FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: bajek, bajka, projektory, rzutniki

Rzutniki - projektory bajek Ania, Bajka
Autor Wiadomość
Maximo
służba przygotowawcza


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Pakośœć
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 13:18   Rzutniki - projektory bajek Ania, Bajka

Witam Serdecznie.

Pamiętacie kultowy rzutnik Ania ?

Niedawno udało mi się takowy zdobyć.



Bajki do rzutnika :

 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 11:36   

Nie, wychowałem się na rzutniku "Bajka" - taki czarny, bakelitowy, dużo starszy... również kultowy Super

Kolekcja bajek jest do dziśœ Super

Postaram się go wrzucić :wink:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 12:59   rzutnik Bajka

Faustus, wrzuć fotkę tego "projektora" , bo tak za moich czasów nazywaliśœmy to cudo "Bajka" :wink: No i te cudownie, bajecznie kolorowe bajeczki z kliszy Heart
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 13:27   

"Bajka" była sama w sobie nazwą rzutnika :wink:

Postaram się wrzucić... Rock ya
 
 
MisiaD
szeregowy


Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 07 Sty, 2013 21:20   rzutnik Bajka rzutnik Ania

Widzę, że brakuje zdjęć w temacie, więc wrzucę kilka swoich. Jakośœć jest jednym słowem marna, ale zdjęcia były robione bardzo na szybko, w mroźnych działkowych warunkach.



Czytając podpisy pod obrazkami przypomniał misię pewien dowcipny (prawdziwy?) tekst z internetu: "Jak możemy być normalni i grzeczni, skoro jak byliśœmy mali, to oglądaliśœmy Tarzana, który chodził półnago. Kopciuszek wracał o 12.00 w nocy. Pinokio kłamał. Alladyn był złodziejem. Batman jeździł 320kmh. Królewna ŒŚnieżka mieszkała z 7 chłopakami. Papaj palił fajki i miał pełno tatuaży. Pacman biegał po ciemnej sali i jadł kolorowe pigułki od których dostawał energii. Bolek i Lolek oraz Tola, żyli w trójkącie. Żwirek i Muchomorek byli parą. A Pan Kleks czytał poradniki Młodego Zielarza, Kaczor Donald chodził bez majtek, a Smerfetka była tylko jedna na cala wioskę..." gdyż nasze bajki były pełne %, magicznych proszków, imprez, a przede wszystkim wszelkich katastrof i śœmierci...



Rzutnik







Milicjanci u władzy ;)



Tymczasem Ika sprowadziła pomoc - Stać! Ręce do góry! - krzyknął milicjant. Przestępcy nie mieli żadnych szans ucieczki.





Jeszcze niewinnie: Jaśœ i Małgosia



Dnia pewnego przed śœnaidaniem poszedł Jaśœ na polowanie. -Ach, braciszku, tak Cię proszę, zabierz też i mnie, Małgosię.





Magicznie



- Nie jestem zwykłym koralikiem - głosik brzmiał uroczyśœcie - mogę spełnić każde życzenie człowieka, który trzyma mnie w swej dłoni...





Kto chce, sam skojarzy :P



A tu śœpiewy i muzyka: ktośœ tam ćwierka, ktośœ tam bzyka





Chłopców uczono "prawdy" od małego



Pewnego dnia postanowił opuśœcić gderliwą żonę z sześœciorgiem dzieci i ruszył gdzie oczy poniosą.





Jeszcze po kropelce...



Któregośœ dnia Renia przestraszyła się: - Mamusiu, Kitce cośœ się stało! Ona się przewraca... Okazało się, że wiewiórka wypiła buteleczkę kropli na spirytusie.





Klęski żywiołowe



A kiedy razu pewnego spadł grad, omal ich nie zabił.





Nieszcz궜liwe wypadki



Trach! Kamień trafił w sam śœrodek owego przedmiotu i wbił się głęboko.





Kumulacja nieszcz궜ć



- A gdzież twoja mamusia? - spytała królewna całując małą. - Umarła i tatuśœ. A niania uciekła ze mną z domu, bo jakiśœ straszny pan chciał mnie zabrać. Niania też umarła i teraz mam tylko Marysię...





Mhroczne ostatnie zdanie



A kiedy nastał ranek, w zaułku domu siedziała dziewczynka z czerwonymi policzkami, z uśœmiechem na twarzy - nieżywa. Zamarzł ostatniego wieczora minionego roku. Ranek noworoczny ośœwietlał jej martwą postać.







 
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 07 Sty, 2013 23:25   rzutnik Bajka

Misia, ale mam podróż w czasie. :wink: W domu rozwieszaliśœmy przescieradło na drzwiach i z tego cudownego projektorka "Bajka" szła projekcja tych cudownie kolorowych bajek :wink: Oczywiśœcie zawsze był spór kto czyta tekśœcior. :roll: Wszyscy wyrażali swój akces ale nie każdego dało się słuchać. :cry:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 14:16   

Ok, MisiaD tchnęłaśœ odrobinę śœwieżośœci w temat, motywując mnie tym samym do ruszenia kośœci i wrzucenia wcześœniej wspomnianej "Bajki", tj. rzutnika, na którym wychowuje się już... trzecie pokolenie w naszej rodzinie!



















Co do tekstu z internetu - traktowałbym go raczej żartobliwie i być może taki kontekst przyśœwiecał jego autorowi.

Moje słowa - na poważnie. Dzisiejsze "mózgotrzepy" dla latorośœli to dopiero destrukty psychiki.

Agresja (w tym kolorystycza), przemoc psychiczna i fizyczna, wrzaski, deprawacja ogólnoprzyjętych (sprawdzonych - moralnych itp.) systemów wartośœci, przekazy podprogowe, rozmaite socjotechniki...

Jednym słowem 99% to fabryki zła.

Oczywiśœcie bajki naszego dzieciństwa też nie były kryształowo czyste, ale przynajmniej motywowały do nauki czytania, gdyż nie było czegośœ takiego jak TV, DVD, PC itp., a przez to ich dostępnośœć była ograniczona.
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 22:07   projektor Bajka bajki na kliszach

prayer prayer prayer Wielkie dzięki za fotkę "Bajki" :wink: Mam tylko miłe wspomnienia połączone z tym projektorkiem, bo tak nazywaliśœmy ten sprzęt :roll: Do dzis przy każdym spotkaniu rodzinnym, czy koleżeńskim z ogromnym rozrzewnieniem wspominamy te bajkowe, domowe, seanse bajkowe. Super Super Super
 
 
jarek alu
kandydat


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 14
Wysłany: Pią 11 Sty, 2013 22:54   

A dzisiaj ktośœ rzutnik Ania z filmami o 4 pancernych postawił przy śœmietniku ... Od razu adoptowałem :D
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 11 Sty, 2013 22:59   

:wink: Ale miałeśœ farta. Super Super
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013 17:08   

Sprawny?

Że też takiej profanacji ktośœ się dopuśœcił Mr. Green

Niestety nie posiadam bajkowych pancernych :cry:
 
 
MisiaD
szeregowy


Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013 17:19   

łaaał, to się nazywa szcz궜cie :)

Pancernych tez niestety nie posiadam, a prawie wszystkie klisze z bajkami są w opłakanym stanie :(
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013 17:48   

Czy to z powodu ich działkowego leżakowania w zróżnicowanych warunkach? :roll: :wink:

Tak swoją drogą, to macie jakieśœ "ciekawe" materiały na takich "bajkowych" kliszach?

A samych bajek dużo? Z którego roku najstarsza?
 
 
MisiaD
szeregowy


Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013 18:34   

Pewnie za bardzo wyeksploatowane są ;) Na działkę pojechały jak już przestaliśœmy je tak często oglądać, od tego czasu wyciągałam rzutnik dośœć rzadko... Podejrzewam, że ich stan spowodowany jest posiadaniem przeze mnie brata o innych gustach ;)

Nie mam pojęcia, z którego roku pochodzi najstarsza bajka, ale pewnie i tak ktośœ z Was by mnie przebił...
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 12 Sty, 2013 23:00   rzutnik Bajka Ania projektor projektory do bajek

MisiaD, zabezpiecz je zanim je przysłowiowy szlag trafi na tej działce :wink:

Altany się palą... do domków się włamują..., a szkoda by było stracić kawałek historii... swojej historii i techniki :D

Właśœnie jestem śœwieżo po seansie, tj. cowieczornym czytaniu/oglądaniu. Dziśœ na tapecie był "Pilot i ja" oraz "Miśœ cyrkowiec".

Odpowiednio bajka nr 346 z Wydawniczo Ośœwiatowej Spółdzielni Inwalidów WSPÓLNA SPRAWA i druga z nr 21 Zakłady Fotofilmowe WOSI WSPÓLNA SPRAWA, Warszawa ul. Pańska 57.

Wygląda na to, że któraśœ z nazw była pierwszą, a obydwie są tym samym, tyle że na przestrzeni lat.

Tylko która? :roll:

Może niższy numer bajki ma tu jakieśœ znaczenie?

Opakowania - pudełeczka są takie same. Niższy numer ma jakby nadruk "pieczątkowy", natomiast "Pilot..." to już opcja drukowana.



[EDIT] Z ostatniej chwili...

Idę za ciosem :D

O "mojej" Bajce co nie co można przeczytać http://prexer.org/historia/
 
 
jarek alu
kandydat


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 14
Wysłany: Pon 14 Sty, 2013 19:15   

Sprawny jest - od razu projekcje zrobiłem :)



Oprócz 4 pancernych było:

- Kichuśœ majstra Lepigliny,

- Dobry Wojak Szwejk,

- dzielny cynowy żołnierz,

- ŒŚwiniopas,

- Królewna ŒŚnieżka i krasnoludki,

- Lech, Czech i Rus,

- Dzieci kapitana Granta cz I i II

- Guliwer w krainie liliputów,

- Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej,

- Przygody Stasia i Nel cz II
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013 13:35   

Po tytułach można wnioskować, że właśœcicielem był przedstawiciel płci męskiej raczej :D (choć kto wie... :roll: )

Z Twojej listy mam tylko "Królewna ŒŚnieżka i krasnoludki" :D
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 03 Mar, 2013 20:37   rzutnik Bajka klisze bajki na kliszach

Tak przy okazji wątku - może posiada ktośœ z Was bajkę na klisze "Alicja w Krainie Czarów"?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 16 Maj, 2015 21:20   rzutnik Bajka klisze bajki na kliszach

Jakim miłym zaskoczeniem, było spotkanie na muzealnej ekspozycji mojej "Bajki" :mrgreen:
Nawet lekko zdekompletowana ;)

 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 17 Maj, 2015 11:13   

Też miałam taki aparat do ogladania bajek :supz: Jakie cudowne bajki w tym projektorze , bo tak nazywaliśmy to cudo techniki oglądaliśmy. :supz: :h:
_________________
http://www.stowarzyszeniebastion.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.