FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: kossciol, lodzi, sswietej, teresy

Ko¶ściół Ś¦więtej Teresy w Łodzi
Autor Wiadomo¶ć
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Doł±czył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: ¦ro 15 Lip, 2009 07:13   Ko¶ściół Ś¦więtej Teresy w Łodzi

Ko¶ściół Ś¦więtej Teresy od Dzieci±tka Jezus i Ś¦więtego Jana Bosko



Jak jestem w Łodzi zawsze przejeżdżam koło tego majestatycznego ko¶ścioła. Zrobiłem fotki z samochodu, ale następnym razem będ±c w Łodzi muszę go zwiedzić, gdyż za każdym razem robi na mnie niesamowite wrażeni. Budowę ko¶ścioła rozpoczęto w 1950, a ukończono w 1963r. Podstawa ko¶ścioła posiada wymiary 50X50 m i jest zbudowana na kształcie krzyża greckiego. Została zbudowana według projektu Józefa i Witolda Korskich. Posiada kopułę o ¶średnicy 23 m i cztery boczne, a wysoko¶ść ko¶ścioła od podstawy do krzyża na kopule głównej wynosi 64 m. Może kto¶ś z tu obecnych na forum Łodzian, posiada jakie¶ś fotki tego przepięknego obiektu sakralnego? Je¶śli tak to proszę o ich zamieszczenie.





http://www.fotosik.pl



http://www.fotosik.pl
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Doł±czyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: ¦ro 15 Lip, 2009 11:43   

:shock: Ko¶ściół rzeczywi¶ście piękny.Majestatyczny.Usytuowany w dobrym miejscu co potęguje jeszcze walory estetyczne.Ko¶ściół pod wezwaniem mojej imienniczki :wink: Wzorowany na Bazylice Watykanskiej.
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Doł±czył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: ¦ro 15 Lip, 2009 12:00   

Jak dobrze widzę to ko¶ściół przy rondzie solidarno¶ści a jest na Kopcińskiego :)
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Doł±czył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 13:23   

Raisa napisał/a:
:shock: Ko¶ściół rzeczywi¶ście piękny.Majestatyczny.Usytuowany w dobrym miejscu co potęguje jeszcze walory estetyczne.Ko¶ściół pod wezwaniem mojej imienniczki :wink: Wzorowany na Bazylice Watykanskiej.




Mam Cię Teresko :wink: :D piękne imię Super

Generale, przejeżdżali¶śmy chyba w weekend obok niego? Jak jechali¶śmy na integrację :wink: 2 man down
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Doł±czył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 17:09   

No tak. Zgadza się. Był po lewj stronie przed samym rondem jak jechali¶śmy w kierunek Dołów :)
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Doł±czyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 21:01   

Super Tak jest , kolego wilku o imieniu Czarek???Szalej±c z Generałem po ulicach Łodzi pewnie mijali¶ście moj± rodzinn± ulicę Sienkiewicza.Znacz±cym punktem tej ulicy i moim wieloletnim s±siadem jest Komenda Miasta. Generał czy zabrałe¶ś kolegę Szeregowego na Stoki.Tam znajduje się ujęcie wody dla miasta.Miejsce warte zwiedzenia.Nie widziałam zdjęć ze spaceru po parku Poniatowskiego.W jakim¶ś temacie mam wstawione foteczki ze spaceru ale byłam wczesn± wiosn±.Zachęcam .

A Bear Ja do Łodzi już niedługo się wybieram, tyle że na dłużej.Już układam sobie miejsca do których koniecznie dotrę.Na pewno Spała,Konewka i ukochany Inowłódz. 2 man down Tapetę w komputerze mam z widokiem na wzgórze i ko¶ściół ¶św.Idziego. :roll: :wink:
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Doł±czył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 21:54   

Raiso szeregowy Czarek jak najbardziej przejeżdżał obok ulicy Sienkiewicza. Na stokach nie byli¶śmy ale jak to się mówi co się odwlecze to nie uciecze :)

Jak będziesz w Łodzi to odezwij się proszę to może i szeregowy będzie? Poznasz Majke i Jacola. Chętnie razem możemy co¶ś pozwiedzać. Ale decyzja należy do Ciebie.

Je¶śli chodzi o Poniatowski to jak najbardziej byli¶śmy :)

Foteczki s± na forum :)
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Doł±czył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pi± 17 Lip, 2009 01:40   

Raisa napisał/a:
Super Tak jest , kolego wilku o imieniu Czarek???Szalej±c z Generałem po ulicach Łodzi pewnie mijali¶ście moj± rodzinn± ulicę Sienkiewicza.Znacz±cym punktem tej ulicy i moim wieloletnim s±siadem jest Komenda Miasta. Generał czy zabrałe¶ś kolegę Szeregowego na Stoki.Tam znajduje się ujęcie wody dla miasta.Miejsce warte zwiedzenia.Nie widziałam zdjęć ze spaceru po parku Poniatowskiego.W jakim¶ś temacie mam wstawione foteczki ze spaceru ale byłam wczesn± wiosn±.Zachęcam .

A Bear Ja do Łodzi już niedługo się wybieram, tyle że na dłużej.Już układam sobie miejsca do których koniecznie dotrę.Na pewno Spała,Konewka i ukochany Inowłódz. 2 man down Tapetę w komputerze mam z widokiem na wzgórze i ko¶ściół ¶św.Idziego. :roll: :wink:




Tak Czarek, a dla przyjaciół Cezar :D Byłbym zaszczycony, gdyby¶ś się tak do mnie zwracała. :D Każde przez Ciebie wymienione miejsce, które masz zamiar odwiedzić, jest wyj±tkowe i mam zamiar jeszcze w tym roku ponownie je odwiedzić. A ko¶ściół Idziego, to REWELACJA! I widok z jego wzgórza, jak już pisali¶śmy przy innym temacie Przepiękny! :D Super. Z Inowłodza mam przepiękne wspomnienia :D :!: Rolling eyes Little thongue man Partyman Rock ya
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Doł±czyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pi± 17 Lip, 2009 10:25   

:oops: Ja już czytacie stałam się trochę monotematyczna. :cry: Co nie zaczynam pisać i tak konczę na kilku słowach o Inowłodzu.To chyba z biegiem lat wraca się wspomnieniami do tych uroczysk Rock ya Tam jeżdziłam przez dziesięć lat szkolno-wakacyjnych.Budynki kolonijne też bardzo urokliwe, stoj± sobie dumnie ,choć z±b czasu swoje zrobił. :cry: Szkoła ¶średnia to już były wył±cznie obozy,oczywi¶ście harcerskie. :lol: A w Łodzi s± też urocze parki.Ciekawe ujęcia wody,do powstaj±cych te sto lat wstecz fabryk.S± a wła¶ściwie jest sporo bajecznych pałacyków fabrykanckich.To jest hiciorrrr :lol:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Doł±czył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pi± 17 Lip, 2009 10:42   

Oj tam zaraz monotematyczna :wink: sentymentalna i romantyczna, bardziej mi to pasuje do Ciebie Raiso(Teresko) :D
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Doł±czył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Pi± 17 Lip, 2009 23:53   

Raisa napisał/a:
Super Tak jest , kolego wilku o imieniu Czarek???Szalej±c z Generałem po ulicach Łodzi pewnie mijali¶ście moj± rodzinn± ulicę Sienkiewicza.Znacz±cym punktem tej ulicy i moim wieloletnim s±siadem jest Komenda Miasta. Generał czy zabrałe¶ś kolegę Szeregowego na Stoki.Tam znajduje się ujęcie wody dla miasta.Miejsce warte zwiedzenia.Nie widziałam zdjęć ze spaceru po parku Poniatowskiego.W jakim¶ś temacie mam wstawione foteczki ze spaceru ale byłam wczesn± wiosn±.Zachęcam .

A Bear Ja do Łodzi już niedługo się wybieram, tyle że na dłużej.Już układam sobie miejsca do których koniecznie dotrę.Na pewno Spała,Konewka i ukochany Inowłódz. 2 man down Tapetę w komputerze mam z widokiem na wzgórze i ko¶ściół ¶św.Idziego. :roll: :wink:




Raiso,ja pierwsze 8 lat mojego zycia spędziłam na Stokach,miejsce urokliwe. Wspaniałe na dorastanie. chyba ekipę łódzka musz± tam zabrać,pozwiedzaj± moje miejsca z dzieciństwa. Napiz w którym miejscu znajduje się to ujęcie wody?
 
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Doł±czył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 00:01   

Mam piekn± fotkę ko¶ścioła w inowłodzu w jesiennej scenerii mogę ci Raiso pdesłac na maila-jest urocza. Też lubię Inowłódz mam piękne wspomnienia z ostatniego mojego tam pobytu :D
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Doł±czył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Sk±d: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 00:43   

A może by tak oddzielny temat po¶święcony temu zabytkowi w dziale "Różne ciekawe miejsca"? Z chęci± by¶śmy też zobaczyli, a i może jakimi¶ś swoimi uzupełnili :roll: :wink:
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Doł±czył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 01:42   

Rzeczywi¶ście ,nie ma tematu ko¶ścioła ¶św.Idziego,dopiero rozeznaję się na forum i na razie próbuje wszystko ogarn±ć ale to nie jest łatwe ,straaaasznie dużo tego,ale postaram się powrzucać jeszcze tematy jak najbardziej i foteczka "Idziego" też będzie:wink:
 
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Doł±czyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 10:02   

Rolling eyes Niedawno zwiedzaj±c tak zwan± "dętke" na placu Wolno¶ści wiele ciekawostek przekazała osoba oprowadzaj±ca.Wła¶śnie od niej dowiedziałam się o tym ujęciu wody które z uwagi na różnice wysoko¶ściowe w Łodzi zostało usytuowane wła¶śnie na Stokach :roll: Prawie od razu z placu pojechałam tramwajem na Stoki.Teren ujęcia wody jest już mocno zakrzaczony, zadrzewiony.Włodarzami tego miejsca s± oczywi¶ście Wodoci±gi Łódzkie. Teren zamknięty Guy with axe Mog± być trudno¶ści z dostaniem się. :roll: Powodzenia Majeczko na Stokach, mnie jeszcze bardzo spodobał się park.Wła¶śnie taki pagórkowaty.Stoki dla mnie to miejsce mało znane. :wink: Bywaj±c w tym miejscu odkrywam jego urok. :wink:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Doł±czył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 22:56   

MAJKA napisał/a:
Rzeczywi¶ście ,nie ma tematu ko¶ścioła ¶św.Idziego,dopiero rozeznaję się na forum i na razie próbuje wszystko ogarn±ć ale to nie jest łatwe ,straaaasznie dużo tego,ale postaram się powrzucać jeszcze tematy jak najbardziej i foteczka "Idziego" też będzie:wink:


Tylko Idziego? A kto¶ś z obecnych czasów, może będzie na fotkach? :wink:
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Doł±czył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 23:15   

Powiem że chciałbym zobaczyć foty tego ko¶ścioła. Tyle że on jest otwarty tylko w lipcu i sierpniu. Potem nie ma możliwo¶ści wej¶ścia do ¶środka :(
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Doł±czył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Sk±d: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 23:17   

Taaak? :shock: Dlaczego?
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Doł±czył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 23:22   

Jak byli¶śmy ostatnio była kartka na drzwiach że msze odprawiane s± tylko w sierpniu i lipcu. Tak ko¶ściół jest zamknięty :(
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Doł±czył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Sk±d: ŁódĽ
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 00:31   

Ja była kiedy¶ś we wrze¶śniu i też był otwarty ale chyba po prostu mi się poszcz궜ciło,niestety nie mam zdjęć ze ¶środka.
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Doł±czył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 08:48   

Oj Łodzianie, a fotek oprócz moich, jak nie było tak nie ma :!:

Majka, obiecała¶ś mi fotki zrobione w nocy, gdy ko¶ściół jest o¶świetlony :wink:
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich tre¶ci zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć komentarzy - s± one własno¶ci± ich autorów.