kośœci nie poskręcać.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:35   

za tę sumę pieniędzy na ten Ogród Papieski to ja bym mini zoo z Knutem zrobił.

Było pięknie, ale się zmyło.

ŒŚcieżki będą :lol: jak dotknę to uwierzę. I żeby miały gwarancję, a nie jak pewne fontanny stały się pośœmiewiskiem.

A moja ulubiona cz궜ć Solanek to była Pawiarnia , ale nikt nie pomyśœli by znów zrobić, wkońcu było kiedyśœ, to teraz można do Ciechocinka pojeździć na Pawie :twisted: Stoi sobie wielki Paw na wejśœciu do Solanek i przypomina że kiedyśœ takie zwierzątka tam były.

Wolę Solanki sprzed lat, dużo więcej zieleni, mniej ładu, ale więcej życia w całych Solankach, a teraz ? łyso, wszyscy tylko po deptaku chodzą i nawet pan z Syrenką kręcący watę zniknął.

Jeszcze te obdrapane budynki, nie wierzę że od tylu lat z konserwatorem się dogadać nie idzie.

Zresztą co ja się wpieniam idę się pocieszyć, że Solanki powiększą o pola, a miasto o zbuntowane wsie.

A Anię i tak lubię, nie lubię polityków :?
 
 
akwarium 
starszy drużynowy


Dołączyła: 06 Maj 2006
Posty: 150
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 22:46   

Nie wiem jak wygląda mini zoo z Knutem, ale samo mini zoo i perspektywa obejrzenia na żywo pawia (mowa o ptaku...takim z dużym ogonem...z piórami) brzmi interesująco. Może jeszcze jest jakaśœ szansa na powrót tamtego dobra?
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 23:12   

Emilko wiem co to jest paw :) mi na ptaszkach nie zalezy...jesli ma byc w przyszlosci wybudowana palmiarnia to tam bym widzial jakies rybki w duzych akwariach...ktore kojaco wplywaja na stan umysłu...a ptaki duzo halasu robia
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 23:15   

akwarium napisał/a:
mowa o ptaku...takim z dużym ogonem...


:lol:



A tak swoją drogą to rzeczywiśœcie z pawiami było miło...Pamiętam z dzieciństwa ich dźwięk rozlegający się już od mostku nad stawkiem...jak próbowałem przez siatkę skubnąć z ogona pióra :) (nawet skutecznie!) I komu to przeszkadzało?Nie pamiętam lat/roku w którym to zlikwidowano,ale po raz kolejny pozbawiono to miast jednej z niewielu atrakcji...jednym słowem zonk za zonkiem...

Czy Anusia to wróci?Jej zapał jest godny uznania...ale...No,moje stałe "ale" wkurza niektórych-o czym dają znać- ale niestety...jesteśœcie na nie skazani :)

Póki tam jesteśœ gnaj to towarzystwo do roboty!Postuluj,apeluj..a co tam :)

Wykazuj niekompetencje ("e" nie "ę" bo to liczba mnoga:) )...skorupom mówimy NIE.Zasiedziałe stołki karierowiczów,zblazowanych kolesiów znudzonych przymusem chodzenia do pracy...Problem tkwi w tym,że przy przysłowiowym "korycie" brakuje ludzi z pasją.Tych,którym miasto nie jest/nie było obojętne...
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 31 Mar, 2008 23:24   

Watę jadłam w niedzielę bo ten pan stał jak zawsze przy stawku ;) a pawie śœmierdziały ;P
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008 00:16   

Anusiu Ty nie mozesz pamietac tych ptaszkow z duzymi ogonkami bo bylas jeszcze strasznie glubiasta :D



ptaki to przeszlosc...bylo minelo...czas na innego
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008 11:37   

to jak nie pawie to foczki z Kanady : :lol: fajne UU UU by było chociaż :lol: a i one bidulki by przeżyły. Żart :oops:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 00:14   

Miło mi, ze pomyśœlałeśœ Krawiec o tym, ze jestem młodsza niż naprawdę ;) ale sama pamiętam jak uskuteczniałam wyrywanie piórek :twisted: :twisted: :twisted: może dlatego juz ich nie ma ;) :twisted: :twisted: :twisted:

Ponoć facet który sie tymi zwierzetami zajmował umarł i nie zostawił po sobie nic wartego kontynuacji. to i pawie bez ogonów i sarno-daniele ze zniszczonymi od chrupek organami wewnętrznymi zostały zlikwidowane... jak mnie starsi koledzy na boisku informowali : zostały zjedzone :roll: :? :?

Ale skoro Wam tak bardzo zależy moge złożyć interpelacje o pawia ;)

Wogóle macie ze mną kontakt tutaj to piszcie mi dosłownie : "Aniu fajne by było to i to, skąd kasa i kto by się tym zajął" mogę wszystko podac :) no chyba ze sama bede miała inne plany ;)
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 10:07   

No to ja poproszę o interpelacje o Pawie, chociażby w tych Ogrodach Papieskich, kiedyśœ tam "luzem" biegały jak było mini zoo, ale teraz chyba ogrodzenia nie będzie tam nie ?

Jak cośœ jeszcze sobie wymarzę to przekaże.

Tak w sumie ... to na Ciebie głosowałem :P
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 10:13   

Kurde nie ma tu funkcji EDYTUJ POST , tylko trzeba jeden pod drugim ?



Bo zapomniałem napisać, że to cośœ co na portalach pokazywali, że niby to nowy Rynek ma tak wyglądać to ja jestem w pierwszej linii z kosą na sztorc



Nie dla wielkiej psiej kupy na rynku :lol: Nic lepszego nie mogli wymyśœlić ?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 10:49   

Hmm..a to Wy nie piszecie o tych pawiach,które były za tężniami swego czasu?Tam była voliera...I tą ja pamiętam.Mini ZOO to zupełnie inna bajka :) Ale też była "wporzo" :) Dzisiaj z ich pierwotnego domku,który stał przy volierze zrobiony jest skład związany z obsługą tężni...
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 15:02   

Luter napisał/a:
Kurde nie ma tu funkcji EDYTUJ POST , tylko trzeba jeden pod drugim ?



Bo zapomniałem napisać, że to cośœ co na portalach pokazywali, że niby to nowy Rynek ma tak wyglądać to ja jestem w pierwszej linii z kosą na sztorc



Nie dla wielkiej psiej kupy na rynku :lol: Nic lepszego nie mogli wymyśœlić ?


Masz rację z tą kupą soli.To chyba Pryma Aprylis.Ponoć tramwaj ma stac tam ,ale nie widać go na wizualizacji.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 15:35   

juz nie ma płotu w Ogódkach Papieskich bo tam sobie wczoraj fotki pstrykałam ;) na wybiegu dla Kozic ;) A o pawiach o tych własnie z za teżni pisałam :)
 
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Śro 02 Kwi, 2008 21:58   

pawie zlikwidowano rok przed rozpoczeciem budowy tezni, nastepnie siedzialy tam pielegniarki miedzy innymi moja malzonka a potem to zostal magazyn tezni.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 16:08   

18 kwietnia Prezydent Brejza zaprasza na otwarcie Ogrodów Papieskich w Solankach:-)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 18:24   

a ja słyszałam, ze później to bedzie ;)
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 18:28   

Tak podaje dzisiejsza"Gazeta Pomorska"sznowna władzuniu :-)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 19:27   

Uuuu, brak łącznośœci na szczeblach władzy? :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 19:49   

to wykonawcza rzadzi nie? jam tylko uchwałodawcza ;)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 19:53   

No to jak,nie byłoby was tam wtedy?Nie powiadamiani jesteśœcie co,gdzie,kiedy? Prasy nie czytacie koleżanko :)

A przed sesjami zamiast modlitwy powinniśœcie uprawiać "codzienne czytanie lokalnej prasy", tak grupowo,swego rodzaju "słowo na sesję" :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008 19:59   

moze mi sie terminy pomyliły? a sesja już była i wtedy czytałam co było ;)
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008 14:18   

drFaustus napisał/a:
No to jak,nie byłoby was tam wtedy?Nie powiadamiani jesteśœcie co,gdzie,kiedy? Prasy nie czytacie koleżanko :)

A przed sesjami zamiast modlitwy powinniśœcie uprawiać "codzienne czytanie lokalnej prasy", tak grupowo,swego rodzaju "słowo na sesję" :)


ŒŚwięte słowa :lol:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008 19:33   

no przed sesją zawsze czytam ;) i tylko przed sesją :) i jak tam ogródki?
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008 22:31   

Anusiu bez obrazy uczuć,te "ogródki papieskie"czeka taki sam los jak tzw ;ogródki pod blokami,,,,,inaczej "słomiany zapał"(;)

Wojciech
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 06 Kwi, 2008 22:49   

ups zapomniałem dodać ,,,,owe cieniste i urokliwe alejki i labirynty staną sie enlklawą,,,,(machaczy,obnażaczy,puszkopijców)wymieniać dalej???

a może się założymy(;)

wojciech
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008 00:16   

dziśœ byłem w Solankach. Pierwsze co się rzuciło w oczy, to to że folie z Giełdy dolatują aż do stawku pierwszego.

to że wygolili wszystkie możliwe krzaki

to że nic ciekawego w tych ogrodach nie zauważyłem

to że nawet kaczki chleba już nie jedzą

to że jakieśœ konie deptają trawę przed tężnią

to że na tężni od strony wewnętrznej jest za mało ławek

to że na tężni wkońcu mogliby zrobić tę drugą fontannę czy po co tam są te rurki/kable

to że pan z watom(-ą) był , pan z balonami zresztą też

to że nawet ładnie pomalowali Nad Stawkiem

to że ktośœ z Wydziału Ochrony ŒŚrodowiska za przycinki/wycinki etc. powinien wylecieć, bo zdrowe drzewa wycina, suche zostawia zresztą już wiosna, a oni gałęzie tną, albo krzaki 1,5m przycinają do 15 cm.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008 00:16   

zapomniałem dodać



NARZEKAM NON STOP WIĘC POLAK PEŁNĄ GĘBĄ
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008 13:45   

1. Chcesz pożądku zachowaj Go sam :) No chyba, ze wolimy podwyższone podatki by na sprzątanie było ;) hehe pozatym miałam ostatnio kontrole w zakładzie robót publicznych i powiem tyle: większy tam syf niż na naszych ulicach...

2. Wycieli krzaki bo nie chcieli by były
Cytat:
enlklawą,,,,(machaczy,obnażaczy,puszkopijców)
;)

3. a czego sie spodziewałeśœ?

4. Kaczki nie jedzą chleba bo pęcznieją im od niego brzuszki i potem konają w cierpieniach...

5. konie depczą trawę w piękne symetryczne jajo specjalnie dla uciechy mieszkańców.

6. ZAPAMIĘTAM

7. a nie na ogródki piwne to miejsce? sprawdzę.

8. jak w pkt 5 dla uciechy mieszkańców którym nagle się przypomniało, ze mają solanki.

9. Co rok malują na nowy kolor, a ta zieleń mi się zbyt odblaskowa wydaje <ale przynajmniej krzykliwy kolor zwraca uwagę> jak pomalują na fioletowo to zorganizuję tam śœlub :)

10. Ufam tym fachowcom :)



Niecierpię narzekania na mój ukochany ogródek :P
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008 14:41   

Ania nie chodzi mi o papierki typu a bo ktośœ wyrzucił papierek po gumie, tylko o to że z Giełdy lecą foliówki dziesiątkami na Solanki. Proponuje zaraz po Giełdzie żebyśœ przeszła się w stronę Solanek tragedia. I o tyle o ile panowie zbierają te foliówki aż w tym "lasku" wokół "strzelnicy" o tyle sam nie dowierzałem że foliówki zalatują aż za drogę, tamtych niestety nikt nie zbiera.



Nie wiem czy na ogródek piwny, al mi się zawsze wydawało ze to wielkie niebieskie cośœ wystające z ziemi będzie do wody (w domyśœle fontanny)



Tą enklawą pijaków/zboków itd. to raczej Małpi Gaj tam niestety niewycieli :)



Ps. chodziło o stronę zewnętrzną głównie od strony "wałów" 3 ławki.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 12:14   

Kolejny raz w Solankach. Tym razem prawie pozytywnie :)

Pan z watą stał, Baloniki stały, mimo ŒŚwięta pootwierane wszystko, o dziwo chyba 2-3 rysowników (zawsze był jeden), koniki, dorożka spoko.



Dwie malutkie uwagi tym razem i jedno zapytanie.



Pytanie: Dokładny termin otwarcia ogródków ? (dla mnie to nic się nie dzieje tam, a najbardziej mnie śœmieszą te ławki wśœród trawy podczas gdy od strony stawku jednego idąc równo z płotem, aż do drugiego stawku ani jedej ławki nie ma)



Uwagi: Wyczyśœcić "trzeci" stawek i dolać wody (skoro wiatraki przeszkadzają to jak ta breja koło tężni nie przeszkadza, butelki pływają, paczki po chipsach do tego wody pewnie po pas, bo wysłcho)

Lampy nowe, są na pewno ładne, z jednej strony tylko po co je wymieniać zapewne za grubą kasę, z drugiej strony też ciekawe jak przed wandalami je chronić skoro nie maja osłonek ? zbije je ktośœ raz-dwa. Poprzedniczki miały chociaż zabezpieczenie przed zbiciem.





Ogólnie, niewidzę żadnych MLN EURO wpompowywanych w Solanki
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008 17:10   

Luter napisał/a:
Lampy nowe, są na pewno ładne, z jednej strony tylko po co je wymieniać zapewne za grubą kasę, z drugiej strony też ciekawe jak przed wandalami je chronić skoro nie maja osłonek ? zbije je ktośœ raz-dwa. Poprzedniczki miały chociaż zabezpieczenie przed zbiciem.


Pewnie właśœnie po to , że za grubą kasę... w końcu "ktośœ" organizuje przetarg..."ktośœ" go wygrywa...A że zbije? "Ktośœ" za tą samą grubą kasę naprawi... :wink:

Pralnia... priorytety... pozorne ruchy...
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008 00:04   

Hmm ogólnie zaczęli chyba przesuwać fontannę i wymieniać podłoże, ale ... nosz kurde te 4 lampy co są hmm wiszące to woła o pomstę do nieba, przecież właśœnie 2 modele lamp wcześœniej takie właśœnie szkło wymieniali bo szybko się brudziło i zieleniało, a teraz po paru latach znów na to samo się wymienia tylko nie na lampie, a na wiszącej lampie ... cudownie. W ogóle ciekawe czy mieli pozwolenie na wycięcie tych czterech tuj które otaczały fontannę :P



I Droga Aniu zrób cośœ żeby wyczyśœcili trzeci stawek i dolali wody tam, w końcu hydrant stoi :oops: Ja rozumiem, że Prezydent chodzi tylko po głównej alejce i dlatego tylko ją zmienia co parę lat, ale Ty np. chyba powinnaśœ wiedzieć jak wyglądają pływające tam butelki :P
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 00:46   

po calej tej gieldzie to syf jest straszny... kto zostawia smieci ... w glownej mierze hadlowcy ... na targ z nim ! jest tam miejsce !
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 00:48   

Ale po giełdzie sprzątają :) I jest czysto :)
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 00:51   

drFaustus napisał/a:
Ale po giełdzie sprzątają :) I jest czysto :)


to ze sprzataja nie znaczy ze moga syfic.nawalone wszystkiego...jeszcze troche to sobie wywózke smieci zrobia.

jest jedno targowisko niewykorzystane?wywalic dziadostwo z boiska !
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 01:34   

teraz syfu mniej będzie dolatywać do Solanek, bo boisko ogrodzili i rewitalizują to się wszystko na płocie zatrzyma. Tak niech sprzątają po sobie, zwłaszcza pan z grillem. Widział ktośœ ile tam leży kapsli ? :shock:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 08:23   

Krawiec napisał/a:
wywalic dziadostwo z boiska !


Dla mnie dziadowskie to są tego typu komentarze :)

A co Ty nazywasz boiskiem?Tą farsę stratowaną od połowy lat 80-tych?Czy może ten krzywy twór ogrodzony siatą,powstały w miejscu strzelnicy Bractwa Kurkowego?

A tak poza tym...Ludzie,czy Wy nie macie czym tu się zajmować?Poziom zacznie (o ile już nie zaczął) przypominać forum na ino-online.pl. R A T U N K U ! ! ! !

Jeszcze kilka postów nt.Pani Krysi ,która potknęła się o krzywy chodnik czy innych ciężarnych ugodzonych nożem podczas nieudanego rzutu w napastnika,który wszedł na teren prywatny,to będzie już całkiem full wypas :)
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 09:33   

zalozeniem boiska bylo stworzenie kompleksu sportowego - basen stadion hala itp.wyszlo co wyszlo ale nie znaczy to ze jesli juz jest tam mały potworek to musi byc nawiedzany dziadostwem.nie ma doslownie w Inowrocławiu dobrego miejsca do handlu?!strzelnica byla przezytkiem wiec zaorali.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 13 Maj, 2008 16:07   

Prasa podaje,że niebawem prace w Solankach ustaną do jesieni,bowiem szykuje "sie najazd turystów na Inowrocław".

Nie wiem,śœmiać sie czy płakać z owej przyczyny.

Zamiast zacząć prace wczesną wiosną albo póżną zimą,co gwarantowałoby być może zakończenie prac przed sezonem,to włodarze wybrali najbardziej "genialną" opcję rozpoczecia prac w maju.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008 00:15   

lepiej pozno niz wcale :D



od dzisiaj fotografuje wszelkie cuda w Inowrocławiu...album w mojej galerii to Folklor Inowrocławia
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008 14:44   

Tak trzymać:-)Zaraz luknę i popodziwiam uroczki solnego grodu:-(
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008 15:31   

Skoro temat o Solankach to cuda z Solanek sfotogratuj :P



Zacisze, Fregata, zasyfione stawki, zegar słoneczny na obdrapanym budynku, brudne-puste okna w Zakładzie Przyrodoleczniczym, budynek niedaleko Pod Stawkiem (właśœnie jest NA SPRZEDAŻ-może cośœ fajnego powstanie), Warzelnia + Mostek..



Sam chciałem właśœnie cośœ takiego zrobić, ale nie mam czasu. Chciałem umieśœcić to w felietonach na ino-online i wysłać na @ UM do działu Promocji. :roll:
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008 16:05   

Inowrocław się "śœwietnie promuje",

Właśœnie dowiedziałem się z 16-to stronnicowgo wydawnictwa za 4,00 zł pt."Poradnik Kuracjusza.Inowrocław,Miasto Zdrojowe,zakupionego w wieży inowrocławskiej tężni,ee Olimpijczyk Janusz Kusociński pochodzi z Inowrocławia(sic!!!!!!)Albo ja nie znam historii Inowrocławia allbo błazny z urzędu podały autorowi owego "cuda" taka wiadomośœć.

Już boję się czytać materiały reklamujące Inowrocław,powstałe po konferencji Press Tour,gdzie dziennikarze z całej Polski słuchali o historii solnego grodu.

Jeśœli dostali takie baśœniowe informacje ,jak ta o olimpijczyku Kusocinskim z Inowrocławia to ratuj nas Boże,jeśœli mamy zmyslać fakty aby przyciagnać turystów i kuracjuszy do Inowrocławia.

Czy ktośœ robi korekty tych tekstów opisujacych bzdury.

Jedynym związkiem"Kusego"z Inowrocławiem był jego pobyt na kuracji.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008 16:13   

Chociaż, na Wikipedii nie kłamią ...

Janusz Kusociński (pseudonim Kusy) (ur. 15 stycznia 1907 w Warszawie - 20 zm. 21 czerwca 1940 w Palmirach)



Aldek, wiem że nie zwracasz uwagi na takie cośœ jak PW, ale tam z tydzień wiadomośœć do Ciebie jest obok wyloguj na pewno widzisz i nie udawaj :lol:



EDIT: Aldek masz FaQ/Szukaj/Użytkownicy/Grupy/Profil/PW/Wyloguj/Zaloguj na samej górze :P Nie martw się do nie słońce to mało czytelny panel. Dr. też kiedyśœ nie mógł znaleźć :) Ania chyba też mojego PW nie przeczytała sprzed m-ca pewnie :_
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 14 Maj, 2008 16:26   

"Fajnie" brzmi "zmarł w Palmirach"

Walnie przyczynili sie do tego niemieccy okupanci ,którzy go rozstrzelali za odmowę współpracy z nimi.

Odnosnie PW,GDZIE MAM TO PRZECZYTAĆ,BO NIE JARZĘ JUŻ OD TEGO SŁOŃCA:-(
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008 14:54   

Luter napisał/a:
Ania chyba też mojego PW nie przeczytała sprzed m-ca pewnie :_
ja mam info: Nie masz nowych wiadomośœci :P
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 01:23   

Ciekawe czy jakieśœ monetki wyszły im przy fontannie, stara cz궜ć Solanek, główna ... więc jakiśœ niemiec mógłby zgubić dawno temu cośœ ;)



Ogólnie oczy mi wyszły jak zauważyłem dziśœ koło Ławeczki śœciągniętą kostkę i te lampy od podśœwietlania. Na cholerę wykładano to tam skoro, rok później znów to samo rozwalają i identyczne położą ?



Orkiestry Dęte tuż tuż ... życzę chłopakom żeby niezdąrzyli, a Ryśœ najadł się tego co zwykle :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 00:06   

Luter napisał/a:
Na cholerę wykładano to tam skoro, rok później znów to samo rozwalają i identyczne położą ?


Ano przetarg zawsze się ogłosi..."wytypuje" zwycięzcę... A i robota dla firmy tej czy innej...Ot po co. No nie pisz,że Cię to dziwi? Toż to współczesna teraźniejszośœć :) Wszechobecna...
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 00:03   

i biznes sie kreci raczka raczke myje
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 27 Maj, 2008 18:29   

Teren oblukałem,Matten 55 mnie wyśœmiał ,że za płytko tu ziemie zbierali i nic nie będzie.Może miał rację ,bo żadnej monety ani nic po Prusakach nie znalazłem:-(
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 18:52   

Dawniej w Solankach ... przy Muszli Solankowej były dwa dywany kwiatowe teraz są dwa dywany chwastowe (no ja wiem nie sadzili bo remont ale jak to wygląda :shock: ) no i .... nie wiem czy to przycięte czy śœcięte i nowo zasadzone krzewy .... co im w tych starych przeszkadzało ? :shock:
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008 14:54   

W Solankach kur(w)acjusz spod Torunia znalazł pruski guzik Z PIĘKNYM ORŁEM I ZATARGAŁ TO TROFEUM DO MUZEUM NASZEGO:-).A Matten55 mówił :"ALDEK,DAJ SE LUZ ,TU NIC NIE ZNAJDZIESZ":-)ciagnąc mnie na chmiel:-)

Szukania,szukania mi trzeba...:-)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 07 Cze, 2008 20:41   

Słusznie zrobił oddając lokalną (bądź nie) pruską pamiątkę do lokalnego muzeum.Wspaniała instytucja przyjazna wszystkim zainteresowanym.

"Piękny" tzn. jaki? Piękny bo pruski czy piękny pod kątem ornitologicznym? :wink:
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008 12:03   

drFaustus napisał/a:
Słusznie zrobił oddając lokalną (bądź nie) pruską pamiątkę do lokalnego muzeum.Wspaniała instytucja przyjazna wszystkim zainteresowanym.

"Piękny" tzn. jaki? Piękny bo pruski czy piękny pod kątem ornitologicznym? :wink:




Piękny ,zarówno w sensie zabytku zwiazanego z miastem Inowrocław-Hohensalza :D ,jak i ornitologicznym -czyli śœwietnie wykonanym odzwierciedleniem króla ptaków-orła :)
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 11:38   

"Budynek na zdjęciu będzie ponownie ceglany. Zdarta zostanie biała farba, którą został pokryty dawno temu.



Dotąd roboty w Solankach obejmują chodniki i infrastrukturę. Wykonany został plac przed muszlą koncertową, teraz budowany będzie chodnik od pomnika pawia do mostku. "



Trzy pytanka:



- Czy budynek Zarządu Solanek był ceglany ? bo z widokówek zdaje mi się, że zawsze był pomalowany na biało.

(To że z cegły jest to każdy wie)

- Główny deptak bedą robili w sezonie wakacyjnym (gratuluje), ale tu pytanie do Ani, czy obejmuje to też ... (zawsze zapominam nazwy tego "budynku") to cośœ z winogronami, gdzie sprzedają kosze wiklinowe ?

- I pytam się czy chodnik ten też będzie taki jak kosteczka przy muszli. Bo dla mnie to jest idiotyczne, robić to drobną kostką. Powody:

-> tam chodzą ludzie o kulach ...

-> tam jeżdzą ludzie na wózkach ...

-> tam chodzą panie na korku (w Bydgoszczy jest Stowarzyszenie - kobiet, które chce zmienić płytę deptaka niedaleko rynku, bo właśœnie identyczną kostkę tam położono parę lat temu)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 13:19   

Luter napisał/a:
Czy budynek Zarządu Solanek był ceglany ? bo z widokówek zdaje mi się, że zawsze był pomalowany na biało.



Tak, był ceglany. Nie ma u nas w galerii takiej foty? Hmm... Piszę zza domu, ale w wolnej chwili podeslę widok z cegły :)

O, na zaprzyjaźninym portalu jest trochę mojego materiału w tym widokówka ze wspomnianym widokiem :)

http://www.inowroclaw.info.pl/pocztowki/ (przedostatni rząd od dołu, druga od prawej)
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 14:55   

Małe śœledctwo:











- było pomalowane na biało, ale farba schodzi jak widać

- komin chyba inny niż obecnie i ze schodzącą farbą również







- wszystko na biało

- komin znów inny, mniejszy







- tutaj chyba Da Vinci jakiśœ kod ukrył. Pasiasto, nie licząc fantazyjnej wieży po prawej

- komin j.w.







- osobiśœcie bardzo mi się podoba, akcent na wstawki ceglane

- znów schodząca biała farba (wieża)

- komina nie uchwycono (ale nie ma tego muru, który obecnie wszystko tam szpeci)







- z innej beczki, lampa "taka sama" jak obecnie zrobione w tym miejscu

- fontanna na starym miejscu







- znów pasiak, plus ładne pnącze w miejscu obecnej poczty

- komin wersja mniejsza

- fontanna jako użytek ekologiczny i ważny element ekosystemu szuwar







- pasiak zamalowany na całośœć białą

- komin ten sam

- poczta znów w pnączach

- szuwarów brak







- pasiak jest

- pnącze również

- komin mały

- drzewka małe, więc zdjęcie wcześœniejsze od tego powyżej







- niby białe śœciany, ale po prawej widać albo cień, albo pasiak, albo już schodzącą farbę

- pnącze wycięte ... (fontanna w starym miejscu, śœwieżo zasadzone krzewy naokoło niej, palmy też, ale nie ma tej alejki drzew, nie ma alejki - nie ma lamp, trudne mi to osadzić w czasie :) )

- nad daszkiem jest cień, trawa, czy zaciek ?







- znów najładniejsza wersja, tym razem trochę front już przebija cegłą







- wydaje się ceglane, ale na moje za dużo tych białych wstawek więc ochydnie farba zeszła

- nie ma tych ładnych poręczy jak na poprzedniej







- wieże zrobione na odwrót niż gdzieśœ wyżej (śœrodki białe, ceglane boki)

- reszta chyba ceglano-biała

- pnącze dopiero się rozrasta

- komin wydaje się ciut inny

- lamp wiszących brak

- wszystko niedawno zasadzone







- biała fasada

- podjazd dla niepełnosprawnych

- komin niby stary ceglany, a jednak nowy







Jak widać powyżej, wersji było sporo. I lubiano zapominać o tym budynku, bo nie pierwszy raz straszy kuracjuszy.



Zresztą nie ma co się stresować, że Solanki są niby reprezentacyjne, a zdjęcia takie jak te to norma





from inowroclaw.info.pl



puste okna, zamalowane czymśœ, no ale ... Rewitalizacja ...





EDIT: Dr. zrób tak żeby te fotki było widać, bo dobrze wszystko wpisałem i X



EDIT 2 : Tośœ mi roboty narobił, ale zrobie jak bedę miał wolne czyli jutro wieczór :)



EDIT 3 : Przesuneło się w jednym momencie o jedno w górę stąd podpisy mogą być złe, jedną widokówkę musiałem przegapić, a dużo z tym roboty :roll: Dokładnie od ... LAMPY jedzie źle :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 15:30   

Luter, nic nie zrobię, bo nie można :( Żeby wydobyć w postaci linku jakiekolwiek zdjęcie z tego serwera,trzeba je zapisać u siebie na komputerze, a następnie wrzucić gdzieśœ (np.imageshackiem) i zapakować dopiero na forum.
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 01:11   

Tu proszę i już nic nie napiszę by nie uzywac słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe,,,,,uuuuuuffffffffffffff



http://www.pomorska.pl/ap...LAW01/206039379





to sie w pale nie mieśœci
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 01:21   

Za wycięcie zdrowego drzewa płaci się karę vide sytacja z Muzeum

toja k,,,,,, sie pytam "ten małpi gaj jest wyjety z pod prawa"????

Wojciech z w,,,,,
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 19:30   

maten55 napisał/a:
Za wycięcie zdrowego drzewa płaci się karę vide sytacja z Muzeum

toja k,,,,,, sie pytam "ten małpi gaj jest wyjety z pod prawa"????

Wojciech z w,,,,,




Matten,byłem przed chwilą w miejscu, opisanym w linku,który podałeśœ wyżej.Westerplatte 8 wrześœnia 1939 roku wygladało lepiej niż ten przyszły Ogród Papieski po przejsciu pilarzy,kosiarzy a może tornada :twisted: :twisted: :?: :!: :?: :!:

Skotłowany ogromem zniszczeń miejcsa swego zamieszkania i terenu łowieckiego kot siedział bezradnie i spoglądał na dorobek pilarzy,którzy cieli wszystko równo z gruntem.

Jakośœ na remontowanej ulicy Łokietka,mimo wielkiego interesu społecznego mieszkańców,którym brakuje miejsc parkingowych przez drzewa i bezmyśœlnośœć dawnych planistów i architektów tejże ulicy,tam drzewa nie przeszkadzają,nie zostaną wycięte i wszyscy będą parkować na chodnikach,uniemożliwiając poruszanie się mieszkańcom,zaopatrzeniowcom i innym użytkownikom trotuarów tej ulicy.

Tu wszystko gra i buczy,k...a m.ć :twisted: :twisted: :twisted:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 01:12   

aldek1944 napisał/a:
(...) brakuje miejsc parkingowych przez drzewa i bezmyśœlnośœć dawnych planistów i architektów tejże ulicy (...)


W czasach kiedy to planowano, nikt nie przewidział aż takiego rozwoju technicznego i dobrobytu społecznośœci. ówcześœnie i z lekkim zapasem wystarczyło. Sama bezmyśœlnośœć nie jest więc domeną wyłącznie zamierzchłej historii. Jest również sztandarowym produktem współczesnośœci, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnej, niereformowalnej...
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 17:43   

Nic dodać ,nic ująć.

W większośœci chodnik na tejże ulicy jest szerszy od pasa drogowego.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 20:06   

Hmm i co na żadnej z tych widokówek nie można jadno stwierdzić, że cały budynek miał ceglaną elewacje ? Ciekawe jak teraz by wyglądał z takim czymśœ (teraz heh czyli za te ich rok/dwa)



Nadal się upieram, że kostka 5x5 cm jest zła dla ludzi, na korkach, o kulach i na wózkach inwalidzkich :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 22:57   

Hmm... przyznam się, że już nie wiem o co chodzi :) Przecież widać cegłę wyraźnie na wielu z prezentowanych widoków, zatem odpowiedź jest jasna :wink: W pierwszym okresie swojego istnienia nie był popaprany i posiadał naturalną cegiełkę.
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 00:30   

Dla mnie to wszędzie jest biało-cegłowata elewacja :P
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 18:16   

Po wybudowaniu do lat 20-tych XX wieku była oryginalna cegła,nie pochlapana wapnem.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 21:42   

na Nowym Osiedlu tez jest planowana wycinak drzew dokładnie 8 sztuk....poniewaz lokatorzy maja zbyt ciemno w mieszkaniu :D ... po wycieciu zostanie nasadzonych 16 nowych drzew w innym miejscu lecz beda to jakies male iglaczki na sztuke



ja sie akurat ciesze ze przed moim oknem rosnie drzewo poniewaz jest zielono i latem mam cień
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 25 Cze, 2008 15:43   

Za jedno wycięte drzewo ponoć trzeba posadzic trzy. Tak jest przy okazji tworzenia Ogrodów Papieskich w Solankach.

Tymbardziej w dzielnicy Zdrojowej ZA JEDNO usunięte powinni ZASADZIĆ TRZY!!! ,a nie dwa jak wynika z podanej przez Krawca informacji DWA:-)

Wszystko byĆ może zależy od dzielnicy.W jednej przelicznik wynosi DWA ,w innej TRZY,A W NIEKTÓRYCH 0 !!!
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 12:17   

Gdy była wycinka, niepotrzebna zupełnie na Ekonomie (gdzie wycięto drzewa z frontu WSZYSTKIE sic! - że niby wszystkie chore, odraz z drugiej strony wszystkie, co z tego, że suche drzewa są przy płocie od bloku, oni wiedzą swoje. A ile posadzili ? tyle samo a nawet mniej bo od strony boiska nie zasadzili)



Ogólnie w Solankach myśœlałem że jest już wszędzie automatyczne podlewanie kwiatów, a idąc ostatnio wszędzie pełno niebieskich rur.

A no i jeszcze te dwa mini mikro chodniczki niedaleko muszli nowe, heh tam nawet wózek się nie zmieśœci :D



Ale odnawiają za to ... (to białe cośœ gdzie pani z wikliną stoi, zawsze zapominam nazwe) ... szkoda że wycieli przez to winogrono :(



Do tego o rok przesunięto kasę z EU na rewitalizację, więc się nie zdziwie jak nagle prace staną do miasto rok ze swoich będzie musiało dokładać.



Zamiast naprawić lampy, wyrównać chodniki to oni nowy chodniczek robią heh.



I pytam się poraz setny kto zatwierdził taką nawierzchnie tych deptakow ? przecież tam dzieciak zęby może stracić jak się potknie bo wyboje są na tych 5x5 kostkach. Nie mogli wyrównać ładnie jak przez Sanatorium na ŒŚwiętokrzyskiej. ?
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 13:35   

Konserwato r zabytków nie zgodził sie na kostke z polbruku,poniewaz Park Solankowy wpisany jest do rejestru i taka kostka tutaj by nie pasowała wg.niego.

Tylko dziwne,że w starszej Kruszwicy,obok Mysiej Wiezy i na Półwyspie Rzepowskim w kierunku plaży kostka polbrukowa nie przeszkadzała i taka właśœnie tam sie znajduje.

Jesli chodzi o odwoływanie sie Naczelnika Wydziału Inwestycji Miejskich do nawiazania do koncepcji przedwojennego deptaka przed Muszlą Koncertową w Solankach wykonanego z kostki granitowej to mam watpliwosci,czy takowa kostka tam sie znajdowała.Nie widziałem,żeby nawierzchnia w tym miejscu była wyłożona przed II wojna śœwiatową kostką.Widac jedynie tzw.klepisko.Podobnie w okresie tej wojny.Tak więć,wg.mnie istniała tylko KONCEPCJA WYŁOŻENIA ALEJEK I PLACU PRZED MUSZLĄ KOSTKA Z GRANITU.wYBUCH WOJNY W 1939 ROKU,PEWNIE ZNIWECZYŁ TA KONCEPCJE ,DO KTÓREJ POWRÓCONO W TYM ROKU.

Może mi ktośœ podać przeznaczenie nowo wytyczonej alejki(?) od Pomnika gen.Sikorskiego ,przebiegającej równolegle do głównej aleji spacerowej w stronę mostku nad stawkiem i tężni???Jej szerokośœć nie okreśœla mi jej przeznaczenia.

CZYZBY SZLAK DLA KACZEK,KACZORÓW,INNEGO PTACTWA I KOTÓW MIESZKAJACYCH W SOLANKACH I PORUSZAJACYCH SIE PO TRAWNIKACH SOLANKOWYCH NIEZGODNIE Z PRZEPISAMI I REGULAMINEM PARKU SOLANKOWEGO:-)???
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 15:57   

Aldek z drugiej strony masz też cośœ takiego ciut szerszego od muszli :)



Też nie mam pojęcia co to )



Hmm chodziło mi o ten chodniczek ładny przy ŒŚwiętokrzyskiej zrobiony przez Sanatorium Metalowiec, czy to jest polbruk ? mi się wydaje, że to, to samo co przed muszlą, tylko ładnie położone
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 17:23   

Przy Metalowcu jest kostka granitowa:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.