FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: nasielsk

Nasielsk
Autor Wiadomość
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 14:51   Nasielsk

http://img244.imageshack....age=isisis2.jpg
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 19:01   

O, ta to prawdziwe architektoniczne cacko :) Niestandardowy kształt! Niezła!

Fociłeśœ ją też z innej strony?
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 21:59   

Niestety....tylko z tej jednej strony ją mam.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 13 Maj, 2009 22:23   

Dobre i to :) Zapewne zauważyłeśœ jak inaczej mija podróż pociągiem, gdy się czatuje z aparatem w oknie :lol: :lol:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 16:45   

Na dniach ja dodam fotki :D , bo mam najbliżej z Was :lol:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 07:17   

http://www.fotosik.pl



http://www.fotosik.pl
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 11:44   

:roll: Bardzo ładna :lol:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 12:49   

Raisa napisał/a:
:roll: Bardzo ładna :lol:




Masz rację Raiso, :D , jest super! Fotka jeszcze cieplutka, bo wczoraj robiona :lol: , jak widać, nawet całkiem dobrze utrzymana Super
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 22:52   

:lol: Architektonicznie jest o key.Ciekawa budowla.Ja jestem pasjonatką wież ciśœnień.Dwa dni wstecz wracałam pociągiem z Łodzi do Torunia i tam na trasie też wypatrzyłam wieżę blizniaczą,ale nie zdążyłam wyjąc aparatu,a szkoda.Ale nic straconego będzie na potem. :cry:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 00:08   

W moim ukochanym Nasielsku, ja wypatrzyłaśœ? Już tam nie mieszkam, ale tam się wychowałem i nie kojarzę takiej drugiej.. To zapewne miałaśœ przesiadkę na "mojej" stacji'? Chociaż ona od miasta jest oddalona o 5 km. Za tydzień będę w Łodzi, dodam parę fotek, bo to bardzo ciekawe i wyjątkowe miasto pod wieloma względami. Mam tam trójkę przyjaciół, niesamowici ludzie! Super
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 11:19   

:roll: Z Łodzi jechałam do Torunia bezpośœrednim pociągiem,bez przesiadki w Kutnie.Jest przed południem taki połączenie.Ale w Kutnie niedawno czekałam za przesiadką dwie bardzo długie godziny.Lało wtedy okropnie.Ale jest na tej trasie kilka ciekawych obiektów widzianych z okna pociągu.Kilka z nich uwidoczniłam na zdjęciach. :lol:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 21:20   

Nie omieszkam sprawdzić :D . Ja myśœlałem, że przez Wawę jechałaśœ, to wtedy w Nasielsku, musiałabyśœ się przesiadać na "dyliżans" piętrowy do Torunia :D
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 00:33   

Rolling eyes Ta przez Was wstawiona wieża w Nasielsku jest urocza ale mnie się w tym obiekcie podoba się że ta budowla posiada wykusz, czy jak to się nazywa.Czyli zewnętrzną dobudówką.Często spotykaną w zamkach czy pałacach. :wink:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 01:33   

Jest troszkę inna, być może dlatego, że o stację w Nasielsku "walczył" podobno jakiśœ bogacz miejski,(teraz to się nazywa-biznesmen lokalny), zamieszkujący miasto. Który chciał, żeby kolej przechodziła bezpośœrednio przez nie i jakiśœ bardzo bogaty Żyd, który wolał lokalizację we wsi Pieśœcirogi Stare. Kto wygrał sama się domyśœlisz. :lol: . Skoro wygrał ten drugi, musiał mieć duży wpływ na projekt tej wieży. Jak myśœlisz? Można się w niej dopatrzeć jakichśœ elementów Żydowskich... To są takie stare przekazy, ile w tym prawdy? nie wiem.. Jedno jest pewne przed wojną w pięćdziesięciu procentach miasto Nasielsk było zamieszkałe przez Żydów.
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 13:41   

:roll: Moje rodzinne miasto to też miasto żydowski do dnia dzisiejszego.Tych elementów żydowskich tam wręcz przybywa.Nawet sporo ludzi teraż się swoim pochodzeniem chlubi.Ale wiesz Szeregowy to nie jest temat na forum. :shock:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 20:10   

Łódź,to przedwojenne miasto trzech kultur, każda z nich włożyła jakiśœ wkład w rozwój miasta, więc nie widzę problemu, pisania o tym. Ale szanuję Twoje zdanie i na forum nie będę się o tym wypowiadał. A tym bardziej przy wieży ciśœnień z Nasielska. :wink:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 22:40   

:shock: Zal jest patrzeć Szeregowy jak to miasto jest dewastowane.Zaczęto dewastacje o dworca kolejowego.Dworzec Łódz Kaliska to była prawdziwa perełka.No już wspomnieć o tym jak równa się z ziemią te zabytkowe fabryki.A na ich miejsce buduje się dzielnice mieszkaniowe.Jakieśœ bochomazy współczesne.Ale ja mam w pamięci cudowną radosną Łódż. :wink: z młodych lat.Wspaniałe kina których też niewiele pozostało. :shock:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 00:39   

Moja przyjaciółka z Łodzi, właśœnie mi mówiła, że stara Łódź zaczyna Wam ginąć. Szkoda! Brat tez mi mówił, że niektóre uliczki, to są takie jakby się człowiek w 19-sty wiek przeniósł. Będę w weekend w Łodzi, to sobie pozwiedzam! Bo teraz to raczej przez Łódź przejeżdżałem, a nie zwiedzałem :cry: . Ale się poprawię i nadrobię zaległośœci, puki do końca nie zdewastowali miasta, tymi nowoczesnymi pokrakami!
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 12:23   

:shock: Ale współczesną Manufakturę odwiedz.Manufaktura mieśœci się oczywiśœcie w dawnych zakładach Izraela Poznańskiego.W starym miejscu nowy twór współczesnośœci ale lubię tam się przejśœć. :?
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 15:47   

Raisa napisał/a:
:shock: Ale współczesną Manufakturę odwiedz.Manufaktura mieśœci się oczywiśœcie w dawnych zakładach Izraela Poznańskiego.W starym miejscu nowy twór współczesnośœci ale lubię tam się przejśœć. :?




Dobrze, zwiedzę zgodnie z zaleceniami :D . Przy najbliższej okazji. Już teraz nie będę jeździł koło Muzeum Powstania Warszawskiego, ale obiecałem sobie, że koniecznie muszę je odwiedzić. Słyszałem i z mediów i od kilku osób, że jest wyjątkowe, jak tylko go odwiedzę, zaraz zdam relację, a może Ty w nim byłaśœ? A żeby ktośœ nas nie pogonił za odchodzenie od tematu :wink: , spytam, czy przypomniałaśœ sobie gdzie widziałaśœ bliźniacza wieże z Nasielska?
 
 
slash 
komendant drużyny



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 560
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 16:01   

Bez off-topów!!!

:P
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 16:30   

slash napisał/a:
Bez off-topów!!!

:P


Widzisz Raiso, i się doigraliśœmy :wink: , Slash nas dopadł i nam się dostało :D . Ale myśœlę, ze nam to wybaczy :?: , bo ja już tego żałuję i obiecuję poprawę :wink: :D
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 20:40   

:roll: Szeregowy te wieże krótką chwilkę widziałam z okna ruszającego pociągu na trasie z Łodzi do Torunia.Nie miałam szansy nawet sięgnąć po aparat.Szkoda.Ale następnym razem już aparat będzie naszykowany.Udało mnie się sfotografować element militarny na jednej ze stacji.Myśœlę to zdjęcie wstawić do zdjęcia miesiąca. :wink:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 01:24   

Uuu Raiso, śœliska sprawa, element militarny, uwaga na kontrwywiad :wink: . Chyba dla nas to ja poproszę admina o subfora Nasielska, żebyśœmy mogli sobie o wszystkim pogadać, bo przy tej wież, to już Wawę, Łódź, Berlin,Toruń i Bóg wie co jeszcze ugadaliśœmy. :D Jak Ci się podoba mój pomysł? Oczywiśœcie profil będzie otwarty dla wszystkich, a ja może od Burmistrza dostanę "klucze do miasta" za rozpropagowanie mojej byłej mieśœciny. :D
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 01:52   

:wink: :shock: Ten sfotografowany element militarny jest ogólnie dostępny.Taka ciekawostka miejscowa.Pomysł masz dobry,na pogaduchy. :wink:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 07:43   

Raisa napisał/a:
:wink: :shock: Ten sfotografowany element militarny jest ogólnie dostępny.Taka ciekawostka miejscowa.Pomysł masz dobry,na pogaduchy. :wink:


To dobrze, że jest ogólnie dostępny, bo ja już widziałem oczyma wyobraźni jak SKW wpada do Ciebie i krzyczy kultowy test, Bunera do Klosa: rączki, rączki w górę :D :wink: . Wstaw ten obiekt, bo już się nie mogę doczekać, co to jest..?
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:51   

Powiem że mi też się bardzo podoba ta wieża. Bardzo ładna i powiem że jestem pod wrażeniem. Szeregowy chorąży kiedy będziesz w Łodzi?
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Śro 12 Sie, 2009 07:02   

Ja tak pokochałem Waszą Łódź, że zapewne niebawem będę :wink: :D Super Ostatnio fociła ją Majka, czekam na jej foty :D :wink:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2009 10:17   

Raisa napisał/a:
:lol: Architektonicznie jest o key.Ciekawa budowla.Ja jestem pasjonatką wież ciśœnień.Dwa dni wstecz wracałam pociągiem z Łodzi do Torunia i tam na trasie też wypatrzyłam wieżę blizniaczą,ale nie zdążyłam wyjąc aparatu,a szkoda.Ale nic straconego będzie na potem. :cry:




Raiso, czy widziałaśœ ja może w Sochaczewie? Wydaje mi się, że tam widziałem podobną…
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2009 19:49   

Maju to co z tymi fotami o których mówi szeregowy?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2009 19:54   

Maja cośœ przysnęła nam tu odrobinę... Zapracowana zapewne. No, ale sezon dla pszczółek się powoli kończy, więc mam nadzieję, że z kwiatków przerzuci się na forum :wink:
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 16 Wrz, 2009 20:14   

Żeby nam tylko nie zasnęła na całą zime :(

Bo wtedy fotki by były dopiero na wiosne :(
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009 10:47   

Jestem,jestem kochani,troszku wypadłam z obiegu ale jestem i wrzucam wieżę ciśœnień z Nasielska,proszę..



http://www.fotosik.pl

http://www.fotosik.pl

http://www.fotosik.pl
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009 11:32   

No, nareszcie, długo nam kazałaśœ na fotki czekać :D
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009 11:52   

Noi wreszcie się doczekaliśœmy. Bardzo ładna :)
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 10:45   

Szkoda, że zamurowane wejśœcie, bo można by foteczki ze śœrodeczka zrobić :wink:
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 15:13   

można by ale wieża jest w rozsypce więc ryzyk-fizyk,możnaby cegłą w głowę dostać. To wyzwanie dla Ciebie Szeregowy. :wink:
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 16:37   

Sugerujesz, że jak bym dostał cegłą w głowę, toby mi się cośœ poprawiło :wink: czy nawiązujesz do pewnego pana, który na forty wybrał się w pantofelkach, bo Cię nie rozumiem Maju..?
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 21:31   

To drugie Szeregowy :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.