FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: atomowa, dowodzenia, kampinosie, kwatera

Atomowa Kwatera Dowodzenia -w Kampinosie
Autor Wiadomość
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 15:10   Atomowa Kwatera Dowodzenia -w Kampinosie

Atomowa Kwatera Dowodzenia to opuszczony obiekt wojskowy, zlokalizowany w Puszczy Kampinoskiej na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w Laskach w rejonie Dąbrowy Leśnej. Obiekt ten, niedokończony, służyć miał jako stanowisko dowodzenia na wypadek wojny atomowej.Budowę rozpoczęto w latach 60. XX wieku i prace prowadzono do lat 80. Prace zostały wstrzymane m.in. na skutek wykorzystywania satelitów wywiadowczych. W trakcie budowy mieli przebywać tu z wizytacją gen. Wojciech Jaruzelski i marszałek Wiktor Kulikow. Po przekazaniu kompleksu Parkowi Narodowemu w 2004 roku, praktycznie kompletnie wyposażony obiekt, wobec braku nadzoru, jest rozkradany (na początek rozkradziono kable energetyczne, telefoniczne, głowice silników Diesla i inne). Fragmenty silników Diesela jeszcze w zeszłym roku można było tam obejrzeć. Teraz teren służy głównie paintballowcom oraz małoletnim imprezowiczom.

chętnym do zwiedzania zalecam zabranie butów na grubej podeszwie( na ziemi leży pełno szkła i wystających drutów ) oraz latary do buszowania po niższych kondygnacjach.





















 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 13:34   

Ale ten obiekt jest zdewastowany, :cry: aż przykro patrzeć :!:
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 21:08   

Ja chcę tam być :shock:

Ale po głębszym zastanowieniu, obiekt znajduje się na terenie Parku Narodowego, czyli....

... byłoby ryzyko rozdeptania paru żuczków 8)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009 03:22   

Piękny obiekt... Obserwuję go w internetowym śœwiecie od ponad 5 lat, tj. postępującą destrukcję... Ot, Polska właśœnie... Straszne Evil or Very Mad Nasty
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009 10:38   

Szkoda drFaustusie, że nie trafiłeśœ na strażnika parku jak my z deepdarknesem - ten "przygłup", by Ci zaraz wytłumaczył, sprawę dewastacji, przekładając na swoje ulubione żuczki. Rolling eyes

Parku nie interesują zabytki, czy jakiekolwiek budowle, a dla przykładu obsikanie przez Ciebie drzewa.. To nie żarty, bo ono może urosnąć dwa razy większe niż powinno lub uschnie i cały ekosystem, szlak trafi.

Taki mieliśœmy wykład z ekipą, w forcie Dębina Vomit

Osłów nie sieja sami się rodzą, czytaj strażnik powyżej:!::twisted:Ya winkles
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 18 Sie, 2009 12:08   

drFaustus napisał/a:
Piękny obiekt... Obserwuję go w internetowym śœwiecie od ponad 5 lat, tj. postępującą destrukcję... Ot, Polska właśœnie... Straszne Evil or Very Mad Nasty




mi się też podoba ale przykro patrzeć jak niszczeje :(
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 10:04   

Poznałem gośœcia, który pochodzi z Łomianek, mam z nim podjechać na zwiedzanie. :D Mówił, że cztery lata temu, były tam okna i całe oprzyrządowanie, a teraz, aż przykro patrzeć :cry:
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 11:08   

To jest przykład tego, że w wojsku władzę mają ludzie bez wyobraźni :?
 
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 14:31   

Szeregowy napisał/a:
Poznałem gośœcia, który pochodzi z Łomianek, mam z nim podjechać na zwiedzanie. :D Mówił, że cztery lata temu, były tam okna i całe oprzyrządowanie, a teraz, aż przykro patrzeć :cry:




jeszcze rok temu były niezłe pozostałośœci silników diesla i kocioł w kuchni i bojlery od ciepłej wody ,ciekawe jak jest teraz,Szeregowy wybierzcie się i sfoćcie to i owo. A tak off`topując ( hmm,ciekawe słowo mi wyszło :wink: ) to dlaczego Ja nic nie wiem o twoim zamiarze spenetrowania bazy ,nu nu.?
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 21:56   

Pani sierżant, jak ma Pani wiedzieć,skoro to wyszło z dnia na dzień. :D Unika Pani kontaktów z kpt. , a woli kontakt z szeregowym :wink: Super
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 43
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 09:55   

Obiekt jest rzeczywiśœcie nieźle zaniedbany. I skoro jest na terenie Kampinosu dlaczemu tam straż leśœna nic nie robi? :(
 
 
deepdarkness 
zastępca komendanta drużyny



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 478
Skąd: Zielonka/ Bydgoszcz
Wysłany: Pon 24 Sie, 2009 12:40   

Straż leśœna? hahahaha!!!!

Oni tylko umieją rozjeżdżać żuczki swoimi szerokimi oponami i wlepiać mandaty poczciwym fanatykom historii i betonów!!!
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Wto 25 Sie, 2009 10:36   

Na temat tej "straży", mam podobne zdanie jak Wy, a jeśœli chodzi o władze wojskowe, to już lepiej nie będę komentował :wink: :twisted:
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 43
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 25 Sie, 2009 11:36   

Może nie mówmy już o tych oszołomach bo krew człowieka zalewa
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 13:20   

Dokładnie, bo wkradają nam się off`topy. chyba ze załozymy w Kawiarence nowy temat : Bliskie spotkania ze stróżami prawa ha ha. I na tym kończę wątek straży leśœnej bo to temat bazy atomowej miał być.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.