FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: jaruzelski, wojciech

Wojciech Jaruzelski
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 25 Maj, 2014 19:30   Wojciech Jaruzelski

--> Nie żyje gen. Wojciech Jaruzelski
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 11:51   

:cry: Odchodzi kawał współczesnej historii. :cry:
 
 
JanPoszept 
starszy drużynowy



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 241
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014 13:08   

Raisa napisał/a:
kawał
?


niestety - cały..... wreszcie emeryture nie bedzie brał...
 
 
gogo-dimpek 
pomocnik komendanta drużyny
Homo-wratislawienses



Wiek: 51
Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 381
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 31 Maj, 2014 21:37   

Jakby powiedział Pan Zagłoba -"...On już na tamtym sądzie i ludzie do niego nic nie mają...". A z drugiej strony trzeba mieć naprawdę dużo siły i dużo samozaparcia w sobie, bo jakoś nie widzę aby to jego postępowanie można było nazwać "sprzedawczykostwem". Aby stać się postacią aż tak kontrowersyjną w naszej historii. Na swój sposób generał Jaruzelski jest jednak postacią wybitną

EW. Św. Jan, rozdział 8," Niewiasta cudzołożna".
_________________
Były "niezrzeszony" z Wrocławia
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 01 Cze, 2014 11:47   

A ja z żenadą obejrzałam pogrzeb byłego Prezydenta. :cry:tak myślę skąd ci "ludzie" czerpią swoją wiedzę w temacie i skąd czerpią inspirację do tak haniebnych zachowań. :cry: Jednym słowem wstyd.
 
 
gogo-dimpek 
pomocnik komendanta drużyny
Homo-wratislawienses



Wiek: 51
Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 381
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 01 Cze, 2014 19:42   

Dlatego uważam że w tym właśnie przypadku cytat z tego rozdziału ewangelii św Jana, tym osobom które protestują tylko sami nie wiedzą przeciwko czemu. Najlepiej dać im przeczytać i niech się zastanowią:
"...Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień...".
_________________
Były "niezrzeszony" z Wrocławia
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 01 Cze, 2014 19:47   

wiesz, gogo tak myślę a właściwie jestem pewna, że tak haniebnie zachowanie jest przypisane "garstce" tych bez grzechu. :jump:
 
 
gogo-dimpek 
pomocnik komendanta drużyny
Homo-wratislawienses



Wiek: 51
Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 381
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 01 Cze, 2014 20:25   

Szczerze mówiąc to ja tam nikogo takiego "bez grzechu" nie widzę. A zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem ktoś tu kogoś nie napuszcza i nie zaczyna robić z tego wielkiej polityki.
Ja stan wojenny pamiętam choć nie za bardzo on mnie obchodził. Miałem wtedy 14 lat i swój świat książek i modeli do sklejania. Mój ojciec był partyjny ale myśmy jako rodzina z tego nic nie mieli. Tak poważnie mówiąc to mój ojciec choć był partyjny ( jak już wspomniałem) to jednak bardziej lubił tę opozycję niż partię. Stanie w kolejkach za mięsem czy za innymi produktami było normą, godzina milicyjna obowiązywała nas tak samo jak wszystkich. Inne zakazy, nakazy, obostrzenia i ograniczenia też.
Za to że 31 sierpnia 1982 roku wyszedłem z domu po południu i znalazłem się przypadkowo w centrum na jeszcze wtedy ul Świerczewskiego (Piłsudskiego dzisiaj). W sąsiedztwie miejsca demonstracji gdzie widziałem różnych ludzi nawet w moim (wtedy) wieku oberwałem w domu.
Nie zaprzeczam że jak ktoś miał w domu kogoś kto był związany z działalnością opozycyjną i był z tego powodu represjonowany. Taki ktoś ma prawo Jaruzelskiego w jakimś sensie nienawidzić. Ale najzabawniejsze jest to że nasi byli tutejsi działacze tamtej Solidarności którzy byli represjonowani, właściwie dzisiaj przeciwko samemu Jaruzelskiemu nic nie mają.
Kim był osobiście dla mnie wtedy Jaruzelski w tamtym okresie ustrojowym? Nikim, to był facet który w tym bałaganie rządzi. Tak rządzi jak mu pozwala na to sytuacja w kraju, "obozie bratnich państw" i w reszcie świata.
_________________
Były "niezrzeszony" z Wrocławia
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 02 Cze, 2014 19:11   

gogo, dla mnie to już historia. :roll: Było minęło.Każdy ma swoje wspomnienia, przeżycia. :roll: I jak sam widzisz ktoś chce robić na tych minionych czasach swoją politykę.Trzeba jeszcze czasu aby podchodzić do tematu bez emocji, o ile bez emocji się da.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.