FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: fotograficzny, inowroclawia

Fotograficzny plan Inowrocławia
Autor Wiadomość
amon
młodszy drużynowy



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 29 Maj, 2007 19:18   Fotograficzny plan Inowrocławia

Otóż Panie i Panowie, wpadłem na pewien pomysł.

Nasze miasto zmienia się z miesiąca na miesiąc - zwłaszcza w obrębie starej zabudowy - tu cośœ zburzą, tam postawią, gdzie indziej jeszcze jakieśœ rondo skręcą.

Ale do rzeczy...

Idea polegałaby na tym, by stworzyć dokumentację fotograficzną całych inowrocławskich ulic.

Poprę to wypunktowanym przykładem ul. Toruńskiej chociażby.

1. Fota od strony Solankowej na lewy narożnik Toruńskiej.

2. Fota z Królówki na prawy narożnik Toruńskiej.

3. Mamy gotowe otwarcie ulicy.

4. Teraz perspektywa w dół ulicy stojąc na jej wylocie na Basta.

5. Kilkanaśœcie zdjęć budynków na zasadzie mykmyk kilka po lewej i stukpuk kilka po prawej.

6. Lecimy wpierjod ze 30 metrów i jak w punkcie 5.

7. Gdy mamy cośœ naprawdę fajnego, wartośœciowego lub przeznaczonego do rozwalenia - kilka fotek więcej.

8. Przyznacie, że fajnie ogląda się obiekty osadzone w konkretnym kontekśœcie, czyli np. kamienica wraz z przyległośœciami. To doskonale po latach obrazuje zmiany, które zachodzą w krajobrazie miejskim.

9. Istotne w tym wszystkim jest na pewno to, by utrzymać pewną ciągłośœć wykonywanych zdjęć - tak, by poszczególne fotki niejako 'zazębiały się' o siebie. Warto więc wypracować sobie taki rodzaj kadrowania, by miało to ręce i nogi. Ja mam akurat aparat, którym można robić zdjęcia panoramiczne do 12 ujęć, potem to samo składa się w jedną fotografię, więc efekt też może być fajny.

10. Robiłem już wstępny test na ulicy Solankowej - zajęło mi to niewiele ponad godzinę, a radochy było co niemiara. Sądzę więc, że nie jest to jakiśœ specjalnie morderczy wysiłek, a efekt może być śœwietny (no i całkiem niezły walor dokumentalny). Zdjęć póki co nie wstawiam, bo pogoda była kiepska i cz궜ć fotek lekko niedośœwietlona wyszła.



Faustus, Aldek i reszta kamratów!

Co Wy na to??

Wszak skończonym kretynem żem jest, czy warto zawalczyć?

Pomyśœlcie, że chyba żadne miasto czegośœ takiego nie ma.

Będziemy pierwsi ;)



Czekam na aplauz i zaakceptowanie

lub

kubeł zimnej wody na łeb i kopa w kloakę za szerzenie bzdur.



4ever

ESKA

amon
 
 
 
monolit
kandydat



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 15:29   

Ale taki "plan" trzeba by było co jakiśœ czas aktualizować. Jeden fragment miasta powiedzmy z maja 2007, inny z lipca... Najlepiej zrobić taką akcję w jednym momencie (tzn. możliwie najkrótszym okresie czasu np. tylko w lipcu) i powtarzać taki manewr co roku.



pozdrawiam i witam na forum,

Amon chyba się domyśœla kim jestem :)

 
 
amon
młodszy drużynowy



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 16:11   

Nie domyśœla się ;) niestety...demencja starcza postępuje.

Jeśœli chodzi o realizację tematu - wszystko do omówienia i uzgodnienia - także forma realizacji.

Ja rzuciłem tylko ogólną koncepcję ;)
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 16:56   

Osobiscie jestem za pomysłem Amona.Sam posiadam w swoim archiwum setki fotek inowrocławskich kamienic i nie tylko.Posiadam tez funkcję panoramy w cyfrówce,więc spróbuje cośœ sensownego spłodzić w niedługim czasie.Zobaczymy ,co z tego wyjdzie :-)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 21:16   

Pomysł niezły.Szerzej rzucony na forum pierwszy raz,aczkolwiek w kuluarach był już poruszany.Biorąc pod uwagę,że większośœć z użytkowników forum wyposażona jest w sprzęt foto,myśœlę że nie pozostanie on bez odzewu.Z dośœwiadczenia wiem,że ciężko będzie zgrać zespół czy skoordynować wykonawców. M.in. z tego względu,że każdy z nich będzie miał swój punkt widzenia i pomimo rozpiski "wytycznych" efekt nie będzie w pełni satysfakcjonował osobę kierującą :) Stąd wydaje mi się, że wszyscy Ci którzy akceptują pomysł i "widzą się " w jego realizacji, na początek niech pokażą "jak to widzą", czyli gotowe fotki powrzucają. Ocenimy, skoordynujemy, obierzemy kurs na przyszłośœć.

Nie wspomnę, że śœwietnym efektem byłoby zrobienie wirtualnej podróży...No, ale cośœ takiego ma już U.M.,choć tylko w cz궜ci...zatem jest co robić :)
 
 
amon
młodszy drużynowy



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 30 Maj, 2007 22:27   

Więc może, by usystematyzować ekszyn - najpierw zbierzmy na forum deklaracje ze strony osób, które chciałyby się w to pobawić. Potem gdy już będziemy wiedzieć, ile osób wchodzi w temat - dzielimy się tym, co jest do zrobienia i poszły koie po betonie. Wydaje mi się, że przy odrobinie spięcia można temat obszyć do wakacji, bo później towarzycho się rozpełznie po śœwiecie bliższym i dalszym i stracimy element spójnośœci przedsięwzięcia. Myśœlę, że drFaustus jako admin mógłby rozesłać maile do wszystkich forumowiczów z nadaniem tematu, okreśœlić termin, do którego zbieramy chętnych i można działać.
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 11 Cze, 2007 00:54   

Pomimo iż nie będę aktywnym uczestnikiem tegoż projektu, to mimo wszystko interesuje mnie jego ciąg dalszy....Tymczasem w temacie cisza...Hmm...Dlaczego mnie ona nie dziwi? :)
 
 
amon
młodszy drużynowy



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 11 Cze, 2007 01:13   cisza na planie

Czas przerwać tę ciszę ;)

Wobec umiarkowanego aplauzu ze strony forumowiczów - zaczynam sam.

Szkoda, ale z drugiej strony splendory będą tylko moim udziałem ;) ;) ;)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 11 Cze, 2007 01:25   

Słowo "umiarkowany" to dośœć delikatne ujęcie tematu :) Hahaha,ale spoko.Pogadaliśœmy na GG :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 21:19   

Podniosę temat dla zapytania jak tam idzie realizacja interesującego zamierzenia? Amon, działasz?
 
 
amon
młodszy drużynowy



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 06 Cze, 2008 21:36   

Mam zrobionych kilkanaśœcie ulic. W tej chwili znajomy programista pisze mi pewien skrypt, który pozwoli na dośœć zgrabne i sensowne objęcie tego wszystkiego w całośœć. Wkrótce wybieram się na urlop, pojawił się też nowy aparat (elegancka lustrzanka Nikon), więc można podziałać dalej. Aha - aparat nie mój, a brata, ale to prawie to samo :) )))))))))))
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.