Przyszedł czas (kilka wolniejszych chwil) na nadrobienie bieżących zaległości.
Jedną z nich był materiał przybliżający szczeliny p/lot, które stanowią uzupełnienie tematu odnośnie stacji kolejowej Łódź-Olechów 9prezentowanej w stosownym temacie/wątku na forum) oraz sąsiadującej z nimi wieży ciśnień.
Myślę (to z przekory Po prostu wiem), że kolega Foxo uzupełni nam co nie co w temacie
Poniżej kilka zdjęć z wnętrza najdłuższej szczeliny, która jak widać po zachowanych reliktach wyposażenia, w okresie powojennym, stanowiła swego rodzaju bazę dla zakładowej OPL.
Wejście:
Łącznica telefoniczna (nie gwarantuję poprawności nazwy )
Fragment korytarza. Widać, że borykano się, albo profilaktycznie odizolowano podłoże od wilgoci:
obiekt na fotce jest w bezpośrednim sąsiedztwie budynku dawnego komisariatu kolejowego który został zlikwidowany wraz z Policja kolejową około roku 1998 . Dlatego nie został tak rozszabrowany z wyposażenia.
Dołączył: 20 Mar 2006 Posty: 10273 Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010 15:26
Zgadza się Fajny klimatyczny budyneczek. Mam go gdzieś na zdjęciu (postaram się wrzucić).
Tymczasem dla zainteresowanych LSD (zbieżność skrótu i skojarzenia zupełnie przypadkowe ), zapraszam http://www.bastion.website.pl/g/ls_ol.htm do galerii foto, w której znajduje się pełny materiał z wnętrza wyżej prezentowanej szczeliny.
Co do tego schronu to informacje jakie posiadam o nim są następujące. Schron posiadał pancerne gazoszczelne drzwi. Podobno pod schronem znajdują się jakieś pomieszczenia lub pomieszczenie. Ogólnie schron składa się z dwóch komór schronowych i trzech pomieszczeń dodatkowych.
Co do tego schronu to informacje jakie posiadam o nim są następujące. Schron posiadał metalowe, pancerne gazoszczelne drzwi. Podobno pod schronem znajdują się jakieś pomieszczenia lub pomieszczenie. Ogólnie schron składa się z dwóch komór schronowych i trzech pomieszczeń dodatkowych.
jako ciekawostkę dodam że spod napisu "POLICJA" przebuja nazwa stacji jaka posiadała "za Niemca" niestety pomimo prób odszyfrowania resztek napisu nie udało nam się go odczytać w oryginale
niestety analizując inny obrazek z dokładniejszą wersją napisu widać na nim "...ECHOW" co może oznaczać że napis brzmiał "OLECHÓW". W związku z powyższym to nie będzie raczej pozostałość po nazwie z okresu powstawania z 1941r
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach