FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: tereny

Tereny PKP
Autor Wiadomość
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 00:15   Tereny PKP

Idąc 'kładką pakoską' w kierunku b.warzelni soli, po lewej stronie są schody.Kilkanaśœcie metrów dalej po zejśœciu z nich stoi cylindryczny betonowy obiekt.Wysokośœć ok 170 cm śœrednica ok 125 -140 cm właz wejśœciowy 55-65 szerokośœci,,, wys 80-90 cm.Na wysokosci ok 110 cm 4 otwory (obserwacyjne??? )Grubośœć śœciany 15-20 cm .W betonie zaiasy i reszta do ryglowania włazu.Byłem dotykałem 'widoczne pęknięcie'.Drugi obiekt bliżej płotu warzelni i nastawni tzw górki rozrządowej ok 200 metrów od kładki.Jest ich jeszcze kilka jak tylko znajdę troche czasu objadę rowerkiem od Huty szkła do Mimowoli,,,,,,,,



Pozdrawiam Wojciech :D
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 12:56   

Cześœć Wojtek!

Moja propozycja: zlokalizuj wszystkie obiekty tego typu połozone na naszym terenie i nanieśœ je na mapkę, zaznaczając dokładną lokalizację.Zrobimy wtedy przejażdżkę/przechadzkę sladem "betoniaków" :) W temacie bedzie pomocny kolega Aldek1944, który ma na koncie pewne doswiadczenia w tym temacie.Co Ty na to?

Pozdrawiam!
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 20:09   

Witam kolegów.takich obiektów mi znanych na terenie PKP jest na pewno 8 sztuk+1 prawdopodobnie za ogrodzeniem(drFaustus zna temat).
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 21:04   Tereny PKP

Witajcie.Zgoda poszukam reszty 'betoniaków'.Dziśœ dotykałem kolejny obiekt ,a na 3 tylko popatrzyłem :) czyli już mam na koncie 6.Koło 24 opiszę dzisiejszy dzionek

Pozdrawiam Wojciech
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 21:39   

jezeli chcecie moge zrobic kilka fotek tych "wiezyczek strzelniczych" bede akurat w tych rejonach.warto zrobic material na strone o w/w obiektach.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 22:01   

Warto,warto :) Zachęcam! Szpalty czekają:)
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006 22:37   Tereny PKP

Pojeździłem dziśœ rowerem i:teren po stronie Huty pusto.Dworzec PKP podchodząc do końca peronów 2 i 3 (kierunek Poznań) na wprost widzimy 2 'betoniaki' tak 40m pierwszy i ok 100metrów drugi.W prawo od patrzącego tak na godz '4' stoi trzeci obiekt(prawie schowany za budkę manewrowych).Patrzymy teraz na lewo godz '11' czwatry 'betoniak'(od ulicy Magazynowej można do niego swobodnie podejśœć ,,,,ten ma zamurowany właz) i tyle z dziśœ poszukamy dalej

Wojciech
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2006 00:01   Tereny PKP

Kolejny 'betoniak' dojazd alejką koło Tężni w kierunku na wieżę ciśœnień,skręcamy w prawo (do kładki pakoskiej) i za śœmietnikiem stoi sobie mój nr 7 przy włazie leży fragment betonowych 'drzwi'?

Numer 8 stoi tuż przy nastawni "In2"(tej od górki rozrządowej)

Został jeszcze ten"+1" ale to na inną wycieczkę :twisted:

Wojciech
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2006 21:47   

WŁAŒŚNIE,TEN NUMER+1.JAK TAM SIE DOSTAĆ ABY POTWIERDZIĆ LUB ZAPRZECZYŒŚMOJEMU PODEJRZENIU.CZY MAMY KOGOŒŚ,KTO MA WEJŒŚCIE NA TEREN PKP( MAGAZYN PRZY PAROWOZOWNI)?????
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2006 22:04   Tereny PKP

Aldek spokojnie jeszcze po stronie północnej stacji Inowrocław nie buszowałem,jeszcze mam do objechania ul Kruśœliwiecką i teren miedzy warzelnią a PKP :D

Wojciech
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2006 22:54   Tereny PKP

Kruśœliwiecka w dół po lewej parking i tuż za płotem trzeba obejrzeć te gazony kwiatowe 2 .Kończy się "to" przy budce parkingowej.Idę dalej i przy ostatnim budynku PKP zaglądam do 'szybu' 3,5 m na dole metalowe drzwi u góry krata z 'fikuśœnym' zamknięciem.

Wojciech
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006 11:22   

ciekawe...ciekawe....czekam na dalsze szczególy z rozpoznania :)

Pozdrawiam!



P.S.Pogoda coraz bardziej sprzyja nam... :)
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2006 16:55   

MATTEN ,MUSIMY TA SPRAWE DOKŁADNIE"OBADAĆ" W TERENIE.TEMAT DWORCA PKP I OKOLIC JEST CIEKAWY.PRZY OKRĘŻNEJ JEST PIEKNIE UFORTYFIKOWANY BUDYNEK DAWNEJ NIEMIECKIEJ CENTRALI TELEFONICZNEJ(KOŁO DAWNEGO "KOLEJARZA"),KTÓRY TEŻ TRZEBA ZBADAĆ.CO MYŒŚLISZ O SOBOCIE?POINFORMUJEMY POZOSTAŁYCH CHETNYCH.
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006 00:14   

No i pojechałem na tyły warzelni w okolice 'górki rozrzadowej' by z bliska obejrzeć nr8 przy nastawni In2 jeszcze tylko 20-30 metrow i z megafonów nastawni damski glos oznajmił,,,,GDZIE IDZIESZ,,,,,,,NIE WOLNO,,,,pokiwałem Pani z nastawni Przyjaźnie i się wycofałem, jeszcze po drodze namierzyłem wejśœcie do piwnicy pod byłym magazynem kolejowym żelbet i mocne sadzenia zawiasów (wejśœcie szyb ok 2,5 m gł)

"Centralę' oglądałem.

W sobote mam WALNE DZIAŁKOWCÓW

Jeszcze chyba pojedziemy pod DZIARNOWO

WOJCIECH
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006 14:12   

WOJTEK,MAM PYTANIE:NA KTÓRYCH DZIAŁKACH GOSPODARUJESZ?BOWIEM PRZY POZNAŃSKIEJ NA DZIAŁKACH JEST OBIEKT(W TEJ CHWILI ZASYPANY) KTÓRY BYŁ PRAWDOPODOBNIE, WG. RELACJI SCHRONEM DLA DZIAŁKA PPANC.WARTO TO OBADAĆ.OSOBIŒŚCIE TAM BYŁEM KILKA LAT TEMU.
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006 14:14   

WOJTEK,CO JEST CIEKAWEGO W DZIARNOWIE?
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006 22:12   

Aldek ogród nr 4 przy Poznańskiej po drugiej stronie mam stacje BP market Albert i tzw 'żabią łączkę'dziśœ mocno okrojoną i ogrodzoną.

Tam właśœnie jest pod ziemią dziśœ betonowy bunkier miejsce szczeniecych zabaw.Przy okazji pogadamy mam to w głowie.

Wojciech
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2006 00:09   

aldek1944 napisał/a:
WOJTEK,CO JEST CIEKAWEGO W DZIARNOWIE?


Jadąc od tężni koło dużej wieży ciśœnień kolejowej przejeżdrzamy pod wiaduktem magistrali.Tu po prawej stronie przy torach są nazwę to rowy w takim ^^^^ kształcie w równych odstępach i dlatego chcialbym by to ktośœ obejrzał.

Wojciech
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2006 22:31   

Trzeba to obejrzeć!!!
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006 00:52   

aldek1944 napisał/a:
WŁAŒŚNIE,TEN NUMER+1.JAK TAM SIE DOSTAĆ ABY POTWIERDZIĆ LUB ZAPRZECZYŒŚMOJEMU PODEJRZENIU.CZY MAMY KOGOŒŚ,KTO MA WEJŒŚCIE NA TEREN PKP( MAGAZYN PRZY PAROWOZOWNI)?????


No i z Aldkiem namierzamy ten betoniak '+1' z okolicy poczty dworcowej widzimy tylko płytę górną.Znajomy maszynista mówi 'idźta no schron tam też jest', i już jesteśœmy na terenie zakazanym,,,,,otwieramy niezamkniętą bramę i stoi sobie "+1" wyższy niż reszta bo stoi na a nie jest wkopany .

Wędrujemy sobie po stacji chyba jest tam schron? Koło obrotnicy przy lokomotywowni otwieramy 4-5 m szyb zejśœcie do kanału przy 'gazonach' i spokojnie wychodzimy na ulicę Kruśœliwiecką
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006 15:53   

OBIEKT 9 (W NASZEJ TYMCZASOWEJ TERMINOLOGI"+1" ZOSTAŁ WYKOPANY Z ZIEMI I PRZEMIESZCZONY KILKA METRÓW OD TOROWISKA.STOI NA TERENIE OGRODZONYM PRZY DZIWNYM ZELBETONOWYM OBIEKCIE(PONOĆ BUNKRZE.OBUDOWANY JEST ON W WIĘKSZEJ CZʌŚCI SZOPAMI ZAMKNIĘTYMI NA KŁÓDKĘ.BRAK W NIM (W WIDOCZNEJ CZʌŚCI JAKICHKOLWIEK DETALI MILITARNYCH Z WYJĄTKIEM JAKBY PRZELOTNI.BYĆ MOŻE BYŁ TO SCHRON-MAGAZYN.KTÓREGO STRZEGŁ ÓW NUMER 9.
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006 22:47   Dworzec

Dodać jeszcze należy 'znak techniczny' KABEL kolejowy symbol skrzydła i koło, a nad tym Orzeł w koronie.Wielkośœć ok 15 / 15 cm
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006 01:19   

maten55 napisał/a:
aldek1944 napisał/a:
WOJTEK,CO JEST CIEKAWEGO W DZIARNOWIE?


Jadąc od tężni koło dużej wieży ciśœnień kolejowej przejeżdrzamy pod wiaduktem magistrali.Tu po prawej stronie przy torach są nazwę to rowy w takim ^^^^ kształcie w równych odstępach i dlatego chcialbym by to ktośœ obejrzał.

Wojciech




Uwaga Google dały na Inowrocław lepszą rozdzielczośœć i ten pas ^ wzdłuż toru za wiaduktem wyraźnie widać
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 06 Maj, 2006 13:11   

Na nbastępnej służbie już będę w pracy,zatem zabieram się za nadrabianie zaległośœci...Tymczasem dzisiaj jadę do Mątew...(opalać się ! :) )
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 03 Cze, 2006 01:48   

Panowie,poproszę o dokładne wypisanie obiektów i ich lokalizację jak najdokładniejszą,ok?Mam dokładną mapkę z lat 60-tych całego terenu nas interesującego,ale jej jakośœć nie do końca pozwala na zidentyfikowanie wszystkich obiektów.Na niej naliczyłem 7 ale nawet nie wiem czy to są te "Wasze" :) .Zatem poproszę o cały DOKŁADNY opis lokalizacji każdego "betoniaka"...
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 03 Cze, 2006 16:12   

JEST W TEJ CHWILI 9 OBIEKTOW. ROZMIESZCZONE SA POCZAWSZY OD WYSOKOSCI POCZATKU TZW.TROJKATA W SOLANKACH- PRZY ROWIE(1 OBIEKT) NASTEPNE TRZY W STRONE DWORCA PKP PRZED MOSTEM PAKOSKIM(1- PRZY GORCE ROZRZADOWEJ ,1-NIEDALEKO TOROWISKA PRZY MURZE WARZELNI ORAZ 1 PRZY WIADUKCIE).KOLEJNE TRZY SA W BEZPOSREDNIM SASIEDZTWIE DWORCA OD STRONY JANIKOWA(1 NA ZAPLECZU BUDUNKU NA MAGAZYNOWEJ PRZY TOROWISKU,A DWA NASTEPNE PRZED PERONEM NR2-3)OSTATNI -WYKOPANY I NIECO PRZESUNIETY ZOSTAL ZA MUR ZNAJDUJACY SIE PRZY TORACH PERONU 1.MUSIMY NANIESC TO NA MAPKE WG.ZDJECIA SATELITARNEGO.
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006 00:25   

Przeglądając fotki z http://www.bunkier.org.pl...ria&g=Wycieczka

zauważyłem ze "Luftschutzzelle - jednoosobowy schron wartowniczy tzw.ołówek"wygląda tak jak 'betoniaki 'z tego wątku,,,,,,,tylko nasze nie są zaostrzone :D

Wojciech
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006 00:55   

Zgadza się.LS-Zelle ze względu na mnogośœć producentów spotkać można w różnych wersjach jak i wykonanych z różnych materiałów. Jednakże podlegały one pewnym normalizacjom i ogólnym wytycznym ,jakie miały spełniać...ale to temat rzeka. W każdym bądź razie przy okazji powstania materiału na temat naszych-inowrocławskich- LS-Z, nad którym pracuję ,mam na uwadze zamieśœcić więcej ogólnych informacji na temat tych obiektów.
 
 
cryssmar 
starszy drużynowy


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 161
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 15:15   

I co z tą mapką Panowie? Nałożył ktośœ już punkty na mapę?
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2011 23:58   

Tak. Mapka dostępna w domowym archiwum Mr. Green
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.