FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: dworcowa, solankowa

Dworcowa czy Solankowa?
Autor Wiadomość
salasa114
kandydat


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011 11:32   Dworcowa czy Solankowa?

Witam serdecznie wszystkich,



Chciałbym się nieco wtajemniczyć w historię ulicy Dworcowej lub Solankowej, lecz niestety nie wiem gdzie znajdę informację o tych ulicach.



Szukałem w Internecie, ale gdy już znalazłem - okazało się, że tekst był bardzo krótki albo były same zdjęcia z przeszłośœci. Mam w domu również książkę "Inowrocław - dzieje, zabytki, okolice, legendy" autorstwa Janiny Sikorskiej - choć książka piękna pod względem warstwy tekstowej, nie było tam za bardzo tego, czego szukam.



Jeżeli ktośœ mógłby podać mi linki do stron, gdzie znajdę informację na temat tych ulic lub osoby/miejsca w Inowrocławiu, gdzie znajdę materiały - proszę o pomoc. Nawet i Wy, internauci, możecie wesprzeć mnie tym, co wiecie o tych ulicach. Będę naprawdę wdzięczny.



Dziękuję, pozdrawiam!
 
 
jacoljaca 
starszy drużynowy



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 293
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011 21:27   

"Po prostu Inowrocław" Ilustrowany przewodnik po ulicach miasta.

Jest to książka, gdzie masz zawarte informacje o ulicach miasta , historia ich powstania i nazewnictwo oraz dużo fajnych starych zdjęć dot. miasta. Ja posiadam ostatnią (chyba :) ) czyli drugą edycję z 2008 roku. W/w książkę kupiłem na Rynku - taka mała księgarnia po stronie Krółowki - po schodkach :) . pozdrawiam
 
 
g.dark
starszy drużynowy


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Inowrocław/ Bydgoszcz
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 03:09   

Ja radziłbym zajrzeć na naszą klasę na profile LUDZIE MIASTA INOWROCŁAW oraz DAWNY INOWROCŁAW. Na każdym z nich jest ponad tysiąc fotografii dotyczących miasta z rożnych jego okresów. Bardzo cenne mogą okazać się komentarze pod zdjęciami (dotyczy to właśœnie Solankowej) zamieszczone przez byłych mieszkańców tej ulicy. Materiał nie jest podany na tacy, lecz można znaleźć mnóstwo materiałów przyczynkarskich.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.