FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: centrum, miasta

Centrum miasta
Autor Wiadomość
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 17:01   Centrum miasta

Wiele razy juz powracał temat umieszczania reklam nad sklepem,dokładniej piszac,mowa tu bocznych kasetonach śœwietlnych.Chciałbym zacytować wypowiedź prezesa SPiH w Inowrocławiu pana Marka Słabińskiego-Z powodu niesłusznie naliczanych opłat i kar w wielu miejscach Inworocławia kasetony śœwietlne zostały usunięte na stałe.Tymczasem stanowiły one ozdobę ulicy,elewacji domów i rozśœwietlały nasze mroczne miasto.*



Chciałbym Was zapytać...czy faktycznie nasze miasto jest mroczne i czy faktycznie reklamy wieszane nad sklepami upiekszaja nasze miasto....,dodaja mu uroku?



*wypowiedź ukazała się w Gazecie Pomorskiej,11 maja 2007 roku w dodatku inowrocławskim
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 27 Maj, 2007 19:14   

Uważam,że to miasto chyli się ku upadkowi.Równia pochyła jest wyznacznikiem tejże miejscowośœci od dosyć dawna i nic nie zapowiada,by miało to ulec zmianie.Staje się/stało dnem-marginesem woj.kuj.-pom.

Reklamy...to tylko igła w stogu siana.moim zdaniem,jeśœli wiele z tych "reklam" miałoby dodatkowo szpecić to rzecz jasna na pohybel z nimi.prawda jest taka,że obszczymurstwa w tym mieśœcie nie brakuje i jeżeli kolejne dziadostwo w postaci pseudo reklam miałoby szpecić i tak już wątły wizerunek miasta,to po cóż to je akceptować? Prawda jest taka,że inwestor z dużą kasą zainwestuje w porządną reklamę,spełniającą walory estetyczne itp.Natomiast,jeśœli ja mam się potykać o dziadostwo w postaci jakichśœ blaszaków wystawionych na śœrodek chodnika i zamiast "podziwiać" piękno ulicy/kamienic kontrolować czy aby na pewno nie wpadnę na kawał blachy,no to sorry.Na złom z tym!Z jakiej racji właśœciciele kamienic czy zarządcy ulicy mają dokładać komuśœ pesos do interesu?Bo właśœnie czymśœ takim było/jest tolerowanie tandetnej reklamy,zawierającej dane firmy/asortymentu itp.Jeśœli reklama to płatna.Jestem za tym również.Miasto jest mroczne...miasto jest tragiczne pod wieloma względami...Wypowiedź p.M.S. jest żałosna,m.in.z tego względu,że udaje iż jest w czyimśœ interesie,tymczasem,dba o własny i współziomków dorobkiewiczów z miasteczka Inowrocław.Gdyby tym panom zależało na prawdziwie promocyjnym wizerunku miasta,to sami dbaliby o estetykę tychże reklam,o to by były one na odpowiednim poziomie.A tak,to tylko kolejna godna pożałowania prowincjonalna pyskówka...Syf...kiła ...i mogiła...Postaram się w najbliższym czasie pokazać jak miasto "się promuje"...Kolejny przykład czczego gadania,nieporozumienia i żałosnej propagandy,że cośœ się robi....

zanim cośœ wrzucę,zachęcam wszystkich do lektury pisma "A to region"- kujawsko-pomorski magazyn promocji i regionu...M.in.z tego pisemka,które jest kolportowane po całej Polsce widać gdzie jest miasteczko Inowrocław,gdzie je mają(lub w czym sąsiedzi :) ),jak również kto z nim się liczy... :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 09:34   

dawno nie widziałam aż tak krytycznej wypowiedzi..... aż dziwnie sie to czyta. Skąd w ludziach tyle desperacji? szczerze mówiąc nigdy nie zwracałam na to szczególnej uwagi. Reklamy były są i będą do tego się przyzwyczailiśœmy, ale by robić z nich takie wielkie halo??
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 14:20   

Zapraszam wszystkich do dyskusji ! Nie jest to ot taka sobie mala sprawa lecz powazny problem....i pytanie dla kogo?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 14:37   

I kto tu będzie dyskutował?? W imię czego lub kogo? W obronie dorobkiewiczów nie będę występował.Będę przeciwko. Dziadostwa na ulicach ja mam dosyć. Zatem jaki to "ważny problem" ? Żaden problem,ot tyle. Więcej atrakcji i rozśœwietlania ponurych ulic dawały śœwiecące girlandy na "Królówce" i Solankowej,a nie tandetne reklamy,pokotem zalegające trakty dla pieszych.Więc co tu się rozczulać? Tak w ogóle to poproszę o pozytywne przykłady wprost z miasta, na których można bazować jako przykład że cośœ tu się dzieje sensownego :) (oj,będzie z tym problem...)

Dzisiaj kolega dał propozycję,by "ożywić forum" i dopuśœcić do czytania osoby nie zarejestrowane itp.Uważam,że to miejsce ma mieć taki charakter a nie inny.Od bicia piany i czczego gadanie są fora m.in. na ino.on-line.pl czy info.pl-u.Jeśœli ktośœ z zewnątrz zechce zabrać u nas głos,to zainteresuje się również rejestracją.Wydaje mi się,że nie ma potrzeby nabijać liczby użytkowników forum bez sensu.SHT Bastion nie jest już anonimową formacją,o czym śœwiadczy liczba wejśœć na portal.Blisko 30-50 osób dziennie nowych.Domniemam,że cz궜ć z tych userów jest z Ina.Dział forum jest widoczny na stronie głównej.brak odwagi czy po prostu potrzeby angażowania się w życie stronki weryfikuje stale "nowych". Tu zauważcie, kto jest "żyjącym" na forum? Stała ekipa...I tu ukłony dla Anusi-ino,jako osoby całkowicie spoza, że zagląda :) Jako,że wywołałem Cię do tematu,w nawiązaniu do Twojego wcześœniejszego postu "skąd tyle...", poproszę o Twój punkt widzenia :)

Pozdrawiam
 
 
Tomaszek
młodszy drużynowy



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 82
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 16:10   

Faustus wypluł troche żółci, ale racje ma w znacznej cz궜ci tak sądzę. Reklamy sa tu tylko pretekstem do trafnych uogólnień.

A co do degradacji Ina. Czytaliśœcie zapewne, że wypadliśœmy ostatnio z projektu utworzenia tzw. Trójmiasta Toruń-Bydgoszcz-Inowrocław. Pozostał tylko Toruń z Bydgoszczą. Z nami nie chcą gadać. Dobrze to nie wygląda niestety.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 18:25   

Miasto Inowrocław należy juz tylko zaorac ,postawić tablicę dla turystów:'Tu był kiedys gród Inowrocław,który umarł dzięki decyzjom władz" :-)
 
 
monolit
kandydat



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 18:34   

aldek1944 napisał/a:
Miasto Inowrocław należy juz tylko zaorac ,postawić tablicę dla turystów:'Tu był kiedys gród Inowrocław,który umarł dzięki decyzjom władz" :-)




To, że Inowrocław ma nieudolne władze to nie mam żadnych wątpliwośœci. Tylko problem jest w tym, że ja nie widzę nikogo, kto mógłby je zastąpić :( Brakuje nam wizjonerów, fachowców.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 18:45   

Masz niestety rację :-( ...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 19:59   

Mnie na początek nie pozostaje nic innego,jak powitać kol.Monolita :)

Widzę avatarek modny,na czasie... :)

Tak jak kol.Monolit napisał...BRAK.Niestety wszechobecne braki towarzyszą niemalże w każdym aspekcie gospodarczego funkcjonowania miasta...

Trochę tym tematem odchodzimy od zagadnień związanych z branżą "Bastionu",ale poniekąd to nieuniknione.Może by tak założyć dział "Cafe Polityka"? :) Pomyśœlimy...

Od polityki niestety nie sposób uciec,a i ona nie pozwala nam siebie pomijać... "Wizjonerzy i fachowcy" myśœlę,że znaleźliby się na miejscu.Pytanie należałoby postawić o ich siłę przebicia, o poziom swego rodzaju desperacji,która jest nieodzowna zwłaszcza w życiu politycznym,a w tym przypadku w życiu gospodarczo-społecznym miasta. Sam urzędnik bez odpowiedniego wsparcia w grupie nie będzie w stanie przebić głową śœciany. Niestety, jego współtowarzysze urzędniczej pracy, w wielu przypadkach popierają dążenia i inicjatywy przez niego postulowane,ale w sytuacjach podbramkowych nie ujawniają swoich preferencji.Przysłowiowa głowa w piasek i strusia polityka - w tym tkwi sęk. Strach? Być może.Asekuracja? - też.A może najzwyklejsze przetrwanie.Ot tak by odbębnić,nie pomóc,nie zaszkodzić...Tylko nie te przymioty powinny charakteryzować pewne stanowiska... :(
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 01:48   

Czy osoby "administrujace" naszym miastem pozbawione sa jakichkolwiek wizji dotyczacych poprawy wizerunku miasta?Mysle ze nie i nie chce takze usprawiedliwiac tych osob ale znajac realia jestem pewien ze wszelkie dobre nowoczesne rozwiazania nie maja aprobaty wiekszasci.Jesli mowa tu o atrakcyjnosci Inowrocławia to zaraz pojawiaja sie glosy sprzeciwu ze na co to wydaje sie pieniadze zamiast np.wydac je na nowe miejsca pracy(SIC!!! lenia sie do pracy nie ruszy).Wszelkie ruchy pod katem poprawy stanu elewacji kamienic przebudowy rynku oswietlenia obiektów wywoluja krzyk i lament ze pieniadze wyrzuca sie w bloto.Owe reklamy...sa malym klocuszkiem w calej tej ukladance polegajacej na wzajemnym demonstrowaniu sil.Wiadomo ze wieksza czesc sklepikarzy bedzie dbała o swoj wlasny interes(i OK)ale nie patrzy na to co dzieje sie dookola z naszym miastem-jak ono wyglada i z jakich malych tribikow sie składa ktore maja ogromny wplyw na rozwoj miasta.Mlodzi uciekaja do wiekszych aglomeracji...tu pozostaja betony ciagle marudzacy ktorzy nic nie wnosza poza fermentem i dla nich swieze spojrzenie swiezy oddech to cos co wywoluje alergie kaszel a nawet rozwolnienie.
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 01:06   

Czy ja jestem naprawde jedyną osobą na śœwiecie której Inowrocław sie podoba? Bo troszkę nie czaje tego najazdu? Czy wy wcześœniej tych reklam nie widzieliscie? Przecież większośœć wisi tam od zawsze!



A osoby "administrujące" miasto maja wizje, oj w to musicie uwierzyć. Starają się jak mogą, bo jesteśœmy tez miastem turystycznym. Przeszkodą jest jednak brak funduszy. Priorytetem są ulice, śœcieżki rowerowe, chodniki... najpierw udogodnić życie Inowrocławian, a dopiero potem cieszyć ich zmysły! Wszyscy pamietamy najazdy na prezydenta, że fontanny stawia, kwiatki sobie wymyśœla w solankach i woli pawia odmalowac zamaist dać głodnym dzieciom... Naprawde trudno jest wypośœrodkować dotacje i na życie codzienne i na to upiększanie. Nigdy nie będzie dobrze dla wszystkich... bo jak macie dobrze to chcecie więcej ;)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 01:59   

"Głodne dzieci..." i tym podobne, to trochę działa na mnie jak płachta na byka, stąd nie będę wnikał w ten wątek :) Aniu, nie jesteśœ jedyną "której miasto się podoba" :) Jestem też ja :) I parę innych osób z forum...

Natomiast nie oznacza to, że będę przyjmował bezkrytycznie szereg urągających godnośœci mieszkańca ruchów/inicjatyw - pozorów robienia czegośœ czego w ogóle nie ma/nie było/nie będzie...Oj,to temat rzeka a za późna godzina teraz...

To miasto, podoba mi się pod kilkoma aspektami, związanymi głównie z branżowym hobby...i nie tylko... Natomiast tragedią miasta jest społeczeństwo, mieszkańcy... Są wyjątki - jasne - ale niestety odbiera się je (miasto) jako ogół/większośœć reprezentantów, a tych niestety na co dzień widzimy niezbyt godnych stawiania na piedestale...Nie chciałbym tu i teraz wnikać w strukturę społeczną/społecznośœci miasta, bo to i nie temat i nie miejsce na takie dysputy, jednakże napiszę tak, poza tym powiatem jest zupełnie inny śœwiat :) Sama dobrze wiesz, mając możliwośœć poruszania się w większym mieśœcie (tu mowa o Bydg.w której gośœcisz).Prawda, że jest inaczej ?:)

Pozdrawiam
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 03:43   

Nie oceniam miasta na podstawie znanych mi tam osób... i tu i w Bydzi są super ludzie, może nie az tak by ich na piedestale stawiać, ale nazwać dobrymi.

Może chodzi Ci o stereotypy jak 'nowe to osiedla starych ludzi" a tu starzy powymierali <przepraszam za wyrazenie ale nie znalazłam innego słowa opisującego tą myśœl> i na ich miejsce wprowadziły się wnuczęta...

przepraszam, ze tak ciągnę ten temat ale strasznie nie lubię narzekania...

Jak ja nie cierpię narzekania ;)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007 23:51   

Nie,nie chodzi mi o stereotypy "Nowego Osiedla..." Narzekania też nie lubię i daleko mi do niego.Jednakże należy rozróżnić narzekanie od wyrażania swojego zdania :)
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Nie 22 Lip, 2007 13:21   

wypowiedzi typu"glodne dzieci" lub "bezrobotni" nie maja tutaj zadnego przelozenia.zwykle bicie piany.zawsze jest podzial funduszy(bynajmniej tak mi sie wydaje)na okreslone inwestycje,pomoc spoleczna,rezerwe itp.Inowrocław stac na miasto czyste i ladne !
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 23 Lip, 2007 12:33   

To co robi Wydział Ochrony ŒŚrodowiska w Inowrocławiu woła o pomstę do nieba!!!Wycinane sa zdrowe drzewa,ponieważ jakimśœ kolesiom naczelnika przeszkadzają w prowadzenie działalnosci i za mało im kasy z terenu,którym gospodarują.Chodzi mi o wycinkę na tzw.Jordanku i przy szkaradnym baraku na ul.Przypadek.O tzw."kosmetycznych "przycinkach "pielęgnacyjnych",po których wiekszośœć tak zbeszczeszczonych drzew usycha nie ma co wspominać!Ręce same opadają widząc taki debilizm!!!Przed tym wydziałem wycieto ostatnio dwa drzewa-jedno chore,a drugie chyba przez "pomyłkę" zdrowe!Czyżby poszerzyć miano parking na Sienkiewicza dla petentów kosztem drzew????
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 23:51   

Tylko ludzie którzy nic nie robią się nie mylą.... :P
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 01 Sie, 2007 11:51   

Nie ma ludzi doskonałych :-(W tym mieśœcie kochanym mało jest tez myśœlących rozsądnie(mam na myśœli większośœć rodzimych politykierów i samorządowców).Chodze sobie po Inowrocławiu i fotografuje bezmyśœlnośœć podjętych przez miasto decyzji.Karta zapełnia sie niemal codzień o kilka newsów inowrocławskiej głupoty,bezmyśœlnosci władz,fuszerek,niedbalstwa i brakoróbstwa wykonujacych pracę zleconą i zapłacona z budzetu miasta przez zatrudnionych do tych prac zleceniodawców.Ręcę opadają .... :-( Nie chcę mi się juz o tym pisać....
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 01 Sie, 2007 12:55   

No to ja tez nie będę się do Ciebie odzywać :P
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 01 Sie, 2007 22:23   

co do drzew to faktycznie ból głowy...mowa tu o zasadzeniu drzewek w odleglosci metra od siebie :roll: mialem przyjemnosc pracowac u wujka ogrodnika wiec na temat przycinki znam sie dobrze tym bardziej ze robilem pod okiem ogrodnika...wiec to co widzialem w zeszlym roku na Nowym Osiedlu jest porazajace.co mnie dziwi to stojace suche drzewa!!!
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 01 Sie, 2007 23:29   

Jak w thrilerze Jacksona ;)
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 06 Sie, 2007 13:18   

Krawiec,ubezpiecz sobie Twój punkt pracy,bo jak Ci runą te dwa,ogołocone z lisci,kory i zycia piekne drzewa,to bedziesz musiał chyba zejśœć do obiektu przy Arbeitsamcie i tam musiał tylko skracać spodniczki Anusi i nie tylko :-)
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 06 Sie, 2007 14:06   

jest ubezpieczony ale co z tego jesli padnie?problemy problemy i bol glowy:)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 18 Sie, 2007 15:32   

moje spódniczki już nie potrzebują skracania :P
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 18 Sie, 2007 21:03   

Masz nowego krawca?Osobistego/zaangażowanego i dowidzącego? :) nie trzeba go "namawiać" na skracanie tylko sam bierze "nożyczki" w dłoń i r...e,tzn. "tnie"? :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007 00:27   

Poprostu kupuje dostatecznie krótkie ;)
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007 11:02   

z wiszacymy nitkami-gdzie Ty kupujesz te ciudrachy:D
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 00:42   

nitki wiszą jak się rzucam za bardzo :P a ze prowadze aktywny tryb zycia to mam takowe często ;)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 00:57   

PRZYPOMINAM O TRZYMANIU SIĘ TEMATÓW POSTÓW - luźne rozmowy ->dział kawiarnia
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 14:01   

:-)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 15:18   

zgadzam się z przedmówca ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.