FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: aeroklub, inowroclawiu, kujawski

AEROKLUB KUJAWSKI w Inowrocławiu
Autor Wiadomość
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006 09:33   

jezeli areoklub istnial przed wojna to calkiem mozliwe ze moglo tu cos ladowac we wrzesniu 39 badz pozniej jakas swastyka na skrzydle...a i pewnie jakies zdjecia sie robilo wiec Lopos niech sie nie zastanawia tylko uderza gdzie trzeba
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006 09:37   

Istniał.I to chyba nazywał się im.Piłsudskiego...miałem kiedyśœ fotokopię albumu z otwarcia lotniska.Ale mogę się mylić ...
 
 
Sopol 
szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 63
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006 12:49   

I to tu padły takie niepewne stwierdzenia od Ukryty podnickiem OJ!Oj!

Pewnie że istniał jest masa dowodów i zpisków i zdjęcia też są aeroklub powstał w 1933 roku dokładnie nie pamietam dnia i mieśœiąca zainicjowania ale się poprawię bo powinienem to znac jako stary lotnik,gdzies mam zapisane materiały tez poszukam troszkę tego bedzie i w mojej bibljoteczce i arhiwum aeroklubu.Bedzie dużo roboty z tym wątkiem aby to przśœledzic bo sam o wielu prawach nie wiem .

Ktośœ juz napewno temat urabiał w Inowrocławiu to nie jest tak do końca temat porozrzucany o dziejach Aeroklubu Kujawskiego jest dużo zapuisków nawet na stronie Aeroklubu. Historia powojenna jest tez bardzo ciekawa był to bardzo pręznie działajacy ośœrodek szkolenia lotniczego i sportów lotniczych

ale spokojnie tego jest dużo - bo inaczej się pogubimy może oddzielny temat na forum odnosnie działalnosci lotniczej czy historii Aeroklubu Kujawskiego.

To taka perełka Inowrocławia Rodzyneczek Inowrocław może się poszczycic że posiada tak długo Taki obiekt jak Aeroklub wiele wiekszych ośœrodków miejskich w polsce naet nie wiedziało zbyt wiele na temat lotnictwa kiedy u nas w Inowrocłaiu już był konkretny Aerodrom :D

Mam na myśœli czynne lotnisko ma sie rozumiec

A czay współczesne sa bezlitosne co do takiej działalnośœci i dorobku historycznego mowa o trudnośœciach na jakie Aeroklub Kujawski napotykał w ostatnim dziesięcioleciu - różne były pomysły i zakusy nawet pojawiały sie zakusy aby poprowadzic przez cz궜c lotniska obwodnice- paranoja

Ogromna szkoda by była jak by jakiśœ decydent chciał sie dobrac do takiej nadal żywej historii.Nie sa to najlepsze czasy dla takich działalnośœci i organizacji jak aerokluby nasz od 88 roku zawsze sie boryka z finasami ale wielkie dzieki że są jeszce osoby które nie pozwolą aby lotnisko z takim dorobkiem zaliczy tylko do przeszłosci!!! :!:
 
 
 
maten55
pomocnik komendanta drużyny


Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2006 23:09   

Tu proszę kawałek historii Aeroklubu



http://inowroclaw.info.pl....php?strona=210



poszukamy,poczytamy

Wojciech
 
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Pon 05 Cze, 2006 22:50   

tak tak ale mnie interesuje konkrert - typu fotki albo i film !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.