FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: cegielna, schron

Schron nr XVI - Cegielna
Autor Wiadomość
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Pią 26 Sty, 2007 15:19   Schron nr XVI - Cegielna

trzy dni temu rozpoczęto doraźne prace ziemne tworząc wykop przy ul.Cegielnej,w bezpośœrednim sąsiedztwie niezbadanego przez nas schronu.Niestety odkryto tylko ten fragment,który interesował wykonawcę,prawdopodobnie wodociągi lub ZEC (choć to drugie raczej nie,gdyż rura którą spawano nie jest w zadnej otulinie chroniącej przed utratą ciepła). Odkryty fragment -prawdopodobnie naszego schronu-to miejsce załamania korytarza z widocznym wyprowadzeniem wentylacji w postaci kamionkowej rury,której śœrednica wewnętrzna wynosi 10 cm,natomiast zewnętrzna 15.Niestety nie mam mozliwośœci dotarcia dzisiaj do wykonawcy,m.in.z tego względu,iz nie wiemy kto nim jest.Dużym ułatwieniem byłoby natknięcie się na pracujących robotników,którycgh niestety w chwilach wykonywania zdjęć (tj.o godz.5.30 i 21.00 w dn.25.01 oraz 11.00 / 26.01) nie zastałem.Mieszkańcy okolicy mają zatem zadanie :) Po wrzuceniu kamyka do wnętrza rury słyszalny jest dźwięk,charakterystyczny dla korytarza...





http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008 20:27   

Podniosę temat.W dniu dzisiejszym dotarło do nas info w godzinach południowych o prawdopodobnym dostępie do tego schronu.

Na miejscu zjawili się członkowie SHTB i ze względu na krótki czas od powiadomienia do przypuszczalnego "zabezpieczenia" dziury przez odpowiednie organy,zaistniała koniecznośœć natychmiastowej reakcji/wizyty.Kilka zdjęć zrobionych zostało.Wrzucę w późniejszym terminie (młynek teraz...).

Może koledzy,którzy byli znajdą chwilę na krótkie streszczenie naszej wizyty :)

Pozdrawiam
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Śro 21 Maj, 2008 01:52   

Tysiąc komentarzy :) Ok.Dorzucam kilka fotek z tego dnia:



































I taki bonus na koniec :)

Też związał się z akcją :)







 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Śro 21 Maj, 2008 17:04   

Panowie ,to niestety nie jest nasz mityczny schron ,tyko piwnica dawnej altany.Byłem tam,gdy był drożny wiele lat temu.
 
 
mucha1992
starszy drużynowy



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 201
Skąd: Hannover
Wysłany: Śro 21 Maj, 2008 22:48   

łoo jeżyk supcio mam podobne na ogórdku :)
 
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008 23:40   

aldek1944 napisał/a:
Panowie ,to niestety nie jest nasz mityczny schron ,tyko piwnica dawnej altany.


Wiemy,ale była taka potrzeba by się tam stawić :)

ŒŚciany ceglane,płyty stropowe konstrukcji lekkiej wzmacniane stelażem na wzdłużnych łączeniach,okienko z ramą na wysokośœci gruntu (kiedyśœ zapewne te kilkanaśœcie cm powyżej).No,ale przynajmniej cośœ się działo :)
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 13:56   

Tak ,to najwazniejsze,że cośœ sie dzieje a Bastion jest czujny i na miejscu,

Ten mityczny schron nie daje mi spokoju:-(

Jak sie do niego dobrać????

Fakt jego istnienia jest niepodważalny-m.inn relacje śœwiadków,wstzrymanie prac budowlanych łacznika -ulicy łaczącej Cegielną i Andrzeja w latach 90-tych ubiegłego wieku z powodu "odkrycia"obecnośœci tego obiektu na trasie planowanej nowej ulicy.Jego ewentualna rozbiórka nie wchodziła w grę,ponieważ koszty z tym związane nie były zaplanowane i ulica kończy sie dziśœ na wysokośœci sklepu Józwiaka.Temat ten opisała wtedy prasa w jednym z lokalnych dzienników wydawanych w tym okresie.Zdziwienie ,że taki schron znajduje sie w tym miejscu,było wielkie-instytucje miejskie,nie miały go na swoich planach i wtrakcie budowy wspomnianego wyżej łącznika z Cegielną ,plany zweryfikowano,uliczkę skrócono ,a obiekt pozostaje nadal pod ziemią.

Ciekawa jest jego lokalizacja.

W pobliżu było tylko gospodarstwo ogrodniczo-sadownicze, kilka kamienic i mleczarnia Jaucha,pracująca w czasie II wojny śœwiatowej głównie na potrzeby III Rzeszy.

Widać ,że jego budowniczowie-Niemcy dbali o swoich pracowników i mieszkańców,skoro dla kilkudziesięciu osób mieszkających i pracujących w pobliżu, wybudowano taki obiekt.

Obecnie z racji niedokładnego rozpoznania wyjśœć,przebiegu korytarzy,wywietrzników stał sie "mitycznym".

Mam jednak nadzieję,że kiedyśœ odsłoni nam on swoje oblicze,ku radośœci miłośœników betonu z Inowrocławia i okolic:-)
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 00:38   

aldek1944 napisał/a:
(...)budowniczowie-Niemcy dbali o swoich pracowników i mieszkańców,skoro dla kilkudziesięciu osób mieszkających i pracujących w pobliżu, wybudowano taki obiekt.


Ci budowniczowie dbali o swoich,czego nie można powiedzieć o ówczesnych i współczesnych przywódcach naszego narodu :) Ale to już inny temat i polityka...



aldek1944 napisał/a:
Mam jednak nadzieję,że kiedyśœ odsłoni nam on swoje oblicze


Odsłoni... :wink:
 
 
Anusiaino
komendant plutonu



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1638
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 14:27   

drFaustus napisał/a:
Odsłoni... :wink:
:D
 
 
 
aldek1944
zastępca komendanta plutonu


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 962
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 14:51   

Hmmmmm........:-) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
drFaustus 
komendant zgrupowania



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 10265
Skąd: Piękny kraj!
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 18:55   

Czyżby nastąpiło rozwiązanie?! :roll:



 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 21:12   

:roll: A ja wrócę do fotki z jeżykiem jest super.Swojego czasu działkę dzieliłam z przyjazną rodzinką jeżową.Dobre towarzystwo. :lol:

A co ostatniej fotki czy to będzie rozwiązanie radykalne? :o
 
 
Luter 
komendant drużyny



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 535
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009 22:39   

Cośœ tam robią, że odsłonięty jest ? A może inicjatywa społeczna i "pogromców mitów" wezwano :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.