FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: holokausscie, klamstwach, miliony, pisarka, zarobila

Pisarka zarobiła miliony na kłamstwach o Holokauśœcie
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 00:09   Pisarka zarobiła miliony na kłamstwach o Holokauśœcie

http://www.pardon.pl/arty...dodaj_komentarz
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 09:52   

Wcale mnie to nie dziwi.Chyba najlepiej śœwiadczy to o jej czytelnikach,którzy poddali się kłamstwu i żyli w przekonaniu,że tak było.
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 17:51   

Wychowały ją wilki :D To prawie jak w tarzanie! Czego się nie zrobili dla kasiory?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 11:16   

W Tarzanie jak w Tarzanie, ale za to jaka konkurencja dla legendy o powstaniu Rzymu! Legenda o Remusie i Romulusie wymięka :lol:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 16:57   

A ja myśœlę że pogwarki na tematna holokaustu na forum to śœliski temat.Odsyłam do książek w temacie,zwiedzanie miejsc związanych z tematem.Słuchania co na ten temat mówią Ci ludzie których cała ta historia dotyczyła.A wnioski,cóż nikt nam myśœlenia nie zabrania.Ale rozpatrywanie na forum, nie chyba nie.....!...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 19:17   

Raisa napisał/a:
A ja myśœlę że pogwarki na temat na holokaustu na forum to śœliski temat.


ŒŚliski jak... Tyle, że w tym wątku gwarzymy nt. konkretnej osoby i przykładu mistyfikacji o której pisze cały śœwiat :)

Do wyrażania głębszych opinii w tym temacie jest sporo innego miejsca w sieci :wink:



Dla dopełnienia treśœci jeszcze na ten temat z sieci, tym razem z portalu WP.PL:



"Misha Defonseca, autorka głośœnej, wstrząsającej książki "Przeżyć z wilkami", przedstawianej jako autobiografia z czasów holokaustu, przyznała, że cała jej historia jest fikcją. Wbrew temu, co pisarka utrzymywała, nie jest ona Żydówką, a jej prawdziwe nazwisko to Monique De Wael.



To nie jest prawdziwa rzeczywistośœć, ale to była moja rzeczywistośœć, mój sposób na to, by przeżyć - ośœwiadczyła Misha Defonseca, urodzona w Belgii, w wywiadzie dla belgijskiego dziennika "Le Soir". Proszę o wybaczenie wszystkich, którzy czują się zdradzeni, ale proszę ich, aby postawili się na miejscu czteroletniej dziewczynki, która straciła wszystko.







Książka z 1997 roku reklamowana była jako "prawdziwa historia o przeżyciu Zagłady". To historia 8-letniej żydowskiej dziewczynki, która w poszukiwaniu rodziców deportowanych z Belgii do obozu zagłady w 1941 roku, przemierzyła w zawierusze wojennej pieszo trzy tysiące kilometrów, aż dotarła do okupowanej Polski, a także Ukrainy. Odtrącona przez miejscową ludnośœć, schronienie znalazła w lesie wśœród wilków.



Książka odniosła ogromny sukces, choć od początku prawdziwośœć relacji była podawana w wątpliwośœć przez historyków holokaustu i częśœć śœrodowisk żydowskich.



Mieszkająca w USA, 70-letnia dziśœ Misha Defonseca potwierdziła w końcu fakty ujawnione przez dziennik "Le Soir" i przyznała, że cała historia jest wytworem jej wyobraźni: mieszanką wspomnień wojennych, zasłyszanych opowieśœci i fascynacji wilkami.



Wbrew temu, co utrzymywała, nie jest Żydówką, a jej prawdziwe nazwisko to Monique De Wael. Urodziła się w 1937 roku. Jest natomiast prawdą, że jej rodzice zostali deportowani w czasie II wojny śœwiatowej i zginęli z powodu swojej działalnośœci konspiracyjnej. Lecz w czasie wojny była ona najzwyczajniej w śœwiecie zapisana do jednej z brukselskich szkół.



Jeszcze w mijającym tygodniu twardo broniła swojej wersji, powtarzając, że "ranią ją głęboko" ludzie podważający prawdziwośœć książki. Dopiero przyparta do muru dowodami zebranymi przez dziennikarzy gazety wyznała, że "od zawsze, całe życie opowiadała sobie inne życie, życie, które odcinało ją od rodziny i ludzi, których nienawidziła". Właśœnie dlatego zafascynowałam się wilkami, weszłam w ich śœwiat i wszystko wymieszałam - powiedziała.



Twierdzi, że do publikacji książki, która okazała się bestsellerem, skłoniło ją jedno z amerykańskich wydawnictw. Teraz, po jej wyznaniach, to samo wydawnictwo zastrzegło sobie prawo do oskarżenia przed sądem o fałszerstwo, za co w USA grozi kara więzienia - pisze "Le Soir".





Podobnie wydawnictwo francuskie XO, właśœciciel praw autorskich na cały śœwiat zastrzegło, że "nie zostawi tak tej sprawy". To wciąż piękna historia, ale to jest fikcja. Mówienie, że to prawda, to wprowadzanie ludzi w błąd - powiedział wydawca Bernard Fixot.



Podobnie rozczarowani są twórcy francuskiego filmu, który powstał niedawno na podstawie rzekomej autobiografii. Reżyserka Vera Belmont przyznała, że "ma trochę pretensji", ale przede wszystkim bardzo jej szkoda samej autorki. Zapowiedziała jednocześœnie, że z filmu, który jest właśœnie na ekranach we Francji, a wkrótce trafi do Niemiec, wykreśœlone zostaną słowa "oparte na prawdziwej historii".



Podczas premiery filmu w styczniu we Francji pani Defonseca/De Wael z dumą pokazywała niewielki kompas, który rzekomo służył jej podczas wschodnioeuropejskiej odysei. "To mój najdroższy talizman, mój amulet przynoszący szcz궜cie. Bez niego, nie mogłabym pewnie zobaczyć historii mojego życia przeniesionej na ekran" - powiedziała w wywiadzie dla "Le Figaro".



Michał Kot"




http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 21:28   

Ja już dośœć dawno czytałam :Malowanego Ptaka: Kosińskiego.Autor opisywał swoje wojenne przeżycia w chwili kiedy miał sześœć lat.Myśœlę że pozycja warta przeczytania,jeżeli jest się tematem zainteresowanym.Mam za sobą książkę :Strach: No cóż czytamy i myśœlimy,tego nam nikt nie zabroni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.