FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: dzial

O czym ten dział..
Autor Wiadomość
RobertM
młodszy drużynowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 92
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009 18:29   O czym ten dział..

Życie codzienne naszych przodków to niezwykle kolorowy kalejdoskop

Nie było internetu a początki telewizji siegają wprawdzie czasów przedwojennych (1936) ale były to tylko udane próby.Sukces telewizyjny przerwała wojna....Ludzie wypełniali czas książką, spacerami, bywaniem w teatrach czy dansingach...wielką popularnośœcią cieszyły sie tzw. tetrzyki ogródkowe wywodzące swój rodowód z dawnych koncertów promenadowych. Kino powstało bardzo wczesnie .W Polsce również przyjęło się zaraz na początku wieku i objęło swoim okiem wszelkie dziedziny zycia codziennego...mamy więc filmy patriotyczne, komedie, melodramaty, reportaze a nawet kino erotyczne ( z racji powagi forum nie będzie tego tematu).

Kino nie bylo jedyną rozrywką..Chcialbym pośœwięcić ten dział także szeroko pojętej piosence przedwojennej jak i później powojennej

Może zainteresuje kogośœ sztuka? XIX wiek to wszak secesja a potem art deco, jugedstil..

Dla chętnych znajdzie się dział starej fotografii...możliwośœci mamy sporo..

Odkryjmy życie codzienne naszych przodków
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009 22:08   

:wink: RobercieM ja należę do tej grupy miłośœników kina. Takiego kina którego już nie ma. :cry: czyli sali kinowej tej z minionych lat, aktorstwa tamtych już niestety minionych lat. Nawet tematyka tamtych filmów jest bliższa mojemu sercu. :wink: A więc do dzieła. Pomysł Super
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009 00:37   

Również dopiszę się do grona szcz궜liwców, którzy wychowani byli na normalnym kinie, normalnych filmach i - porównując ze współczesnośœcią - normalniejszych czasach.

Zapachu kina, klimatu towarzyszącego podczas projekcji, nierzadko dłuuuugich kolejek do kasy na szcz궜cie żadne czasy nie są nam w stanie zabrać, ani zamazać/zakłamać obrazu wspomnień (co nader często teraz się usiłuje, manipulując uczuciami ludzkimi :( )

Pierwsze skojarzenie z tym działem jakie mnie dopadło, to swego rodzaju "W Starym Kinie" :wink: Niezapomniany program w TV, z charakterystyczną czołówką i panem w ciemnych okularach 8) <- to nikt inny jak prowadzący go Stanisław Janicki. Myśœlę, że każdy z nas go pamięta. Nawiasem pisząc, to sam zamysł jest nadal kontynuowany na kanale Kino Polska!
 
 
jaszka 
zastępca komendanta drużyny



Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 449
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009 02:04   

W Starym Kinie, i tym telewizyjnym i tym niewygodnym, starośœcią pachnącym, zimnym zimą i chłodnym latem spędziłam tyle cudownych godzin że o zapomnieniu mowy nie ma :) I szczerze powiem że tęsknię za jednym i za drugim :(



I jeszcze to 8)





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.