FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: quotwidokowaquot, trasa

Trasa "widokowa" 28 km
Autor Wiadomo¶ć
Luter 
komendant drużynyDoł±czył: 05 PaĽ 2007
Posty: 535
Wysłany: Pi± 24 Lut, 2012 01:44   Trasa "widokowa" 28 km

Trasa "widokowa"Długo¶ść: 28 km

Nawierzchnia: 60% asfalt, 30% drogi pole, 10% drogi pole gorszej jako¶ściMapa cało¶ści:

Etap 1 Inowrocław - Dziarnowo (7km)

Rozpoczynamy spod urzędu miasta Inowrocławia.

Jedziemy ulic± Wierzbińskiego, następnie ulic± R±bińsk±, przejeżdżamy przez cały "R±binek", kierujemy się w stronę Batkowa

Przejeżdżamy najpierw przez kanał, następnie przez przejazd kolejowy, po dojechaniu do centrum Batkowa skręcamy w kierunku Ko¶ścielca.

Zaraz po minięciu Batkowa po lewej stronie rozpo¶ściera się Dolina Noteci, mijamy "nieistniej±ce" Leszczyce wraz z niewielk± hut± metali, dojeżdżamy do Dziarnowa.

W Dziarnowie skręcamy jeszcze przed torami w lewo (przy sklepie) i kierujemy się pro¶ściutko do mostu na Noteci. Gratuluje ukończyłe¶ś etap 1Ps. 1 Gdyby kto¶ś był już szybko zmęczony, można skręcić w ulicę Warsztawow± i polna drog± dojechać do Stacji R±bin/ osiedla R±bin

Ps. 2 Drug± opcj± dla leniuszków jest skręt w lewo w Batkowie, gdzie z pięknej górki zjeżdżamy w kierunku M±tew, i wrócić do M±tew, na R±bin (przy ZECu itd.)

Ps. 3 Po drodze mijamy 3 sklepy w R±binku, Batkowie oraz Dziarnowie

Ps. 4 Możemy podje¶ść trochę zieleniny z pól, zaraz za Batkowem często pojawia się groch, s± też krzaczki porzeczki czarnej, natomiast za Batkowem większy sad (sam nie wiem z czym)

Ps. 5 Cała droga to asfalt, dopiero w Dziarnowie od bloków pojawiaj± się płyty betonowe, st±d zalecam jazdę ¶ścieżk± obok. Całe 7 km minie szybko i przyjemnie, cały czas zjeżdżamy z górki ku dolinie :)

Ps. 6 Warto zwrócić uwagę na "końcowe" zabudowania R±bińka z chat± która jest na forum, oraz zabudowę Batkowa, oraz nadrobić 100 m i zjechać już tam w kierunku Noteci brukow± drog± w dół ... no i się cofn±ć.Etap 2 Dziarnowo -Sielec (5,7 km)Proponuje zej¶ść podchodz±c pod most w Dziarnowie, przycupn±ć na chwilę, bo mostek urokliwy, o ile nikt nie łowi pod nim dyskretnie rybek ;)

W zasadzie po przej¶ściu mostku kierujemy się tymi samymi betonowymi płytami nad sam± rzek±.

Możemy jechać, możemy i¶ść, płyty s± w dobrym stanie (oprócz jednego sporego "uskoku") warto zej¶ść z roweru i aż do ujrzenia podniszczonego znaku UWAGA BUDOWLA HYDROTECHNICZNA i¶ść w spokoju.

Za tym znakiem polecam wsi±¶ść na rower i prze¶śmigać czym prędzej obok budynku wodowskazówki. Obecnie to chyba własno¶ść prywatna, niby posesja ogrodzona, ale nigdy nie ufajmy przydużym pieskom choćby za płotem.

Przejeżdżamy przez nieistniej±cy już jaz oznaczony słupkami po obu stronach drogi, zaraz za nimi kolejny odcinek malowniczej "betonówki" w¶śód wysokich pięknych topol?

Droga betonowa kończy się, dalej jedziemy do¶ść podniszczon± drog± poln±, a w zasadzie s± dwie obok siebie, widoki bardzo ładne, spokojne, chociaż po lewej majaczy komin Sody. Przejeżdzamy przez malutkie wzniesienie i już jeste¶śmy w Piotrkowicach.

Ponownie wjeżdzamy na asfalt, na samej krzyżówce z "bocianin gniazdnem" możemy odbić w prawo, w poln± drogę prowadz±c± spory kawałek nad brzeg Jeziora Piotrkowickiego, również widoki bardzo ładne.

My jednak jedziemy przez całe Piotrkowice wprost, na samym końcu tego prostego odcinka czeka pałac w Piotrkowicach obecnie własno¶ść prywatna.

Jedziemy w lewo asfaltem by po kiludziesięciu metrach skręcić w żużlow± drogę prowadz±c± do Ludziska. Znów widoki po naszej prawicy bardzo ładne, "stara noteć", park pałacowy i jezioro.

Pojawia się przed nami chyba najtrudniejszy fragment trasy. Przede wszystkim musicie UWIERZYĆ, że tam na dole jest przejazd ;) Około kilometra za Piotrkowicami, widać zabudowania "za rzek±, za jeziorem" jest to Sielec, do którego próbujemy dotrzeć, zjeżdżamy drog± poln± w ich kierunku. Jest to jedyna droga polna w tamtym kierunku więc mimo waszych obaw TO TA.

Zjeżdżamy z górki, by po betonowym "mo¶ście" przejeĽdzie dotrzeć na drug± stronę "rzeki". Rzeka w nawiasie gdyż prócz trzcin nic nie widać. Teraz radzę zej¶ść z roweru i przez 400 m i¶ść słabo widoczn± drog± poln± przy jeziorze.

Następnie w górę i w górę w kierunku zabudowań i tak oto jeste¶śmy w Sielcu w którym ponownie pojawia się asfalt.Ps. 1 W Piotrkowicach na pewno jest sklep, ale nie w "biegu opisanej trasy", na polach raczej też nic nie podjemy.

Ps. 2 Okolice wodowskazówki s± urokliwe, stary kanał, stare cegły, "cypel", ł±ki, które prawie każdej wiosny s± zalewane.

Ps. 3 Gdy kończy się "betonówka" a ro¶ślinno¶ść nie jest w fazie buszu, polecam odnalezienie resztek starego mostu na Noteci, niby parę belek wystaj±cych z wody, ale zawsze co¶ś.

Ps. 4 Trochę górek i wolnych zjazdów polnymi drogami

Ps. 5 W Piotrkowicach możemy zawrócić przez Żalinowo b±dĽ Kruszę do M±tew, b±dĽ pojechać drog± żużlow± aż do Ludziska i Kołudy Wielkiej, gdzie znalezienie przeprawy przez "rzekę" nie sprawi żadnego kłopotu.

Ps. 6 Tak powtarzam jest TAM PRZEJAZD. Tak nie ma go na mapach :) Tak jeżdż± tamtędy ci±gniki. Tak to bezpieczne.Etap 3 Sielec - Ko¶ścielec (6,5 km)Sielec obecnie wie¶ś, kiedy¶ś z pewno¶ści± przysiółek gdyż domów mało i biegn± wzdłuż drogi asfaltowej. My będ±c w Sielcu wybieramy pierwsza poln± drogę w prawo, nawierzchnia do¶ść dobra, kierujemy się w stronę Węgierc.

W zasadzie to najbardziej widokowy fragment ... jeste¶śmy już na górce, z lewej strony widzimy Janikowo i Janikosodę, przed sob± mały szpaner drzew wzdłuż drogi, a po prawej ... jedno opuszczone gospodarstwo i ... Jezioro Piotrkowickie w całej okazało¶ści, pałac w Piotrkowiach z parkiem, w oddali linia kolejowa do Poznania, no i widoczny Inowrocław w oddali :) Nietrudno tu o bociany, gęsi, żurawie czy inne wdzięczne ptaszki.

Do Węgierc wjeżdżamy od strony byłego PGRu, w samej wsi również pałac , również prywatny w dużo gorszym stanie niż ten w Piotrkowiach.

Teraz przejeżdżamy asfaltem cał± wie¶ś by przy ostatnich zabudowaniach znów wjechać w poln± dróżkę z prawej strony. Możemy oczywi¶ście jechać prosto asfaltem przez przejazd kolejowy, most na Noteci, aż do Ko¶ścielca, ale od czego s± dzikie skróty :)

Jedziemy poln± drog± aż do torów kolejowych, następnie jedziemy wzdłuż nich (w prawo, w stronę Inowrocławia). W zasadzie objechali¶śmy dookoła całe Jezioro Piotrkowickie.

Przy zniszczonym budynku dróżnika przejeżdżamy przez tory, jedziemy ... w zasadzie dwie drogi mamy do wyboru, pro¶ściutko żużlem przez most na Noteci, park w Ko¶ścielcu by wyjechać przy Zespole Szkół w Ko¶ścielcu, ale jak zwykle proponuje skręcić w poln± dróżkę.

A mianowicie za mostem przy rozjeĽdzie drogi w kształcie litery Y wybieramy lew± poln± drogę, która prowadzi Nas do Ko¶ścielca ... je¶śli nie zgubicie kierunku, (tzn jedziemy wzdłuż górki, z widokiem na staw) powinni¶ście dojechać do Ko¶ścielca od strony ex PGRu.

Wjeżdżamy na rynek uzupełniamy w sklepie płyny, s± ławeczki, można obejrzeć z daleka pałac, z bliska ko¶ściół i ruszyć w drogę powrotn± do Inowrocławia.Ps.1 Sklep znajduje się dopiero w Ko¶ścielcu

Ps. 2 Polne drogi s± dobrej jako¶ści, bardziej to nieutrwardzone gminne drogi, niż "polne"

Ps. 3 przejeżdżamy 3 raz Noteć, objeżdżamy całe Jezioro Piotrkowickie, wszędzie piękne widoki aż po Inowrocław,

Ps. 4 Pałac/Dwór w Węgiercach obwieszony od płotu tablicami TEREN PRYWATNY, nigdy nie zapuszczałem się pod sam budynek

Ps. 5 Drog± Sielec - Węgierce polecam zjechać sobie nad sam brzeg jeziora, powinna być cisza i spokój, o ile nie ma wędkarzy

ETAP 4 Ko¶ścielec - Inowrocław (7 km)Z Ko¶ścielca wyjeżdżamy w kierunku Inowrocławia, skręcamy na skrzyżowaniu za torami w prawo , jedziemy sobie asfaltem prosto, aż do Dziarnowa.

Oczywi¶ście możemy wracać t± sam± stron± któr± przybyli¶śmy do Dziarnowa, ale oczywi¶ście dziczymy dalej :) Do Inowrocławia dotrzemy wzdłuż torów kolejowych, prowadzi tamtędy przy samym torach droga aż do Solanek.

Im bliżej Inowrocławia, tym ładniejsza panorama miasta i Solanek, dopiero po przejechaniu pod wiaduktem magistrali kolejowej widoczki zaczynaj± znikać, za to macie szanse na zobaczenie kuropatw ;) Prze¶śmigujemy obok zamieszkałej chatki dróżnika, gdyż po raz kolejny pies jest mało przyjazny, mimo że biega po ogrodzonej posesji. W krzaczkach za budynkiem "słynny bunkier", przejeżdżamy przez tory i nadal kierunek brzmi na wieżę ci¶śnień w Solankach. Oczywi¶ście po prawej pewnie ro¶śnie groch ;) Będ±c w Solankach róbcie już jak uważacie, ja polecam kulturalnie i zgodnie z prawem dojechać do Tężni, następnie skręcić w kierunku Modrzewia, i Wierzbińskiego do Ratusza i tadam ... skończyli¶śmy nasz widokowy przejazd. GratulujePs. 1 Z Ko¶ścielca możemy jechać prosto do drogi wojewódzkiej tej Inowrocław-Pako¶ść.

Ps. 2 Dla chc±cych skrótów, możemy przez opuszczon± infr± kolejow±, jechać poln± drog± w kierunku Dziarnowa, przejazd poln± drog±, póĽniej ł±ka bez żadnej konkretnej drogi, ale wyjeżdżamy przy mo¶ście w Dziarnowie.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich tre¶ci zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć komentarzy - s± one własno¶ci± ich autorów.