FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: interesujace, znalezisko

Interesujące znalezisko
Autor Wiadomość
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Nie 03 Gru, 2006 21:58   Interesujące znalezisko

W DNIU 1 GRUDNIA NA TERENIE BUDOWY STACJI PALIW I MARKETU SIECI"NETTO" DOKONANO CIEKAWEGO ODKRYCIA.pRZY WYKONYWANIU WYKOPU POD PRZYŁĄCZE GAZOWE NATRAFIONO NA PŁYTKIEJ GŁĘBOKOSCI NA POZOSTAŁOŒŚCI PO NIEMIECKICH MIESZKAŃCACH NASZEGO MIASTA Z OKRESU II WOJNYŒŚWIATOWEJ.WSRÓD WIELU PRZEDMIOTÓW CODZIENNEGO-DOMOWEGO UŻYTKU NAJCIEKAWSZYM PRZEDMIOTEM OKAZAŁA SIĘ NIEMIECKA TABLICA Z NAZWĄ;"KANONIERSTRASSE".DZIEKI UPRZEJMOSCI PRACOWNIKA REJONU GAZOWNICZEGO OTRZYMAŁEM INFORMACJE O TYM FAKCIE :D .UDAŁEM SIE NA MIEJSCE ZNALEZISKA ,GDZIE PO KRÓTKICH PERTRAKTACJACH Z OPERATOREM KOPARKI,KTÓRY ODSŁONIŁ ZNALEZISKIO WSZEDŁEM W POSIADANIE TEJŻE TABLICY.TYM SAMYM WZBOGACIŁA ONA BOGATE ZBIORY SHT "BASTION" :D
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Wto 05 Gru, 2006 18:54   

A tu wersja internetowa

http://www.express.bydgoski.pl/

klikać w Inowrocław, celowo nie dałem linku do artykułu bo taki długaśœny że hoho

Wojciech :D a może i więcej
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 05 Gru, 2006 21:13   

PODZIWIAM,PODZIWIAM:-)
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 13 Gru, 2006 01:21   

Aldek tu masz przekopiowane(;))) a u tiebia kak s ruskoj jazykoj?(:))))))







28.02.2005



На новой карте Калининграда проспект Калинина назван именем нацистского штурмовика



На изданной к 750-летию Калининграда географической карте одна из основных магистралей - проспект Калинина - носит имя нацистского лидера штурмовых отрядов Хорста Васселя. Как передает корреспондент ИА Regnum, на карте под названием "Достопримечательности Янтарного края" каждый населенный пункт или улица носят два имени - довоенное и послевоенное. Рядом с названием "Проспект Калинина" стоит "Horst-Wassel-Stra?e".

До прихода к власти в Германии национал-социалистической партии современный проспект Калинина назывался Австрийской улицей, однако, в 1933 году кенигсбергская улица была названа именем Васселя, а сам нацист - возведен гитлеровской пропагандой в ранг т. н. "мученика".

В Научно-производственном центре по учету, охране, использованию и реставрации памятников истории и культуры Калининградской области корреспонденту ИА Regnum сообщили, что пока никак не будут реагировать на "неточность" авторов карты.

ИА Regnum



Gdzie mnie na rosyjsko języczne stronki zaniosło??? ,,,,Prezesa napotykam na stronkach "de" oj mały ten internet mały (;))))))))))



Wojciech googlujaco vikipedyzujący(:))))
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 13 Gru, 2006 01:25   Horst Wessel

Przepraszam tu jeszcze sznureczek do poprzedniego postu



ttp://www.rusk.ru/st.php?idar=160196



Wojciech :oops:
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006 22:09   

Oczeń charaszo :-)
 
 
cryssmar 
starszy drużynowy


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 161
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 00:51   

A ja znalazłem pokrywkę od weka

RILENGLAS ANNAHUTTE

http://imageshack.us/phot...0110808666.jpg/

Jakby ktośœ chciał przygarnąć -pisać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.