FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: sspiwory

ŒŚpiwory
Autor Wiadomość
henrix87
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 451
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 18 Lis, 2007 22:53   ŒŚpiwory

Jaki śœpiwór?

Ja jestem w posiadaniu śœpiwora marki LAFUMA. Posiada wg gwarancji zdolnośœć utrzymywania ciepła do -2 stopni C. Nie wiem czy na pewno to się zgadza ale w temperaturz ok 4-7 stopni C. śœpiąc bez dodatkowego ubrania i nakrycia na śœpiworze budzę się z zimna po 5-6 godzinach snu.

Nie pamiętam już dokładnej jego ceny ale była w przedziale 200-270zł.



Również kontakt miałem ze śœpiworem puchowym. Wspaniała rzecz spałem w temperaturze około -4 lub -6 stopni C. i musiałem się odkrywać co jakiśœ czas ponieważ było mi za gorąco. Cena tych śœpiworów jest dośœć wysoka około 200-600zł.

Wadą jego jest to, że za wszelką cenę należy go chronić przed zamoczeniem. W przeciwnym razie jego ciepłochronnośœć drastycznie maleje (nawet po szybkim wysuszeniu). W związku z tym producenci dodatkowo w komplecie dają nakładkę przeciwwilgociową na śœpiwór.



ŒŚwietnym produktem jest też śœpiwór produkowany na potrzeby SPECNAZu. Widziałem raz na własne oczy, niczym szczególnym się nie wyróżnia ot po prostu szary worek. Jednak właśœciciel zachwalał go niesamowicie. Temperatura trzymania ciepła nawet do -30 stopni C., zależy od producenta. Cena od 300 zł w górę, trudno dostępny w sklepach nawet wyspecjalizowanych w tym asortymencie.



Jeżeli ktośœ posiada jakiśœ inny śœpiwór, a na pewno jakiśœ ma, proszę o wpisy.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007 16:57   

No cż,przypadł mi zaszczyt pierwszej odpowiedzi :)Moja "śœpiworowa kariera" jest na pewno mniej firmowa :) Tradycyjnie wychowałem się na ciężkim puchowcu,stworzonego z grubego ortalionu i muszę powiedzieć,że nic nie jest w stanie go zastąpić.Ciepło trzyma,można być nawet skąpiej ubranym,bez tzw."cebuli" na sobie.Mankamentem jest jego wielkośœć.Gabaryty znacznie utrudniają jego transportowanie na grzbiecie,co nie oznacza,że uniemożliwiają :) Staranne,dokładne sprasowanio-zrolowane,sprawia,że mieśœci się do komory plecaka.Fakt,znacznie ogranicza jej pojemnośœć,ale cóż...chce się byczyć w miękkim,ciepłym,to kosztem czegośœ:) Drugim moim ulubieńcem jest model wyżej.Ten to juz całkowity hardcore (wagi nie podam,bo nie mam go pod ęką).Tzw."Alpejski".Stary,bo gdzieśœ sprzed 15lat,służy do dziśœ i obowiązuje w transporcie kołowym,gdy nie trza dźwigać go na grzbiecie.Choć swoje z nim przewędrowałem również :) Plusem jego m.in.to,że baaardzo ciepły.Wzmocniony ortalion za szybko nie absorbował wilgoci. Teraz ostatnim krzykiem mody indywidualnej,jest mój "bunkrowy" przyjaciel,wprost z "Viki" czy innej "Bierdonki" :) Mały gabarytowo,wielki po rozłożeniu,wg metki cośœ około zera stopni minimalnej temperatury.W wedrówce w sa raz.Wymaga "cebuli",choć przyznam,że nie próbowałem wariantu "waletowego".Profilaktycznie "cebulowo" odziewam się pod ziemią,czy gdzie indziej.I co najważniejsze-cena,dałem za niego ok.40zł :) (Zaznaczam,że są również opcje po 15-20,ale to już....)
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007 17:43   

osobiscie spalem w angielskim wojskowym w temp. oklo plus 8 stopni w samych slipach bylo momentami nawet goraco, a co ciekawe byl skubany bardzo cienki ale wymaga podkladu od spodu.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007 20:55   

widzac i praktykujac spiwory w okresie wiosenno-letnim zauwazylem ze duzym minusem szycia spiwór jest przeszywanie tzw pikowanie po całośœci przez co materiał w tym miejscu posiada grubosc do 2 mm a ocieplenie w postaci włokna "ucieka" spod miejsca przeszycia wiec tym samym przedostaje sie zimno a cieplo nie trzyma sie w poduszce miedzy tkaninami.a to ze szwy sie w tym miejscu rozchodza to inna sprawa.

dobra pikówka trzyma ocieplacz i nie pozwala na jego przemieszczanie a dodatkowo jest od wewnatrz podklejana.zima nie mialem okazji korzystac z mojego sprzetu wiec sie nie wypowiem.natomiast latem nad morzem we wrzesnieniowa noc w namocie i spiworze spie nago i jest optymalna tempretura aby dobrze sie wyspac nie trzesac sie z zimna :D
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 21 Lis, 2007 17:19   

zboczenie zawodowe z tymi przeszywaniami ;) hehe



całe życie spałam w cywilizowanych warunkach ale od kiedy wyjeżdzam z Michałem musiałam się zaopatrzyć w śœpiworek. Mam taki z promocji w Kaufie mumia z podgłówkiem, wyprodukowano w chinach ;) hehe ale też działa :P

A w chłodniejsze wrześœniowe noce to mi Michał swój oddawał i było baaaardzo ciepło ;)
 
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 21 Lis, 2007 17:20   

zapomniałam dodać dla mnie - laika - liczy sie kolor. Ma ktośœ fioletowy?? :D
 
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Śro 21 Lis, 2007 19:07   

kup sobie dwuosobowy sa takie bedzie jeszcze cieplej.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Czw 22 Lis, 2007 01:16   

spiwory mozna polaczyc jesli sa dobrej marki bo chinskie ... fakt sa na dwie osoby lecz osoby wielkosci chinczyka
 
 
henrix87
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 451
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 20:08   

Ostatnio miałem kontakt z firmą Bergson, nie powiem ciepełko milusie.



A tak poważnie, ciepły, wnętrze miłe w dotyku, ceny standartowe od 200 do 1000zł.

Niestety nie pamiętam jaki model miałem.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011 18:56   

Wpadło mi cośœ ciężkiego, wojskowego z demobilu, ale na obecną chwilę nie podam bliższych szczegółów... ŒŚpiworek wygląda poważnie, raczej "nie mobilny", poligonowy, bo nie uśœmiechałoby się nikomu tego targać na grzbiecie...

Jak tylko ogarnę porządek w piwnicy to sfocę i podam więcej szczegółów :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.