FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Strona Główna FORUM OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
ROK ZAŁ. 2006

www.stowarzyszeniebastion.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: cmentarz, nasielsku, wojenny

Przesunięty przez: drFaustus
Pią 25 Paź, 2013 09:45
Cmentarz wojenny w Nasielsku
Autor Wiadomość
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 17:45   Cmentarz wojenny w Nasielsku

Cmentarz wojenny w Nasielsku, brak dokładnych danych założenia cmentarza. Według niektórych źródeł chowano, tu już żołnierzy napoleońskich, według innych niemieckich z obu wojen śœwiatowych. Usytuowany na nasypie o wymiarach 40x50, pierwotnie na cmentarzu znajdowały się betonowe nagrobki. Żołnierzy niemieckich poległych podczas II wojny śœwiatowej ekshumowano i przeniesiono na cmentarz niemiecki w Mławce. O ile dobrze pamiętam na początku lat 90-tych teren cmentarza został uprzątnięty i ogrodzony. Wcześœniej był zarośœnięty krzakami i drzewami. Służył młodzieży z pobliskiej szkoły zawodowej za ring „bokserski” i teren gry w piłkę nożną.



Zdjęcia usunięte przez autora postu :cry:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 21:14   

:shock: W Łodzi przy ulicy Politechniki obok ZECu miał swoje miejsce cmentarz.Był ogrodzony wysokim parkanem i z ulicy widać było jedynie chaszcze.Ostatnio jadąc tramwajem widzę że parkanu już nie ma, teren uprzątnięty.Miejsce po cmentarzu zajął chyba park. :roll: Generale może jesteśœ w posiadaniu jakiśœ zdjęć tego miejsca jak jeszcze było cmentarzem. :?: :!: :roll:
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 21:50   

Niestety nie posiadam zdjęć :(

Może ktośœ inny uwiecznił to na zdjęciach?
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 01:16   

Widzicie kochani moi :D , ze trzeba mieć aparat pod ręka. Ja ostatnio się bez niego nigdzie nie ruszam. Tyle miejsc zanika :cry: powstają markety, parki, bloki mieszkalne. Jak budowany był ten blok w tle , to robotnicy wyrzucali mnóstwo kośœci z pod jego fundamentów. Mój opis odnośœnie wymiarów cmentarza, dotyczy obecnych jego rozmiarów. Już chyba nikt nie pamięta jaki mógł być jego zarys pierwotny. Dlatego musimy, focić, focić i jeszcze raz focić, by nasze dzieci i wnuki nam kiedyśœ za to podziękowały :D
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 10:05   

:( Szkoda Generale że nie masz żadnych zdjęć z tego cmentarza przy ul.Politechniki.To był jakiśœ cmentarz ewangelicki, chyba. :oops: Ale kto z nas pomyśœlałby że z cmentarza, tak niedawno zrobiony będzie park. :roll: Szukamy dalej :) Ale jak widać kolego Szeregowy pasja zniszczeń nie tylko cmentarzy ogarnęła cały kraj. Guy with axe
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 10:17   

Zamki, dwory, kamienice, wszystko idzie pod "młotek", a potem powstają te szklano żelazne "pokraki". No niektóre są ładne, nie żebym już był przeciwny do końca nowoczesnym budynkom. Ale niech powstają nowe dzielnice i tam niech sobie "inwestorzy" stawiają ich do woli.
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 10:32   

A Bear Ale Cezar w tych szklanych maszkaronach nie ma duszy. :roll: Są takie do siebie podobne.A stare kamienice są nie powtarzalne.Ta ornamentyka i ci ludzie co tam pomieszkiwali to wręcz ewenement. :cry: Powoli robi się już z tego historia a szkoda Neutral
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 10:51   

Teresko, faktycznie te maszkarony są bez duszy :cry: mało tego, mają po kilka lat i rozsypują się jak domki z kart. A stare kamienice czy np fortyfikacje, mają ponad sto i dużo więcej lat, a stoją jak monolit. :!:
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 11:00   

:rol Odwiedziłam w zeszłym roku Berlin po wielu latach.I to co zobaczyłam to aż dech zaparło.Miasto zupełnie odmienione.Na miejscu starego Berlina stoi nowy.Pozostawiono już tylko miejsca historyczne.Cudownie odnowione.Architektoniczne w stare udało się wkomponować nowe.Ale ja mam w pamięci stary Berlin.No cóż idziemy z duchem czasu,postępem i osiągnięciami. :wink:
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 11:09   

Nie mogę się ustosunkować, co do Berlina, bo nigdy nie byłem. Taki ze mnie zaśœciankowy "szlachcic" :wink: mało tego ja za granicą nigdy nie byłem, a w tych czasach to już chyba ewenement. :D Jedyne co za granicą chciałbym zwiedzić, to: Linię Maginota i zamki nad Loara, to jest moje marzenie. Ya winkles
 
 
MAJKA
starszy drużynowy



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 265
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 23:30   

Zamki nad Loarą? ktośœ tu czyta w moich myśœlach ;)
 
 
 
Raisa 
komendant oddziału



Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 5038
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 09:40   

Rolling eyes Jest sporo miejsc które chciałoby się odwiedzić za granicą :roll: A ja uważam że na miejscu czyli w kraju jest jeszcze wiele pięknych szalenie ciekawych okolic, jak to zapisano w piosence "Piękna nasza Polska cała, piękna cudna i nie mała" :wink: Rock ya 2 man down Ale poleżało by beztrosko na jakieśœ plaży,może być na Kanarach. Rock ya 2 man down No cóż pomarzyć dobra rzecz. Guy with axe
 
 
general 
komendant plutonu



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 1395
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 11:17   

Jak najbardziej się z tobą zgadzam Raiso.

Polacy nawet nie doceniaja tego co mają a chwalą obce :(

Polska kryje w sobie tyle tak wspaniałych rzeczy że aż szogun w getrach się dziwi :)

No oczywiśœcie niektóre trzeba poszukać ale to też miło cośœ szukać i znaleśœć. A jest takie powiedzenie,, szukajcie a znajdziecie'' hihi
 
 
Szeregowy
zastępca komendanta plutonu



Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 980
Wysłany: Czw 30 Lip, 2009 10:21   

Ja również uważam, że Polska ma mnóstwo przepięknych miejsc, których Polacy nie znają. To jednak w żaden sposób nie kłóci się z moim marzenie zwiedzenia ww. zamków :wink: Tym bardziej, że nigdy nie byłem za granicą. Jak widać jestem patriotą lokalny, więc drFaustus generale, proszę mi tu nie intubować, :wink: że przedkładam za granicę nad naszą ukochaną Polskę :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one własnością ich autorów.