FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: nostalgiczna, podroz, przeszlosci, zabawki

Zabawki - nostalgiczna podróż do przeszłości...
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 13 Lis, 2010 16:48   Zabawki - nostalgiczna podróż do przeszłości...

Przyznam się Wam, że od jakiegośœ czasu chodził za mną ten temat.

Może to dziśœ za sprawą jesiennej aury i słoty za oknem, a może i z powodu śœwiadomośœci upływającego czasu...

Zabawki - każdy z nas miał takowe i niezależnie od czasów w jakich się wychował, darzył je szczególnym uczuciem. Częstokroć były one dla każdego najbliższymi przyjaciółmi (tu oczywiśœcie mam na myśœli wszelkiego rodzaju maskotki, lalki itp.), którzy towarzyszyli nam przez wczesne - i nie tylko - lata.

Złapałem się na tym, że na rozmaitych "pchlich targach" szukam czegośœ z przeszłośœci, utraconych, częstokroć wyrzuconych z prostego powodu - wyeksploatowania - zabawek. Również innych przedmiotów ze swojej przeszłośœci.

Myśœlę, że nie jestem sam z tym stanem. Bo któż nie zwróci uwagi na zabawkę/pamiątkę identyczną jak ta, którą miał za młodu? Ilu z nas nie kupi jej, bądź podobnej z myśœlą o prezencie dla dziecka kogośœ z rodziny z myśœlą, że skoro ja miałem/-łam, to i jemu się spodoba :) O książkach już nie wspominam :) (jakie to szcz궜cie, że są antykwariaty :) ) Ehh...

Oczywiśœcie nie wszystkie przedmioty były piękne - to tak z obiektywnego, rozwiniętego wraz z upływem czasu punktu widzenia. Lecz nie było to istotą ich posiadania. Były nasze.



Zapraszam do przywoływania przykładów z przeszłośœci takich rzeczy - zabawek. Jak zawsze zdjęcia mile widziane. Nie wszyscy je mamy w materialnej formie. Pozostają wspomnienia. Można się nimi podzielić, po prostu "Ocalić od zapomnienia...".



P.S. Ile udziału w tym temacie miały piątkowe piwniczne porządki? - nie pytajcie :)

Niewątpliwie przyczyniły się do tego, by odkopać z pamięci i przywołać na jawę to, co udało się zachować - wyrwać ze szponów zachłannej nicośœci.
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 00:12   

u mnie to gwiazda szeryfa z zdjęciem Szarika, pocztówki Pancernych i wiele innych pamiątek z tym związanych, żal bo przepadły ale i tak je kiedyśœ kupię :D
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 17 Lis, 2010 02:32   

Czy ptaszki wszelkiej maśœci pamiętacie,które to wydobywały z siebie dźwięk po dmuchnięciu w pewną cz궜ć ich ciała?Poniżej filmik demostracyjno-kolekcjonerski :) Dodam,że materiał nagrywałem o 00:15.







Materiał filmowy dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 17 Lis, 2010 14:45   

Krawiec, super materiał! Masz mistrza za prezentacja Mr. Green Super

"Ptaszek gliniany ręcznie robiony" bije wszystkie na głowę Rock ya

Pamiętam te gadżety... ciekawe czy są jeszcze w obiegu? (jakiśœ odpusty, jarmarki? :roll: )

Wykopałem resorówkę... taką wiekową, dorzucę na forum :wink: (zbierałem takowe).

A tak z Waszego dzieciństwa jakieśœ pamiątki jeszcze zostały?

Gry planszowe, maskotki itp.
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Śro 17 Lis, 2010 17:00   

Ptaszki Krawca są Super Super Czekam za fotami resorówek. :wink: Pamiętam jakie te resoraki były cenne. :roll:
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Śro 17 Lis, 2010 20:01   

Dziękuję Wam!

Czy zabawkami można nazwać kapsle wypełnione woskiem z naklejoną flagą,którą wycinało się z atlasu geograficznego pod nieobecnośœć rodziców?Aż palce bolały od całodziennego stukania :)

Resorówki były,słynna gra "Chińczyk",klocki,żołnierzyki i czołgi też były,niestety były.Tylko szachy przetrwały do dnia dzisiejszego.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 17 Lis, 2010 22:25   

Pewnie że można! Któż z nas nie grał w takowe. Całe dnie na kolanach, na asfalcie wokół podwórka Mr. Green

Gry... gry... ehh... było ich wiele! W tym m.in. Manewry morskie! (mam do dziśœ :wink: Zresztą wiele pamiątek zostało do dziśœ... Super )



Wspomniane wcześœniej zdjęcie resorówki. Kultowy producent tego asortymentu firma Matchbox (model z 1970 r.!) Super











 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 13:16   

Ależ się robi sentymentalnie. :wink: A resorówka jest Super Ja też już mam wygrzebaną z czeluśœci zapomnienia lalkę. :wink: Trochę jej musze poprawić wizerunek. :cry: Składowana była przez lata w mało szacownym jak dla niej miejscu. :cry: :cry:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 18:49   

Zrób fotkę, podziel się z nami Super
 
 
Maximo
służba przygotowawcza


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Pakośœć
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 13:31   

Ja także odgrzebałem kilka zabawek.

Na początek resorówka royce royce :



Jeep terenowy :



Pistolet na korki :

 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012 19:15   

Super Korkowiec jest super prayer
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 11:38   

Dwukorkowiec :shock: Miałem pojedynczego :?

Nieśœmiertelny Matchbox, Rolls'a też mam do dziśœ Mr. Green
 
 
Maximo
służba przygotowawcza


Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Pakośœć
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012 12:40   

wrzuć swojego rolls'a

Miałem kiedyśœ różne kolory.

Darzę je szczególnym sentymentem.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 12:54   

Wrzucę, przy najbliższej wyprawie do skarbca wyjmę go ze skrzyni (to dopiero we wtorek).

Swoją drogą to muszę się pochwalić - wszystkie resorówki mam do dziśœ Rock ya (niewielu znajomych z mojego rocznika jest w stanie się tym pochwalić :wink: )
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 13:02   

Jeszcze pamiętam cudowny wóz strażacki. :wink: Może Faustus wstawisz fotkę tego cuda. :wink:
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012 13:22   

Kolekcja wozów strażackich to temat na odrębny wątek Mr. Green

Myśœlę, że w czerwcu nadrobię trochę forumowych zaległośœci, to i fotki z tej branży się pojawią :wink:
 
 
Berry 
pomocnik komendanta drużyny



Dołączyła: 09 Gru 2009
Posty: 379
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013 23:29   

Pamięta ktośœ?

<table><tr><td>https://picasaweb.google.com/lh/photo/2g1tyrDjiTvHYYTiRQgCf9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=embedwebsite</td></tr><tr><td>Od https://picasaweb.google.com/116058300912872936016/KrynicaGorskaZdroj?authuser=0&feat=embedwebsite

</td></tr></table>



<table><tr><td>https://picasaweb.google.com/lh/photo/IHXZuowBfyrPlqANZJFtiNMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=embedwebsite</td></tr><tr><td>Od https://picasaweb.google.com/116058300912872936016/KrynicaGorskaZdroj?authuser=0&feat=embedwebsite</td></tr></table>
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 14:39   

Rzec można by: stare piękne (beztroskie) czasy Super

Odnośœnie prasy to jeszcze kojarzę Весёлые картинки:





http://journal-club.ru/?q=image/tid/100



To jakieśœ muzeum?
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Wto 08 Sty, 2013 22:12   

:roll: :wink: Ujęła mnie fotka z prasą dla dzieci i młodzieży.

Ten "ŒŚwierszczyk" (nie myląc z innym znaczeniem takiego tygodnika) czy "Płomyka".
No cóż wspomnienia i wspomnień czar. :roll:

Berry, za fotkę raz jeszcze

[ Dodano: Pon 13 Sty, 2014 15:29 ]


Skansen :shock:
 
 
gogo-dimpek 
pomocnik komendanta drużyny
Homo-wratislawienses



Wiek: 51
Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 381
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 05 Mar, 2014 10:48   

No dobra to w takim razie gdybyś mógł przerzucić tę beczkę do tematu "Relikty inne" lub jakoś tak. I nie zostawiaj tu postu na ostrzeżenie. Bo ja znowu coś namieszam, coś przez przypadek usunę czego zgodnie z silnikiem forum zrobić nie mogę. A przez przypadek mi się udało bo poprzedni post włączył mi się do nowego i zrobiłem poprawkę, co jest faktycznie nie możliwe.

A oto zdjęcie do tematu. Mój dawny miś "Chwalek"

:arrow:
_________________
Były "niezrzeszony" z Wrocławia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.