FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: czyli, ekooko, forumowiczow, naturequot, quotpro, wizje

Eko-oko czyli wizje "pro nature" forumowiczów
Autor Wiadomość
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 07 Sty, 2008 22:00   

Historia Historią ale śœmieci trzeba segregować ;) i pamietać, ze współcześœnie żyjącym jest to niezbędne ;)
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 09 Sty, 2008 18:34   

W zwiazku z w/w postem kolezanki -radnej proszę władze Inowrocławia :-) o stosowne rozporzadzenie,zarzadzenie ,uchwałę,itd,itp. szanownych predstawicieli społeczeństwa o obowiazku segregacji śœmieci w solnym grodzie i zakupie stosownych pojemników do w/w celów dla wszystkich inowrocławskich osiedli... :-).
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 09 Sty, 2008 20:42   

pojemniki swoja droga ale pozostaje jeszcze swiadomosc zeby segregowac w domu i wrzucac do odpowiednich pojemnikow....ja bym jeszcze wspomnial o cieknacych kranach regulacji ogrzewania wylaczaniu sprzetu rtv on/standby
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008 16:11   

Efekt cieplarniany chyba jednak nie do unikniecia przyobecnej swiadomosci wiekszosci mieszkanców globu i checi wbogacania sie potentatów finansowych kosztem śœrodowiska

Najwięksi szkodnicy w tej materii,czyli Chiny i USA maja gdzies ŒŚrodowisko.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Czw 10 Sty, 2008 19:48   

pytanie czy aby efekt cieplarniany nie jest tylko teoria...od dawna wiadomo ze klimat na naszym globie ulega ciaglym procesom nie wynikajacym z przyczyn ludzkich...chyba ze dokladamy do tego procesu swoje piec groszy?
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 00:42   

Krawiec to raczej 5000 groszy ale to jak wyglada otoczenie kontenerow w niedziele no i w dzien powszedni to miasto udaje ze niewidzi i te ilosci chleba ktore sie tam walaja to mnie osobiscie szokuje bo co jak co ale na marnowanie chleba to patrzec nie moge.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 00:59   

jesli faktycznie teoria efektu cieplarnianego ma przyniesc wiele dobrego dla Ziemi to okey kazdy srodek do uzyskania poztywnego efektu jest dobry...lecz jesli wykorztsuje sie cos do zbijania kapitalu politycznego badz ...kasy to juz mi to smierdzi.to jest temat na dyskuje ale jesli skonczy sie za pare postow to czy jest sens to rozwijac co ?
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 17:06   

Krawiec napisał/a:
pytanie czy aby efekt cieplarniany nie jest tylko teoria...od dawna wiadomo ze klimat na naszym globie ulega ciaglym procesom nie wynikajacym z przyczyn ludzkich...chyba ze dokladamy do tego procesu swoje piec groszy?


Krawiec ,efekt cieplarniany to nie teoria.Zobacz jak wygladaja od paru ładnych lat zimy u nas.Jeszcze niedawno jak sypnęło śœniegiem w listopadzie to trzymało do marca a teraz co? Dzisiaj mam na termometrze +8 stopni Celcjusza :-).Zobacz w jakim tempie topią się lodowce,znikają lasy Amazonii,bedące "płucami" śœwiata,jak wyglada śœrodowisko w uprzemysłowionych i szybko rozwijajacych sie krajach,jaki smog jest w miastach,w których jeszcze niedawno nie wiedziano co to jest,zobacz ,co sie dzieje z poziomem wód chociażby w Wenecji,powierzchnia lodowców... .

WG. MNIE TO NIE TEORIA O EFEKCIE CIEPLARNIANYM,ALE PRAKTYCZNE FAKTY.JEŒŚLI LUDZKOŒŚĆ NIE ZAPOBIEGNIE TYM SZYBKIM ZMIANOM,SKUTKI BEDĄ NIEODWRACALNE.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 17:17   

orderek napisał/a:
Krawiec to raczej 5000 groszy ale to jak wyglada otoczenie kontenerow w niedziele no i w dzien powszedni to miasto udaje ze niewidzi i te ilosci chleba ktore sie tam walaja to mnie osobiscie szokuje bo co jak co ale na marnowanie chleba to patrzec nie moge.


Orderek,ktośœ madry powiedział,że Polska jest najbogatszym krajem śœwiata :) .Wiesz dlaczego????Poniewaz nie ma nigdzie poza Polska bogatszych smietników i własnie leży w nich wiele chleba.

Osobiśœcie znam człowieka w Inowrocławiu,który dzięki odpadkom,resztkom jedzenia ze smietników,sanatoriów ,stołówek zakładowych w socjalizmie karmił trzodę chlewna i po jej sprzedaży w ciagu ok.30 lat ciągłej tej hodowli, wybudował córkom trzy osobne domki jednorodzinne.

Zobacz obecnie, ile powstaje firm,które bogaci się niemiłosiernie szybko na wykorzystywaniu innych śœmieci.To tacy jakby kontynuatorzy tego Inowrocławianina,który "z chleba ze śœmietnika" zbudował piękne gniazdka dla swych latorosli... .
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 19:22   

Nawet nie wiedziałam, ze założyłam temat ;) hehehehehehehehehehe i to jaki popularny ;)



wyobraźcie sobie ze w zeszłym roku tona nieposegregowanych śœmieci w inie kosztowała 90 zł, teraz już 150zł.... taki sa odgórne wytyczne :/

Jak nam po kieszeniach pójdzie to nauczymy się segregować ;)
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 20:13   

"Na Ziemi termin "efekt cieplarniany" odnosi się zarówno do podwyższenia temperatury, związanego z czynnikami naturalnymi, jak i do zmiany tego efektu, wywołanego przez gazy emitowane w wyniku działalnośœci człowieka. W potocznym rozumieniu ten naturalny efekt jest często pomijany, a zwracana jest uwaga na wzrost temperatury Ziemi w ciągu ostatnich około 100 lat, zwany globalnym ociepleniem. Efekt cieplarniany (naturalny), jest zjawiskiem korzystnym dla kształtowania warunków życia na Ziemi. Szacuje się, że podnosi on temperaturę powierzchni o 20 – 34°C. ŒŚrednia temperatura naszej planety wynosi 14 – 15°C[2]. Gdyby efekt cieplarniany nie występował przeciętna temperatura Ziemi wynosiłaby ok. –20°C."





zalezy co kto rozumie przez dane pojecia
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 20:21   

Anusiaino napisał/a:
Jak nam po kieszeniach pójdzie to nauczymy się segregować ;)


To nie kwestia "nauki" tylko stworzenia warunków do takiego działania.Mam w klicie 34m zabawiać się w segregatora i zagracać sobie przestrzeń worami ze śœmieciami?A co dalej z nimi?Jak Wój Mat Z Podróży pielgrzymować do dzwonów,po które przyjedzie koleśœ i ze wszystkich wrzuci do jednej gondoli?A co ze zsypami w wieżowcach?Jak administracja rozwiąże tą kwestię,to może wtedy zdecyduję się na selekcję,póki co nie zamierzam się w tym babrać.Najpierw powinna być stworzona odpowiednia infrastruktura,a nie wymuszanie haraczem okreśœlonych postępowań.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 20:31   

zsypy w wiezowcach sa w większosci zaspawane ze wzgledów "higienicznych" a mozna je doskonale wykorzystac do segregacji wrzucajac pojemniki plastikowe.jesli idzie nacisk pieniezny aby ludzi zmusisc do segregacji to niestety.... nie przynosi to nic dobrego.Mośœcik...nauka tez jest wazna aby mlodemu czlowieku wypalic w glowie ze od niego tez zalezy przyszlosc...nawet rzucenie na trawke papierka po cukierku:)kwestie zwiazane z przystosowaniem sie do segregacji...dokonywalem oddzielenia szkla palstiku i papieru ale od czasu jak nie ma na moim podworku pojemnikow na segregowane odpady to niestety..nie chce mi sie latac 100 metrow dalej aby ladnie to powrzucac.leniwy jestem.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008 21:47   

Krawiec napisał/a:
zsypy w wiezowcach sa w większosci zaspawane ze wzgledów "higienicznych"




Nie wszędzie :)



Krawiec napisał/a:
a mozna je doskonale wykorzystac do segregacji wrzucajac pojemniki plastikowe




Dokładnie :) A nie bzdurnie zamurowywać/zaspawać...



Krawiec napisał/a:
...nawet rzucenie na trawke papierka po cukierku




To już kwestia kultury osobistej,której zdecydowane zalążki wynosi się z rodzinnego domu,tak jak i jej brak.



Krawiec napisał/a:
..nie chce mi sie latac 100 metrow dalej aby ladnie to powrzucac.leniwy jestem.




Również podzielam Twoje zdanie.Nie widzę uroku turystyki kontenerowo-segregacyjnej :)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008 02:50   

a ja segreguje.... papier i szkło zawsze.... z plastikami to bywa różnie... bo nawet ja nie wiem czy tam maja trafiać puszki, papierki po cukierkach czy opakowania po sałatkach ;) a wyzsze stawki to jak już pisałam przyszło z góry :/
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008 15:27   

Anusiaino napisał/a:
Nawet nie wiedziałam, ze założyłam temat ;) hehehehehehehehehehe i to jaki popularny ;)



wyobraźcie sobie ze w zeszłym roku tona nieposegregowanych śœmieci w inie kosztowała 90 zł, teraz już 150zł.... taki sa odgórne wytyczne :/

Jak nam po kieszeniach pójdzie to nauczymy się segregować ;)






Anusiu znająć mentalnośœć Polaków wiesz ,że trudno ich zmusić do czegokolwiek,tym bardziej do segregacji śœmieci.Polacy są coraz bardziej wygodni, leniwi i w większośœci mają gdzieśœ stan śœrodowiska.Tylko potem psioczą na wszystkich ,że np.śœmierdzi z kontenerów,że nie moga się wykąpac w rzece ,jeziorze,morzu bo zanieczyszczone,że szyby brudne od przemysłowych osadów,iże smieci leżą w parkach,lasach itd.itp.

Sami niszczymy śœrodowisko,szukajac winnych tego stanu spoza nas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.