FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: piramida, rapie

Piramida w Rapie
Autor Wiadomość
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 01:54   Piramida w Rapie

Tak niezwykła w kształcie budowa obrosła na przestrzeni lat w kilka legend dotyczących jej powstania i historii. Jedna z opowieśœci głosi, jakoby powracający z podróży baron zastał martwymi siedmioro członków swojej rodziny i dla nich zbudował grobowiec w kształcie piramidy. Według tego podania, w czasie peregrynacji Friedricha miało dojśœć do niesnasek w rodzinie. Na wieśœć o rychłym powrocie męża, pani Fahrenheid zorganizowała obiad mający doprowadzić do pojednania między zwaśœnionymi kuzynami. W trakcie obiadu doszło do tragedii - wszyscy biesiadnicy zatruli się śœmiertelnie grzybami. Historia ta jest z pewnośœcią nieprawdziwa - wprawdzie niektórzy z domniemanych uczestników obiadu rzeczywiśœcie zostali pochowani w piramidzie, jednak o wiele lat później. Np. Johann Friedrich von Fahrenheid w 1834 roku, a Wilhelmine von Fahrenheid, organizatorka obiadu, w 1847 roku.



Inna, współcześœniejsza już legenda, opowiadana przez niektórych okolicznych mieszkańców dotyczy braku głów u pochowanych. Według niej, w czasach, gdy grobowcem nikt się już nie opiekował, zaraza zabiła całe bydło w okolicy. Ludzie mieli podejrzewać, że leżące w piramidzie zwłoki są złymi marami, gdyż się nie rozkładają, i to one spowodowały pomór. Chcąc zwalczyć złe moce pozbawiono ciała głów. W istocie najprawdopodobniejsze jest, że zbezczeszczenie zwłok dokonało się podczas dewastacji dokonanej przez żołnierzy w 1945 roku.



Powiem tak,miejsce dziwne,aż ciarki po plecach przechodzą, nowo zakupione baterie do aparattu padły parę minut po zrobieniu tych zdjęć . Pies nawet nie chciał podejśœc pod piramidę. Mówi się ze piramida stoi na skrzyżowaniu biegunów magnetycznych wiec cośœ w tym jest.



http://www.fotosik.pl



http://www.fotosik.pl



http://www.fotosik.pl



http://www.fotosik.pl



http://www.fotosik.pl
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 02:14   

Maju, szkoda, że mnie tam z Tobą nie było, fotki super, ale znów nie zemną robione :x
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 02:38   

Pojedziemy i tam,nie martw się :D
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 02:44   

Pojedziemy i tam,nie martw się :D [/quote]

Wiem, że i tam zawitamy bo bardzo mnie to miejsce zaciekawiło.
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 11:52   

Ja też tam muszę pojechać. I jak zauważyłem teraz trumny są zamknięte ale swojego czasu były otwarte. A najlepsze to są te ciała bez głów :shock:

Ja pierdziu!!!
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 17:28   

Miejsce strasznie mi się podobało,jakaśœ tam dziwna atmosfera,trumny są chyba otwarte tylko w sezonie wakacyjnym a ja byłam we wrześœniu. ciała są zmumifikowane a ze śœrodka ciągnie ziąb jak z lodowca nawet jak na dworzu jest bardzo ciepło. To fascynujące ze robale się jeszcze nie dobrały do tego wszystkiego.
 
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 17:40   

Toż to mój klimacik. Muszę tam być. I to jeszcze w tym roku!!!!!!!!!
 
 
madmax78 
komendant drużyny



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 573
Skąd: Skalmierowice
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 01:56   

Niezły obiekt. Architekt pochodził chyba z peruwiańskiej dżungli,bo trochę mi przypomina budowle Majów. Rolling eyes
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:18   

Swego czasu dostęp do wnętrza był swobodny... na tyle, że mumie były poza trumnami... :wink:
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 22:58   

Ekstra!!! że też ja już nie trafiłam na te czasy.teraz niestety,drzwi zamurowane,kraty w oknach,a korci żeby do śœrodka wejśœć oj korci :twisted:
 
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 23:40   

To nie można do śœrodka wejśœć???? :x
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 13:42   

nie można ,tylko przez kraty w oknach można zajrzec do śœrodka,może to i lepiej inaczej pewnie wandale i inni ciekawscy zniszczyli by pewnie to co jeszcze w śœrodku zostało.
 
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 15:03   

Niewiem czy tak zaraz by zniszczyli. Z tego co wiem to jeszcze ne dawno było tam otwarte i trumny były pootwierane i nic sie nie stało
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 22:18   

Pięćdziesiąt osób wejdzie i nie zniszczy a wejdzie jeden głupek i narobi szkód,niech tam oni sobie spokojnie w tych trumnach leżą na tym wiecznym odpoczynku.
 
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 23:25   

Wandale są wszędzie niestety, ostatnio ich wybryki widziałem na cmentarzu w Łodzi :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.