FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: miesscie, naszym, sslady, wojenne

ŒŚlady wojenne w naszym mieśœcie
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007 12:32   ŒŚlady wojenne w naszym mieśœcie

Właśœciwie to brakowało do dzisiaj tego wątku na naszym forum...Co powinno się w nim znaleźć?Otóż mam nadzieję,że zainteresowaniu użytkownicy/uczestnicy forumowgo życia "Bastionu" odnajdą we współczesnym Inowrocławiu namacalne śœlady ubiegłowiecznej/ostatniej wojny :) Jest ich trochę...I to nie tylko związanych z II W.ŒŚw.,tak więc zapraszam do zabawy :) (niestety sam dziśœ jestem uziemiony zakładem pracy,więc nie skorzystam z aury :( )
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 19:12   

Na koszarach przy ulicy Jacewskiej ,na wysokosci ulicy Glinki ,na ostatnim budynku koszarowym widoczne są powyżej pierwszego piętra śœlady ostrzału koszar artyleryjskich przez Rosjan w styczniu 1945 roku.Ostrzał nastapił od strony ulicy śœw. Ducha.Wg.relacji, na ulicy ,w tym miejscu znajdowało sie stanowisko niemieckiej armaty ppanc,której załoga została zlikwidowana i pochowana w ogrodzie za 'Kaznalem"-młynem naprzeciwko PUP-u).

Przy bramie wjazdowej do ww koszar na budynku po prawej stronie patrząc od ul.Jacewskiej znajdują sie rykoszety pochodzące od eksplozji w budynku wartowni przy bramie,w której wysadzili sie w powietze(?) otoczeni tam hitlerowcy.
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 21:29   

ŒŚlady po kulach również mozna zauważyć na koszarach przy ul.Dworcowej. Fotki...fotki wrzucać panowie :)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008 01:16   

Zanim padnie odpowiedź,która jest moją hipotezą,poproszę o Wasze propozycje...

Poniższe miejsce śœmiało można nazwać śœladem...







Czy czegośœ to nie przypomina?
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008 14:42   

Wiadomo :-)

Posiadam jeszcze lepszą fotkę ,wykonaną z samolotu kilka lat temu.

Prezentacja na zebraniu.Można tam pokopać-teren ogólnodostepny,spokojny,leje piękne :-)
 
 
flathead 
starszy szeregowy



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 72
Skąd: Ino
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 21:02   

Sadzac po dacie waszych postow miejscowka juz dawno spenetrowana, moze uchylicie rabka tajemnicy co to za miejsce, na mapy z Googla mam zaslabe oczka :shock: Pozdrawiam
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008 01:34   

Flat... miejscówka w ujęciu tej foty to lipa ogólnie :) W innym aspekcie ujmując to miejsce może dać rady :) Nie mniej jednak, to na początek zapodaj cośœ o sobie, zanim ktośœ Ci odpowie co i jak, bo jak widzę to post wisi 3 dni bez odzewu :) Nowy-nie zweryfikowany - taki pewnie masz teraz status wśœród "wyjadaczy" tego forum :)

Ale miło Cię powitać w tych progach :)
 
 
flathead 
starszy szeregowy



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 72
Skąd: Ino
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008 00:43   

Faktycznie, jakos naiwnie i po partyzancku probowalem dowiedziec sie czegos wiecej o tajemniczym miejscu. Jesli chodzi o krotki rys mojej osoby - urodzony, wychowany, edukowany w Inowroclawiu. Od wielu lat do Ina zagladam czysto okazjonalnie ale historia miasta a szczegolnie ta II wojenna jest mi bliska. Mam wykrywacz ale naturalnie z braku pobojowisk w naszym miescie nigdy nie probowalem tu kopac moze tylko z braku odpowiedniej wiedzy o takich miejscach. Pozdrawiam z Ladka 8)
 
 
cryssmar 
starszy drużynowy


Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 161
Wysłany: Pią 26 Sie, 2011 17:23   

Hmm wiem że stary kotlet, ale jakośœ nie kojarzę miejsca z tej fotki :? Może czas uchylić rąbka tajemnicy? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.