FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: quotweglowkiquot, rozjazd

Rozjazd z "Węglówki"
Autor Wiadomość
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 02:31   Rozjazd z "Węglówki"

Witam,



od dłuższego czasu zastanawiały mnie obiekty ukryte w krzakach w obrębie tzw. "kolejowej obwodnicy" Inowrocławia, czyli rozjazdów Węglówki do Inowrocławia i omijających go.



W temacie o wieżach ciśœnień chciałem poprosić, żeby chociażby Pan admin przy Joggingu przebiegł z 1,5 km dalej ;) by sprawdzić co to budowle, ale ..



Otworzyłem googlemaps ... i oczom ukazał się ... sami zobaczcie:





-pod wyrazem Satelita cień rzuca nam Wieża Ciśœnień, co by się orientować w odległośœciach

- widać strasznie równe szerokie linie ... zasypany rów ?

- no i widać oczywiśœcie "krzaczory" z trapiącymi mnie budowlami (ziemianki ?) (lewy dolny róg)



Patrząc na rok 1944



- dwa oznaczenia B.W. -> Bahnwärter -> Budki Dróżnicze. Z okien pociągu widać że jedna chyba opuszczona.

- wzdłuż torów przy Dróżniczówkach rampy ... akurat przy tej z "krzaczorami" dużo krótsza





Ale wracając do tematu:

- Co może kryć się w krzaczkach ? ziemianki ? schron dla dróżnika/ków?

- Czy cośœ zostało z ramp ? I czy mogli w tym miejscu być wyładowani jeńcy wojenni przebywający w okolicy Rąbińskiej (po cz궜ci, wiem że kawałek peronu jest przy bliższej Dziarnowa B.W.)

- Czym są te regularne szerokie linie w ziemii widoczne z satelity ?

- Czym jest obiekt (przy dróżce od liczby 85 w dół) którego kanał prowadził do "dużego" kanału ?



A i na koniec. Zajrzyjcie na:

http://amzpbig.com/maps/3275_Hohensalza_1944.jpg

i googlemaps , a przekonacie się ile widać z satelity starych dróżek i ile obiektów przetrwało do dziśœ :) M.in TROTZEN (cokolwiek to jest, cośœ związanego ze zbiornikiem wodnym)



EDIT:





Brązowy - rampy/perowny

Jasny błękit - stróżówki

Niebieski - domy/obiekty które istnieją

Czerwony - wieża ciśœnień

Żółty - kanał i "ciek"

Różowy - obiekty których brakuje (obiekt po prawej- widać fundamenty, nawet na screenie z przybliżenia tutaj, są one idealnie na tej równej szerokiej białej linii)

Zielonkawy - "cośœ" w krzakach
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 09:33   

Nooo, extra temat prayer Super

No i zadanie domowe przy okazji :)

Siedzę właśœnie i przesuwam góra/dół porównując mapę z terenem.

Nie znam historii tego miejsca, ale z przyjemnośœcią potropię z Wami :D



P.S.Czy byłby ktośœ chętny na jutrzejszy wypad w teren? Powiedzmy, że o 13.00 pod wieżą?
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 14:23   

Znaczy Wtorek 13.00 tak ? :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009 22:05   

Yes Super Po korekcie 12.30 przy "opuszczonym".
 
 
g.dark
starszy drużynowy


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Inowrocław/ Bydgoszcz
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009 03:05   

[quote]M.in TROTZEN (cokolwiek to jest, cośœ związanego ze zbiornikiem wodnym)[/quote]



Trotzen nazwa Mimowoli w latach 1940 -45 (tłumaczenie polskiej nazwy - der Totz; przekora, knrąbrośœć). Tyle mogę pomóc.
 
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009 15:34   

Też już do tego wczoraj wpadliśœmy.



Natomiast co do tych regularnych linii w ziemi to najprawdopodobniej rurociąg z solanką między Janikosodą, Sodą Mątwy i .... nie wiem śœlad gubię w Płonkówku :) może tam jest jakaśœ pompa solanki ?
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Czw 25 Lut, 2010 15:11   

zrobiłem film komórką i trochę próbowałem stopklatkować ...



krzaczek nr 2



krzaczek nr 1 z obrysem ów ziemianki, wejśœć filmik nie uchwycił :)



opuszczona stróżówka przy krzaczkach



kawałek za stróżówką zaczyna się "peron" zaznaczony na zółto



stróżówka na rozgałęzieniu, również opuszczona (jest najbliżej), na pierwszym planie za słupkiem ... cośœ od szerokich linii czyli rurociągu z solanką



główny krzaczor nr 1, w śœrodku to białe oddziela obiekt 1 z obiektem 2 (który jest tym z zdjęcia wcześœniej z żółtym obrysem)



stróżówka nr 1, z innej perspektywy





Stróżówki za mostem nie widać z torów, gdyż jest tam wysoki nasyp, który się w dziwny sposób urywa. Nie widać też żadnych śœladów peronu przy niej.
 
 
carlo.rossi
służba przygotowawcza


Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Pon 28 Cze, 2010 23:21   

Znalazłam cośœ autorstwa kolegi Lesia12345:

http://ino-online.pl/blog...&w=2176&us=1302

Co mamy o tym myśœleć?Bo rozmija się to nieco z informacjami na forum na które jako źródło się powołujesz?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 28 Cze, 2010 23:32   

Monte.cristo, dzięki za czujnośœć i cynk.

Z tego wszystkiego aż zakładam tam swój profil, by móc co nie co konfrontować z wirtualna rzeczywistośœcią i być na bieżąco co w lokalnej trawie piszczy :) [choć czasu na to za bardzo nie mam :( )
 
 
michal_ino85
kandydat


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 18:46   

Witam jestem tu nowy i zarazem szcześœliwy, że znalazłem taka stronke ponieważ od dłuższego czasu badam Inowrocław i okolice inowrocławia i mógłbym sie z wami podzielic fajnymi ciekawymi miejscami. A co do tej opuszczones stróżówki to nie wiem czyy ona jest aż tak opuszczona w zeszłym roku latem z kolegą tam trafilismy i okazuje sie że ktośœ tam prawdopodobnie mieszka poniewaz z okien było widac ze ktos ogląda telewizje. Znam inne tez ciekawe miejsca napewno sie z wami podziele na tym forum.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 19:37   

Witaj Super

Też znam to miejsce jako bardziej zamieszkałe niż opuszczone :D

No, skoro tu trafiłeśœ to mam nadzieję, że do forum dołączył oddany fan lokalnej historii :wink:

Zapraszamy Super
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 20:21   

Królewstwo dla tego kto mi powie jakim programem robiłem te stopklatki powyżej !? :lol: :lol:



Ogólnie temat podupadły, ale wracając do niego ... no tak tak opuszczone to to nie jest, do tego fajna "psina" na zagrodzie, ta druga stróżówka też chyba zamieszkała, chociaż oznaki życia stamtąd nikłe dochodzą :lol:
 
 
michal_ino85
kandydat


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 08 Lut, 2012 02:21   

Napewno czymśœ sie przysłuże tylko niech sie troche ociepli, to i fotki bedą. Jak narazie pogoda nie zadowala trzeba poczekać jeszcze z miesiac :wink:



Kolego Luter mi to wygląda na WMP ;) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.