FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: fotosiku, ladujemy, zdjecia

Ładujemy zdjęcia na Fotosiku
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 03 Cze, 2009 19:56   Ładujemy zdjęcia na Fotosiku

Z myśœlą o tych użytkownikach forum ,którzy pomimo szczerych chęci nie dawali sobie do tej pory z samodzielnym wklejaniem zdjęć, pomyśœlałem, że warto by było przeprowadzić mały kurs tej czynnośœci :)

Zawsze dostępny w tym miejscu będzie pomocny dla wszystkich początkujących i mam nadzieję, że przyczyni się on do wzrostu ilośœci ciekawych foto materiałów! :)



Zatem do dzieła!





Na stronie głównej forum odnajdujemy w dziale KĄCIK FOTOGRAFICZNY temat Ładowanie zdjęć. W jego oknie od razu widoczny jest panel służący do bezpośœredniego ładowania zdjęć na wirtualny serwer i pozyskiwania z niego adresu-linku do zdjęcia, które następnie dzięki niemu możemy zamieśœcić na naszym (czy każdym innym forum)









Załóżmy, że już mamy na naszym komputerze gotowe (tzn.obrobione do wstawienia zdjęcie/zdjęcia) i chcemy je wstawić na forum korzystając z naszej "ładowarki".

Musimy wskazać, to zdjęcie którego wstawieniem jesteśœmy zainteresowani. W tym celu wykorzystujemy przycisk Przeglądaj









Po jego przyciśœnięciu otwiera nam się w lewym górnym rogu ekranu okno, które nosi nazwę "Wysyłanie pliku". Jego zawartośœć domyśœlnie otwiera się na Pulpicie (Szukaj w: Pulpit), którego zasoby pokazują się w formie plików:









Zdjęcia, obrazki bądź inne grafiki najcz궜ciej mają rozszerzenie .jpg W naszym przykładzie w zasobach Pulpitu widzimy cztery pliki z rozszerzeniem .jpg Zainteresowani będziemy jednym z nich:









Czynnośœć 1: wskazujemy plik który nas interesuje lewym przyciskiem myszy (dalej używać będę ogólnoprzyjętego skrótu LPM). W efekcie tej czynnośœci plik podśœwietlił nam się niebieskim tłem oraz dodatkowo jego nazwa wypełniła wcześœniej puste pole "Nazwa pliku" ( porównaj pole w poprzednim rysunku na lewo od przycisku "Otwórz").

Czynnośœć 2: klikamy na przycisk Otwórz:









Efektem poprzedniej czynnośœci (kliknięcia "Otwórz") jest zamknięcie okna Wysyłanie pliku i powrót do strony głównej forum. Jednak w Panelu ładowania widzimy, że wcześœnie puste pole adresowe zapełnia teraz śœcieżka lokalizacji wskazanego przez nas wyżej pliku gotowego do załadowania:









Klikamy więc na przycisk Dodaj









Kliknięcie spowodowało otwarcie nowej karty przeglądarki, a w niej strony Fotosik.pl w panelu wgrywania zdjęć. Komunikuje nam ona dodatkowo, że wgrywamy zdjęcie jako niezalogowani, co przyjmujemy do wiadomośœci i klikamy na napis Kontynuuj mimo wszystko:









W efekcie otrzymujemy całą litanie wygenerowanych kodów do naszego zdjęcia :)

Nas interesować będzie w tym momencie ostatni z nich, z działu "Pozostałe":









Który z resztą nazywa się Bezpośœredni link do zdjęcia (500px) [ pomoc ] Nowe!









Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy (PPM). Rozwija nam się menu opcji do wyboru, z której wybieramy lewym przyciskiem myszy (LPM) Kopiuj









Wracamy na forum (przełączamy się na odpowiednią kartę przeglądarki!), wybieramy dział, temat, wątek w który chcemy wkleić zdjęcie, a następnie Odpowiedz. Wykonujemy czynnośœć 1:Z prawego górnego rogu okienka odpowiedzi wybieramy LPM przycisk Img. W jej efekcie w pole tekstowe odpowiedzi wskoczył tekst [img]









Teraz w miejscu mrugającego kursora przyciskamy PPM -> Wklej -> LPM:









W efekcie tych czynnośœci w pole tekstowe wkleiliśœmy wygenerowany wcześœniej w fotosiku link do zdjęcia:









Teraz tylko musimy zamknąć tzw. tag wybierając ponownie z prawego górnego rogu okienka odpowiedzi LPM przycisk Img*:









W jej efekcie w pole tekstowe odpowiedzi wskoczył tekst [/img]:









Teraz nie pozostaje już nic innego jak tylko wysłać odpowiedź przyciskiem Wyśœlij!

Oczywiśœcie można ją ( a nawet wskazane jest :) ) uzupełnić ją kilkoma własnymi słowami, opisem zdjęcia itp., czyli tym wszystkim co już potraficie :)





Istnieje jeszcze wariant drugi, bez otwierania i zamykania tagów ([img]link[/img].

Polega on na skopiowaniu gotowej treśœci zawierającej wygenerowany link wraz z odpowiednimi "wywoływaczami".

Pozyskujemy go z tej samej wygenerowanej strony linków do zdjęcia, tyle że z wcześœniejszej pozycji Kody na forum dyskusyjne:













Wszystkie pozostałe czynnośœci wykonujemy w identyczny sposób.













Forma być może krótsza, łatwiejsza, ale warto znać więcej :)





Mam nadzieję, że dzisiejszy materiał przyda się Wam i będzie pomocny w samodzielnym zmaganiu się z forum i internetem :wink:



W razie wątpliwośœci proszę śœmiało pytać! Pomożemy :wink:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 09 Cze, 2009 00:52   

Rewelacyjny, szczególowy opis! Choć ja proponowałabym się zalogować i swoją galerię Tworzyć ;)
 
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 21:41   

:shock: Ale z sygnaturką mam problem. :roll:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 21:51   

Ehhh... przyjdzie czas, to i dla sygnaturkowego programu zrobię dla Was szkolenie :)

Póki co trzeba sobie radzić :) I tak nieźle idzie Super
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 22:12   

Rolling eyes Łatwo powiedzieć,, "sobie radzić"A radzę sobie jak mogę.No z różnym skutkiem. :wink:
 
 
tropiciel
służba przygotowawcza


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: N- NE
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 17:49   

jestem nowy na forum, chciałbym rozszerzyć pewne działy i informacje, jednak za czorta nie mogę sie połapać z dodawaniem zdjęć, tym bardziej że zamieszcza się je na innym serwerze. Proszę o pomoc lub po prostu otrzymacie suche fakty bez zdjęć, map i rysunków :(



Opis powyżej "krok po kroku" jest dla mnie nieczytelny, gdyż pewnych działów i informacji nie mogę odszukać na forum
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 23:22   

Temat fotosika i jego powiązań z forum delikatnie się zdezaktualizował.

Powyższy przewodnik również nie do końca spełnia swoją rolę, muszę go właśœciwie zdjąć/zamknąć temat, bo tylko przeszkadza. :?

Na GG zrobimy przyspieszony kurs "live" :wink:
 
 
tropiciel
służba przygotowawcza


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 24
Skąd: N- NE
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 00:01   

Marcinie- dzięki za pomoc, "pierwsze koty za płoty"- kurs zaliczony z powodzeniem. Mam nadzieję że w tej chwili będę mógł korzystać z całego potencjału tego forum.
 
 
JanPoszept 
starszy drużynowy



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 241
Wysłany: Śro 17 Lip, 2013 22:48   

w przypadku posiadania swojej galerii zdjęciowej - kopiuję adres zdjęcia i wklejam do tagów..?



czyli tak samo jak z fotosika...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 19 Lip, 2013 14:23   

Tak :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.