FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: paderewskiego

Nowa ul.Paderewskiego.
Autor Wiadomość
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 13 Wrz, 2006 15:35   Nowa ul.Paderewskiego.

Chyba zaczęto myśœleć w naszym mieśœcie.Otóż zostanie wyremontowana ulica Ignacego Paderewskiego z zachowaniem starej kostki brukowej znajdujacej sie pod asfaltową nawierzchnią .Uważam to za śœwietny pomysł-na starówkach powinien być bruk.Także w razie awarii instalacji podziemnych mniejsze są koszty napraw i szybciej to się odbywa.Skoro przywraca sie starą nawierzchnię w tym miejscu, warto by było wkomponować(tak jak to zrobiono w Toruniu) w ten fragment wyremontowanegi deptaku szyny tramwajowe z odpowiednią adnotacją ,że w tym miejscu poruszał się niegdyśœ tramwaj wożący pasażerów na strzelnicę na ulicy Poznańskiej.No ale w tym wypadku juz nikt o tym nie pomyśœlał ... .
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006 09:37   

Dokładnie tak...Myśœlenie połowiczne...ba,może nawet mniej niz połowiczne,cząstkowe :) No,ale jakiśœ pozytywny oddźwięk.może kiedyśœ zrobią więcej :)

A dla "nie w temacie tramwaju" podaję link do wcześœniej poruszanej kwestii "szyn":

http://www.stowarzyszenie...wtopic.php?t=77
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 20 Wrz, 2006 17:40   Szyny na UL.PADEREWSKIEGO

Temat szyn zainteresował Wydział Inwestycji naszego Urzędu Miasta.Podjęte zostały pierwsze kroki w tym temacie.Jest nadzieja ,że uda się ten pomysł przeforsować i zrealizować.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 20 Wrz, 2006 21:33   

Bardzo ładnie :) Jutro na zebraniu porozmawiamy.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 11:13   

Inwestycja dobiega końca.Szyny zamontowane.Czekamy na tablicę związaną z tą inwestycją.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006 21:21   

mam mieszane uczucia co do nowej ulicy Paderewskiego...otoz tory sa malo widoczne,kostka brukowa jest nierowna*(prosze spojrzec na kostke ulozona na ulicy Sienkiewicza)a kamienice przy wspomnianej ulicy sa w oplakanym stanie.rozumiem ze kazda inwestycja tym bardziej w nowa ulice jest dobra i potrzebna lecz wieksza uwage zwracamy na to co na wysokosci naszych oczu niz to co pod nogami.okey nie ma co marudzic...jest co jest i nalezy sie cieszyc.



*kamien bardzo kanciaty i wystajacy
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006 22:33   

No niestety...to już jest "polska" robota,bez osławionej "niemieckiej perfekcji",stąd taka różnica...Ale jak zauważyłeśœ,cieszyć się trzeba z tego co jest,bo uważam że zrobiono bardzo dużo dobrego tym fragmentem...To taki fragmentaryczny przyczynek do zmiany mentalnośœci mieszkańców miasta....ich trzeba stopniowo oswajać z tym,że miasto to nie tylko narzekanie na władze,nie tylko czepianie się duperel i wieczne niezadowolenie,nie tylko wystawanie w kolejkach po zapomogi ( z całym szacunkiem do jednostek usprawiedliwionych,jednakże większośœć to "wykorzystywacze okreśœlonej koniunktury"...),że miasto to też to jak jest widziane z zewnątrz,że to wizerunek który ma decydujący wpływ na ewentualny rozwój ekonomiczny,że miasto to jego promocja,ekspozycja tego co warte w tym mieśœcie wyeksponowania...Mentalnośœci 90% mieszkańców nie zmienią jedne szyny czy tym podobne inwestycje,jakie miejmy nadzieję się pojawią,ale zaczną one stopniowo "oswajać" wszystkich miejscowych malkontentów z faktem,że Inowrocław stanie się miastem zauważalnym w regionie/wojewódzctwie/kraju (na początek...choć w wielu aspektach bardziej znany jest poza granicami kraju,niż w nim samym...)-a to wszystko może tylko pozytywnie wpływać na nas wszystkich...Hmmm....temat rzeka....
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006 23:30   

Podarowałem sobie dziśœ chwilę wspomnień,,,,,,,,,po takiej Paderewskiego

wędrowałem w 56r do szkoły nr 3 popularnej 'Staszycówy'

Pozdrawiam Wojciech :D
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 21 Paź, 2006 07:36   

No,Maten...ma się swoje lata :) - swoje dośœwiadczenie zatem również,a przede wszystkim wspomnienia.Tych nie jest wstanie nic zastąpić (na starośœć jedynie podstępnie zabrać-skleroza/demencja:) )Dlatego też ważnym jest by właśœnie poprzez takie czy tym podobne "gadżety"-pamiątki z przeszłośœci-pomóc przywoływać ludziom wspomnienia,czasy ich młodośœci-jaka by ona nie była,to wiąże się z ich tożsamośœcią,której nie da rady się zaprzeczyć,a już tym bardziej zmienić.

Pozdrawiam!
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 21 Paź, 2006 14:33   

Nowa kostka na Sienkiewicza położona jest na chodniku a nie na ulicy. Taka sama nie może być na ulicy Paderewskiego bo mimo ,że to deptak to będą tam wjeżdżać samochody dostawcze.Uktyty Pod Nickiem widze,że wszystko lubisz krytykować.Cieszmy sie z tego co mamy.Mnie ulica Paderewskiego się podoba z wyjątkiem kilku domów, które niewątpliwie wymagaja kapitalnego remontu.To jednak sprawa właśœcicieli prywatnych kamienic a nie miasta ,które finansuje przebudowę ulicy.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006 00:25   









Powyższe zdjęcia przedstawiają efekt końcowy,bedący zwińczeniem współpracy pomiędzy SHT Bastion,a miejscowymi władzami,reprezentowanymi przez Urząd Miasta Inowrocławia-Wydział Inwestycji.Jest to godne naśœladowania na przyszłośœć przedsięwzięcie,które oprócz swych walorów związanych z użytkowaniem zmodernizowanej nawierzchni ulicy,wnosi aspekt pamiątki związanej z historią miasta,którą należy propagować w atrakcyjnej formie,zarówno dla samych mieszkańców (nie do końca zainteresowanych i śœwiadomych przeszłośœci swojego miasta),jak również dla turystów odwiedzających nasze miasto.Uatrakcyjnianie miasta należy rozpatrywać przez pryzmat promowania jego walorów na wyzszych szczeblach (krajowych,zagranicznych),które w przyszłośœci mają szanse zaowocowania śœciągnięciem zarówno większej ilośœci turystów/kuracjuszy,ale również i inwestorów,co wpłynie korzystnie na lokalną gospodarkę.Dlatego też pomimo głosów "z zewnątrz",uważam całą inwestycję/przedsięwzięcie za bardzo udane.Mam nadzieję,że w przyszłośœci bedziemy mieli więcej okazji to dzielenia radośœci z nowopowstałych atrakcji w naszym mieśœcie,powstałych zarówno z inicjatywy samych włodarzy jak i ze współpracy z lokalnymi organizacjami zrzeszającymi pasjonatów i miłośœników historii miasta,regionu-historii w szerokim tego słowa znaczeniu.
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006 01:38   

To się nazywa 'dobra robota' Jeszcze raz GRATULUJę

WOJCIECH



a teraz moje ,,,,,dziśœ o godz 20.07 sobie 'dotkłem' Tablicy' i pogłaskałem szyny ,,,,,,miny przechodniow bezcenne :D kilka osób podeszło bo mysleli ze zasłabłem :P hihihi przy okazji zobaczyli tablicę :D
 
 
 
darekx98
kandydat



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 12
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006 13:53   

Chciałbym serdecznie podziękować prezesowi Stowarzyszenia Bastion za aktywną i bezinteresowną prace dla naszego miasta. Pomysł z położeniem fragmentu torowiska tramwajowego przy ulicy Paderewskiego uważam za genialny i cieszę się bardzo, że dzięki Wam udało się tego dokonać jest to na pewno wspaniała pamiątką jaki atrakcja, którą można zobaczyć w naszym ponurym Inowrocławiu. Jeszcze raz dziękuje i miejmy nadzieje że władze naszego miasta będą nadal wspierać akcje Stowarzyszenia Bastion pozdrawiam Darek.
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 24 Lis, 2006 17:23   

GWOLI SCISŁOŒŚCI POMYSŁ POŁOŻENIA TORÓW NA UL .PADEREWSKIEGO I TABLICY PAMIATKOWEJ ZRODZIŁ SIE W GŁOWIE VICE-PREZESA,KTÓRY RÓWNIEŻ JEST POMYSŁODAWCĄ LOGO TRAMWAJU NA TABLICY I WSPÓLAUTOREM I KONSULTANTEM NAPISU NA NIEJ. WYCHODZIŁ VICE RÓWNIEZ ŒŚCIEŻKI DO URZĘDU MIASTA ABY ZAINTERESOWAĆ WŁADZE MIEJSKIE TYM POMYSŁEM I DOPILNOWAŁ PRAWIDŁOWEGO ZAKOŃCZENIA TEJ INWESTYCJI,KTÓREJ KOŃCOWY EFEKT MOŻEMY DZIŒŚ PODZIWIAĆ(znając życie juz widze krytyków).ZAŒŚ SAM POMYSŁ UPAMIĘTNIENIA W POSTACI SZYN TRAMWAJOWYCH ZE STOSOWNĄ TABLICĄ FAKTU, ŻE KIEDYŒŚ W INOWROCŁAWIU JEZDZIŁA "BIMBA" WYMYŒŚLIŁ PREZES.TO NA TYLE WSZYSTKIM NIEWIEDZĄCYM:-)
 
 
darekx98
kandydat



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 12
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 24 Lis, 2006 21:02   

Jeżeli tak to przepraszam nie wiedziałem wszystkiego do końca mogę jedynie także Panu VICE-PREZESOWI podziękować i jeszcze raz przeprosić. Jednocześœnie uważam ze nie ważne, kto jak i po co ważne ze cel został osiągnięty ogólnie i tak twierdze, że pomysł był śœwietny pozdrawiam Darek.:)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006 00:20   

Hmm....
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 02 Gru, 2006 16:08   

Darek masz rację ,najważniejszy jest osiagnięty cel.Pozdrawiam -wicrprezes :-)
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 13 Gru, 2006 21:37   

Notka z Informatora "Nasze Miasto"w dziale Inwestycje



---Przebudowa ul.Ignacego Paderewskiego (z inicjatywy Stowarzyszenia Historyczno-Turystycznego "Bastion" jako przyprzypomnienie, że w przeszłośœcitamtędy jeździł tramwaj,podczas przebudowy ulicy, w nawierzchni umieszczono fragment torów wraz z tablicą informacyjną)



Miłe co nie? i jeszcze ,,,,,

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakonczyło prace remontowe wagonika tramwajowego o konstrukcji odpowiadającej tramwajom poruszającym się w przeszłośœci po inowrocławskich ulicach. Wagonik ma pełnić funkcję miejsca informacji turystycznej.

i jeszcze konkurs ogłaszają, ale to już sami przeczytajcie :D

Wojciech
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006 22:10   

Zaraz atakuję mózg ,moze cośœ zajarzy :-)
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 01:32   

Moze pomogę tym linkiem

http://ino-info.webpark.pl/ryn4.htm



Wojciech :D
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 21:09   

FACET NARUSZA PRAWA AUTORSKIE JEŒŚLI CHODZI O PUBLIKACJE POCZTÓWEK ZE ZBIORÓW B.Majewskiego.Nie toleruje złodziejstwa!
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 16 Gru, 2006 15:57   

No z tymi prawami autorskimi to jest różnie.W tym przypadku naruszył w sposób taki,że opublikował zdjęcie z wydawnictwa autorstwa B.M.,bez jakiejkolwiek wzmianki co do pochodzenia zdjęcia.Gdyby posiadał on ją w swoich zbiorach,to mógłby zapodawać ją do bólu.Tamta stonka jest bardzo stara już....Nawet nie wiem czy ktośœ jeszcze w nią ingeruje z administratorów?
 
 
mucha1992
starszy drużynowy



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 201
Skąd: Hannover
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009 01:37   

Wiem, że to jest stary wątek, ale mam pytanie kto był odpowiedzialny za układanie szyn na Paderewskiego? Znaczy popełnienie tego błędu (chodzi mi o rozstaw szyn)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009 23:34   

Za układanie - pewnie wykonawca :lol:

Za rozstaw - pewnie pomysłodawca :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.