FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: modelarze

Modelarze
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008 21:04   Modelarze

Jak w temacie.Są tacy wśœród nas?Może jakieśœ osiągnięcia w tej materii?Tak tylko pytam :)
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008 21:24   

miałem w szkole śœredniej konstrukcja i modelowanie odzieży :lol:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 24 Kwi, 2008 18:33   

ja mam cz궜ci do budowy Helikoptera AH-IG z Wojny w Witnamie tylko Klej mi się skończył i nie skleje narazie, bo zapominam dokupić....
 
 
 
Ponury
szeregowy



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 12:42   p11

Widze ciekawy temat a co do osiagniec-jezeli mozna to nazwac osiagnieciami to mam juz za soba zrobione samoloty m.in. p11,łos,wilk,meserschmit,mosquito,spitfire,karas i pare okretów burza ,błyskawica ,wilk,ussessex
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 22:37   

No proszę,jednak ktośœ jest :) Zapytałem w temacie,bo sam wychowałem się na takiej sztuce :)

Rarytasem w moich czasach były modele z firmy "Matchbox".Tak,tak - tej samej co resoraki robiła :) Tyle,że modele do sklejania to był majstersztyk.owoce sklejania tworzyły galerię na podsufitowej przestrzeni,gdzie układały się w przeróżnych pozach,symulując walki powietrzne na wędkarskiej żyłce rozpostarte :) Ehhh,to były czasy...Potem malowanie pokoju,pierwsze straty w sprzęcie...Później okres modeli kartonowych,głównie galeonów...I na koniec hardcore - statki w butelce!

Gdzieśœ pomiędzy miniaturki tężni (zarobkowo) i tak we krwi to się utrzymuje :)

Dziśœ tylko z powodu braku miejsca nie podtrzymuję gotowośœci bojowej :)
 
 
Ponury
szeregowy



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 23:13   

przyznam ze ostatnio z braku czasu zatrzymałem sie na pewnym etapie,ale czytajac o modelach podwieszonych pod sufitem na zyłce to dosłownie jak bym sam to napisał stosowałem te sama taktyke
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 23:25   

:) No proszę .To była najlepsza technika pozwalająca na wyeksponowanie modeli a dodatkowo zabezpieczała je przed "awariami" typowych półkowców (modeli stojących na półkach:)
 
 
Ponury
szeregowy



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 23:34   

a gdy sie jeden połaczyło z drugim w odpowiedni sposób dawało to dobre"złudzenie" walki powietrznej,problem polegał tylko na tym i chyba najgorszy-odnosnie papierowych strasznie niszczył je kurz,i trudno było go usunac aby nic nie uszkodzic
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008 23:39   

Dokładnie,podwieszenie w formie symulowanej potyczki. Czasem śœmiesznie to wyglądało,gdy spotykały się dwa z różnej skali :) Bo i tak bywało :)

No,a ten nieszczęsny kurz :( Na plastich,papierach - czuł się wszędzie dobrze :twisted:
 
 
Ponury
szeregowy



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008 12:01   

Do dzis wiele starych modeli majacych juz nawet ok 10 lat lezy na szafie az strach ich ruszyc aby sie nie rozpadły ale zal ich wyrzucic jak przypomne sobie ile nocy nad nimi spedziłem
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008 15:56   

Nie wyrzucać - nie ruszać :) Niech są i leżakują.
 
 
Ponury
szeregowy



Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008 16:44   

ale w jaki sposób je doprowadzic do w miare godnego wygladu nic nie uszkadzajac-a co do wyrzucenia to nigdy w zyciu szkoda by mi było
 
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Sob 11 Paź, 2008 22:15   

Witam po ogromnej przerwie. Na temat modeli lotniczych dokładnie w skali 1:72 to ja mam cośœ do powiedzenia i pokazania - samych Me 109 posiadam różnych wersji 18!!! różne firmy różne malowania i rózne armie posiadam me 109G czyli "Gustaw" w barwach armii Radzieckiej RLA- Russian Liberation Army czyli po stronie Niemiec w konflikcie. I tak dalej>>> w planach samoloty lufdwaffe w barwach i oznaczeniach z jednostek bombardujących Inowrocław.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 11 Paź, 2008 23:38   

Oj ogromna! Przyznaję :)

Lopos, a cośœ możesz nam w tym miejscu zaprezentować? Foty? Z przyjemnośœcią obejrzelibyśœmy co nie co, więc jakbyśœ miał chęć to zapraszam do wrzucenia zdjęć i opisania co i jak na nich widać.

Pozdrawiam.
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Sob 11 Paź, 2008 23:48   

drFaustus napisał/a:
Oj ogromna! Przyznaję :)

Lopos, a cośœ możesz nam w tym miejscu zaprezentować? Foty? Z przyjemnośœcią obejrzelibyśœmy co nie co, więc jakbyśœ miał chęć to zapraszam do wrzucenia zdjęć i opisania co i jak na nich widać.

Pozdrawiam.




Bardzo chętnie umieszczę zdjęcia jutro foty mam na swoim kompie również mam na forum PWM galeria modeli ukończonych pod loginem SOPOL73



http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35336

podałem link do stronki a na zdjęciach 2 przykładowe me 109 E
 
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Sob 11 Paź, 2008 23:55   

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35350

to jeswt taka mikro dioramka z Afryki

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35351

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35345

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35316

to jeszcze kilka linków z mojej kolekcji zdjęcia zrobione na początku roku skromny wycinek z mojej kolekcji.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 00:06   

Noooo, pogratulować pasji oraz przepięknej kolekcji! Masz u mnie mistrza!

Pozwolę sobie wkleić jedno z Twoich zdjęć dla przykładu:







No, jeszcze drugie :)







i trzecie :)







Kawał dobrej roboty!
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 00:29   

Jeszcze kilka:

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35353

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35330

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35331

http://www.modelarstwo.or...pic.php?t=35354



To na początek.

Najnowsze ma w kolekcji tak zwane dzbanki czyli hamerykańskie P 47 Thunderbolt w tym jeden polskiego pilota Łanowskiego był to samolot w cieniu słynnego najlepszego Mustanga ale to dzbanki były wołami roboczymi nad niebem Europy po D-Day aż do Berlina 45.
 
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 15:32   

Za taką wiedzę w temacie dałabym się pokroić ;) Wielki szacunek dla Ciebie LOPOS :)
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 22:43   

Kuzyn chyba o ile dobrze, kojarzę chodził na ul. Mieszka do pracowni modelarskiej, teraz tam chyba nic nie ma. Nawet cośœ wygrał w woj.

Jak się wyleczył z tego zasypał mnie Małymi Modelarzami, ale jedyne na co było mnie stać to sam kadłub Bismarcka bez góry, za to miał z 1,2 m :)
 
 
k-hell 
drużynowy


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 142
Wysłany: Nie 27 Sty, 2013 18:25   

Witam. Jakiśœ czas temu specjalizowałem się w modelach czołgów. Byłem członkiem klubu modelarskiego ''Popiel" w Kruszwicy u p. Bonesa. Mój PzKpfw ausf. II c zdobył kiedyśœ złoty, srebrny oraz brązowy medal. Niestety koleje losu taksię potoczyły, że potem była praca iniestety czasu zabrakło...
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 30 Sty, 2013 03:01   

K-hell, miło by było - nawet tak dla odśœwieżenia tematu, ale przede wszystkim dla podniesienia walorów estetycznych i nacieszenia oczu - byśœ wrzucił jakieśœ swoje dzieło, ku uciesze nas - oglądających :wink:
 
 
potek
kandydat


Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: Sob 10 Sie, 2013 03:01   

Luter napisał/a:
Kuzyn chyba o ile dobrze, kojarzę chodził na ul. Mieszka do pracowni modelarskiej, teraz tam chyba nic nie ma. Nawet cośœ wygrał w woj.

Jak się wyleczył z tego zasypał mnie Małymi Modelarzami, ale jedyne na co było mnie stać to sam kadłub Bismarcka bez góry, za to miał z 1,2 m :)






Witam

z ciekawośœcią czyta się takie wspomnienia. Był czas, nie było komputerów, robiło się modele itp. Podrzucę tutaj fotkę okrętu Gryf z Małego Modelarza gdzieśœ z 1967r. Zrobiłem go zwyzcajnie w latach 70tych. I był taki sobie przeciętny, w wersji stołowej. W latach 90tych postanowiłem go odśœwieżyć.

Klejony Butakolem łatwo się rozkleiło. Przemalowałem, podracowałem i na nowo okleiłem szkielet. Korzystałem z fotografii archiwalnych. I wyszedł całkiem porządny model redukcyjny 1/200. I pomyśœleć że to Mały Modelarz. Oczywiśœcie cz궜ć detali zriobionych samodzielnie, nie z kartonu, to już sposoby i sposobiki.

Z dośœwiadczenia wiem, że najbardziej cieszą mniejsze rzeczy poniżej 90 cm długośœci. Olbrzymy są trudne w przechowywaniu, odkurzaniu. Jeśœli ma pływać, musi być duży. Ale teraz na to nie ma nikt czasu.

http://www.fotosik.pl/pok...b2cf867901.html
 
 
WERTTREW 
szeregowy


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 39
Skąd: Wawa, PL
Wysłany: Czw 24 Paź, 2013 14:23   

Się dorzucam z ogólnym widokiem większego fragmentu mojej kolekcji.
Zestaw różnistych różności w przeróżnych skalach. 8)
Znaczna część ukończona, ale jest trochę takich, które czekają na finał ... :wink:


... plus moje pchły najmniejsze, szpilką malowane ;P
_________________
Z wyrazami - WERTTREW
------------------------------
www.werttrew.fora.pl
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
  Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 08:23   


Śmiało można pozazdrościć Tobie tej kolekcji i możliwości realizowania pasji!
Jest co odkurzać :mrgreen:
Niestety, ja niczym nie mogę się w tym dziele pochwalić :cry:
Czasy świetności sklejanych modeli dawno minęły (za dużo ich nie było, bo to trochę inne czasy, przeprowadzki zrobiły swoje, potem kres statków w butelkach - rozdane jako prezenty :evil: ).
Dziś jedynie co sklejam to zabawki człowieczka, który każdorazowo jak coś ulegnie destrukcji mówi "tata naprawi" :mrgreen:
Może jakbyś kiedyś miał wolniejsze moce przerobowe (dłuuugie zimowe wieczory - choć to wcale nie oznacza zwolnienia obrotów :mrgreen: ) to co nie co przybliżysz nam z tych półeczek? (sugerowałbym zacząć od "czarnych krzyży" :wink: )
Szpilkowce wdzięczne i pomysłowe. To ze statków?
 
 
WERTTREW 
szeregowy


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 39
Skąd: Wawa, PL
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 08:38   

No cóż gdyby nie to, że szafka jest zamykana to prawdopodobnie przy odkurzaniu bym oszalał. A te modele to zbieraka z jakiś 20 lat, jak widac i ja nie mam czasu nawet na wykończenie niektórych (nie mówiąc już o tych kilkunastu pudłach z dziewiczymi modelami na palaczu ... ;P ). Może jak kiedyś znajdę chwile to przybliżę modeliki, ale teraz nie obiecam kiedy. "Pchły" to faktycznie modeliki z serii okrętowych.
_________________
Z wyrazami - WERTTREW
------------------------------
www.werttrew.fora.pl
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 08:50   

He, he, he... :lol: "Syndrom zaległości" - tak nazywam to wciąż rozrastające się schorzenie jakie nam (pasjonatom wszelakim) doskwiera :mrgreen:
Ono nigdy się nie skończy, a my łudzimy się, że nadrobimy zaległości.
Fakt nadrabiamy część, podczas gdy w tym czasie rosną następne.
I tak błędne koło zatacza kręgi niczym perpetuum mobile :mrgreen:
(no,ale to jedna z nielicznych pozytywnych "chorób" :smile: )
 
 
WERTTREW 
szeregowy


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 39
Skąd: Wawa, PL
Wysłany: Pią 25 Paź, 2013 09:15   

Ja juz nawet nie liczę, że nadrobię ... huehue.

Na życzenie "zoom" na kilku moich "szkopów", których mam na dysku akurat:
Blohm & Voss BV 138 w skali 1/72:


Henshel Hs 129 (skala 1/72)


Heinkel He- 162 (skala 1/72)



I sklecona "na szybko" scenka, przedstawiająca ruiny jakiejś "bardzo tajnej" fabryczki oraz Messerschmitta'a Bf 109z (skala 1/72):



I jako bonus scenka wyzwalania miasteczka przez US Army (wszystko w 1/76):
_________________
Z wyrazami - WERTTREW
------------------------------
www.werttrew.fora.pl
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pon 25 Maj, 2015 10:44   

Inowrocław, wystawa :supz:

_________________
http://www.stowarzyszeniebastion.com/
 
 
lipcon 
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 3
  Wysłany: Pon 10 Sie, 2015 19:17   Re: Modelarze

drFaustus napisał/a:
Jak w temacie.Są tacy wśœród nas?Może jakieśœ osiągnięcia w tej materii?Tak tylko pytam :)


Jakieś osiągnięcia mam. Tak odpowiadam. :supz:
_________________
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.