FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: umundurowanie

Umundurowanie
Autor Wiadomość
henrix87
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 451
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007 19:29   Umundurowanie

Ja uzywam dwoch.

Umudurowanie amerykanskiej armii uzywane w terenie zalesionym tzw. Woodland oraz czarne BDU (ze wzgledu na zamilowanie ASG).

Mundur swietnie maskuje, jest barzdo wytrzymaly zwlaszcza nowe typy z siatka nylonowa a takze dosc cieply.

Zaleta jest to ze mozna w tym samym kamuflazu dostac praktycznie kazda czesc ekwipunku od czapek po plecaki i kamizelki taktyczne.

Cena, zwlaszcza spodni jest dosc wysoka bo okolo 145zl ale na aukcjach widzialem nawet za 70zl.



Swietnie maskuje brytyjskie umundurowanie. Naprawde jest lepsze od Woodlandu. Swietnie rozmywa sie w lesie i na lakach.

W okresie jesiennym znakomity jest mundur niemiecki. Ale w pozostalych okresach nie radze uzywania bo latwo go wypatrzec, ze wzgledu na dosc duza ilosc czerwonych i pomaranczowych elementow kamuflazu. Na temat polskiego umundorowania wypowiadac chyba sie nie musze. Kazdy widzial i wiekszosc miala.

Dla mniej doswiadczonych, cieply, wytrzymaly i tez sprawdza sie w kamuflowaniu. Mozna go uzywac przez caly okres roku.



Ja uzywam amerykanskiego ze wzgledu na moj gust.



Zimowych nigdy nie uzywalem, ale widzialem armii finskiej oraz wloskiej i bylem pod wrazeniem. Bialy kombinezon posiada czarne elementy w ksztalcie jakby rozgwiazd ale z odleglosci parunastu metrow swietnie maskuje w lesie i na lakach.
 
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007 23:57   

Ja mam w domu mundur, a właśœciwie tylko górę, z armi Holenderskiej. To ze względu na "walory estetyczne" no i tego Holendra co mi Go dał :) <marzy>
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pon 29 Paź, 2007 20:21   

SZUKAM PANTERK WERMHMACHTU W PO NECIE.pROSZE O ADRESY STRON,GDZIE TO MOGE POSZUKAĆ.KILKA ZNAM ALE MOZE CZASEM KTOS COS WIE NA CO NIE NATRAFIŁEM DO TEJ PORY...:-)
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 30 Paź, 2007 01:43   

raczej nie :P
 
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Śro 31 Paź, 2007 00:12   

mam do sprzedania moro wiadomosc dokladniejsza w dziale ogloszenia.
 
 
henrix87
zastępca komendanta drużyny



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 451
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007 20:53   

Ostatnio coraz cz궜ciej, zwłaszcza w wiadomośœciach, widzimy nowy typ kamuflażu i kroju amerykańskich mundurów. Jest to ACU.

Polecam mundur MARPAT Woodland, jest to śœwietne maskowanie nawet na bliskiej odległośœci. Efekt rozmazania jest fenomenalny.
 
 
 
BSWolf
młodszy drużynowy


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 83
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007 18:01   

jesli chodzi o mundury:

maskujaco, swietnie moim zdaniem sprawdza sie wysluzony flacktern, i jest dobry na lato, w warunkach europejskich

jak jest zimniej to swietnie sprawdzaja sie mundury szwajcarskie, i moge polecic z czystym sumieniem, swoja droga, zbieram mundury to juz troche mam, szkoda ze same kurtki, no ale... portek tez kiedys sie dorobie.

wyjsciowo bardzo dobry jest DDR owski, paradny (taki bialutki :D ) generalnie mundury DDR sa wygodne i dobrze skrojone. Polecic tez moge plaszcze, takie jak mieli lotnicy kiedys, i jednostki naziemne (sa bardzo cieple).



To tak jesli chodzi o walory estetyczno-pragmatyczne :D , jesli chodzi o wartosc bojowa to niech wypowiedza sie znawcy.
 
 
Krawiec 
komendant plutonu



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 1162
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007 20:40   

ostatnio przez kilka lat uzywalem kurtki moleskin(sztormiak)...i w zeszlym roku sprzedalem aby zafundowac sobie jakies badziewie markowe i zaluje :(
 
 
orderek 
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 930
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007 23:01   

BSWolf jak interesuja cie mundury to zajzyj do ogloszen sprzedaje tam mundur wloski, ipowiem jest nawet przyjemny.
 
 
BSWolf
młodszy drużynowy


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 83
Wysłany: Śro 19 Gru, 2007 12:19   

dzieki orderek, ale poszukuje obecnie duzego (rozmiarowo) munduru (kurtki) KBW, w rozsadnej cenie, i jakos ciezko idzie, ale chyba w koncu kupie taki drozszy , masz jakies zdjecia tego wloskiego?
 
 
mucha1992
starszy drużynowy



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 201
Skąd: Hannover
Wysłany: Śro 04 Cze, 2008 18:09   

a ja nosze FLECKTARN bo jest zajefajny ....



ma może ktośœ na sprzedarz mundur HJ ??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.